Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

Vodafone mareste viteza de trafic de date

[ Editat ]

Incepand de ieri, 9 iulie 2012, utilizatorii Vodafone ce au abonamente Internet Nelimitat Extra si Profesional vor beneficia de o viteza de download pana la 43.2 Mbps, alaturi de o viteza de upload de pana la 5.76 Mbps, disponibila momentan in Bucuresti, Mamaia si Constanta.

Acoperirea HSPA+ s-a extins la 30 de orase, acoperire ce permite o viteza de download de pana la 21.6 Mbps, incluzand orasele Timisoara, Techirgiol, Targu Mures, Slobozia, Sibiu, Sacele, Satu Mare, Predeal, Ploiesti, Pitesti, Ovidiu, Oradea, Mangalia, Isaccea, Iasi, Giurgiu, Galati, Fundulea, Fetesti, Craiova, Constanta, Cluj-Napoca, Cernavoda, Buzau, Bucuresti, Braila, Brasov, Baia Mare, Bacau si Arad.

Vodafone mareste viteza de trafic de date

Pe langa acestea, utilizatorii de laptop-ri, PC-uri sau tablete vor beneficia de acum, de doua luni de abonament gratuit, pentru fiecare contract de Internet Nelimitat Plus, Extra si Profesional pana la 31 iulie.

Incepand de azi, 9 iulie 2012, utilizatorii vor putea opta pentru un pachet Standard, tarifat cu 9 euro pe luna, ce ofera un trafic initial de 2 GB. Abonamentul plus, tarifat la 12 euro pe luna, ofera utilizatorilor un trafic inclus de 4 GB, iar utilizatorii ce au nevoi extinse pot opta pentru abonamentul Extra de 14 euro pe luna cu 6 GB de trafic.

Pe langa acestea, Vodafone va oferi utilizatorilor sai pachetul de Internet Nelimitat Profesional, cu trafic de date inclus de 18 GB, la un tarif de 19 euro pe luna. Utilizatorii vor primi si un modem gratuit din partea Vodafone, in cazul pachetelor Extra si Profesional cu viteza de pana la 43.2 Mbps.

sursa

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎28-01-2012
0

Re: Vodafone mareste viteza de trafic de date

Buna ziua,

pe cand va creste viteza la internet si pe "telefoanele destepte" cu alte tip de abonament sau extraoptiune? de ex: 1GB/luna la 12 euro.

am un telefon care stie 21Mb/s iar momentan dvs imi oferiti doar 7.2 Mb/s.

Merci

Începător
Postări: 19
Înregistrat: ‎03-07-2012

@Seba a scris:

Buna ziua,

pe cand va creste viteza la internet si pe "telefoanele destepte" cu alte tip de abonament sau extraoptiune? de ex: 1GB/luna la 12 euro.

am un telefon care stie 21Mb/s iar momentan dvs imi oferiti doar 7.2 Mb/s.

Merci

Salutare Seba,

Intr-adevar, viteza pentru Internetul pe Mobil a ramas neschimbata si anume la maximul de 7.2 Mbps. Pentru cat timp...din pacate nu-ti pot oferi un raspuns, insa te asigur de faptul ca vom posta pe forum imediat ce primim si noi informatii noi in sensul acesta.

Lasa-mi totusi numarul tau de telefon intr-un mesaj privat, te rog, pentru a efectua mai multe verificari in sistem.

Multumesc,

Marian

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Salut

Din observatii personale,consider ca pentru internetul mobil,nu este necesara o viteza mai mare la momentul acesta.

Cineva propunea pe forum ,ca Vodafone sa permita 14,4 Mbps,in loc de 7,2.

Sincer, nu stiu la ce ar trebui, o viteza mai mare ,la un trafic de  500 MB,sau 1GB.Ca sa fie consumati mai repede?Sau cineva doreste sa faca trafic suplimentar ,si asta intr-un timp cat mai scurt?

La oferta actuala de internet pe mobil,este suficienta viteza aceasta.

Parerea mea...

Ionut.

Vodafone
Membru VIP

[ Editat ]

Ionut, o fii parerea ta, dar se pare ca te inseli!

Oare detii un smartphone?

Ei bine tin sa te anunt ca desi am avut promo 500 de MB timp de 6 luni, adica din ianuarie pana acum, nu m-am folosit deloc de ei.

De ce? Pentru ca am avut tot timpul alternativa wi-fi-ului!

Oare ai idee cat de importanta este viteza de internet pe telefon atunci cand faci un update de soft via OTA?

De-ti moare internetul atunci.. adio telefon.

Ai idee ca la aplicatiile pe care ti le cumperi si ti le instalezi pe telefon, se emit periodic update-uri si ca stai pentru 2 MB si te uiti la bara aia cum se incarca milimetru cu milimetru.. de-ti dispare pofta de net?

Nu inteleg cum sa se consume mai repede, 2 MB sunt 2 MB indiferent de viteza ce-o ai!

tot parerea mea....

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

VF_Matei a scris:

Ionut, o fii parerea ta, dar se pare ca te inseli!

Oare detii un smartphone?

Ei bine tin sa te anunt ca desi am avut promo 500 de MB timp de 6 luni, adica din ianuarie pana acum, nu m-am folosit deloc de ei.

De ce? Pentru ca am avut tot timpul alternativa wi-fi-ului!

Oare ai idee cat de importanta este viteza de internet pe telefon atunci cand faci un update de soft via OTA?

De-ti moare internetul atunci.. adio telefon.

Ai idee ca la aplicatiile pe care ti le cumperi si ti le instalezi pe telefon, se emit periodic update-uri si ca stai pentru 2 MB si te uiti la bara aia cum se incarca milimetru cu milimetru.. de-ti dispare pofta de net?

Nu inteleg cum sa se consume mai repede, 2 MB sunt 2 MB indiferent de viteza ce-o ai!

tot parerea mea....

Am un smartphone,pe care il folosesc numai pe wi-fi.

Ideea este ca limitarea la 7,2 Mbps,este suficienta in contextul celor de mai sus;si stiu ce vorbesc.

Parerea mea!

Vodafone
Membru VIP

Pistol cu apa... si de-ar fi 7,2...

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎09-07-2012
0

eu la internetul mobil vodafone n-am nici 1mbpsEmoticon furios

cds
De-al casei
Postări: 70
Înregistrat: ‎09-06-2012
0

Postarea asta era mai bine postata in noutati pentru ca totusi e o noutate pentru toata lumea,folderul asta era prea incarcat cu multe sugestii in schimb in noutati a ramas ultima noutate cea cu turneul european,care era a 2 postare in noutati,unele prea aglomerate,altele prea goale..si oricum noutate cu turneul european?a cam trecut,asa ca postati altceva..
cds
De-al casei
Postări: 70
Înregistrat: ‎09-06-2012
0

Sa va spun si parerea mea.. Vrem autostrazi moderne, dar la drumuri nationale si judetene suntem praf..asa e si cu internetul, se vrea viteza mare, dar numai in anumite orase cand ma intreb, oare media nationala depaseste 10 mbs?nu cred,poate si 10 e prea mare..sunt orase si sate unde netul abia misca, suntem si noi abonati cu taxe platite ca cei din bucuresti, constanta si mamaia, ce vina avem sa locuim aici?o sa ajungem cum sunt aia de prin tarile asiatice,anii locuiesc in castele,cei de vis a vis isi duc traiul de pe o zi pe alta,asa e si la noi,unii au prea mult net,altii au si ei,dar abia pot sa.l foloseasca..am spus si pe facebook, nu.mi place oferta.