Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎19-02-2018

Vodafone te sarbatoreste?

Buna ziua,

Pentru un concurs promovat atat de mult si care are un mesaj impresionant si de impact: ''milioane de premii'', va recomand sa fiti mai transparenti si comunicativi referitor la mecanism de extragere si acordare premii; concret, peste 50% din extrageri au avut ca rezultat ''premiu 45-50% reducere la produsele Philips'' experienta traita de majoritatea celor din grupul meu de prieteni si cunoscuti, iar pe alocuri premiul a constat pe alocuri in ceva pachete de date care nu s-au putut activa din cauza platoformei nefunctionale.....

Statistic sunt sanse foarte mici, si aici este vorba de matematica, pentru un concurs la care nu exista intervenie umana (poate ne explicati care este mecanismul) sa acordati premii a caror impact financiar este minor pentru Vodafone.

In plus, nu ati pus la dispozitie informatii referitoare la acordarea premiilor referitor la echipamente, etc

In concluzie, dupa ce am citit regulamentul campaniei (incomplet si neacoperind elemente de ordin tehnic si operational), ma voi adresa autoritatii ANPC pentru a face un control/audit referitor la campania VODAFONE te SARBATORESTE cu MILIOANE de PREMII.

Salutari,

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎16-05-2015
0

Re: Vodafone te sarbatoreste?

eu am social pass video pass minute nelimitat 30 zile de care nu am beneficiat. era sa uit de 1g de net. cea mai de gunoi retea. cred ca o sa trec pe RCS-RDS

Vizitator
Înregistrat: ‎28-03-2015
0

Vizitator
Înregistrat: ‎28-03-2015
0

Mie îmi spune ,,nu exista premii disponibile".Frumoasă reclamă Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎16-04-2018

Nu stiu daca a observat cineva dar algoritmul folosit pentru extragerea premiului cel mare este una defectuoasa.

Castigatori pot fi doar persoanele care au cod de referinta care incepe cu zero "0". 

Se poate observa clar ca rezultatele sunt ordonate ascendent, nicidecum random, cum, normal, ar trebui sa fie.

Fi-v-ar rusine!

Moderator
Postări: 650
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna,

Multumim tuturor pentru feedback-urile oferite! Legat de premii, mecanismul jocului este de tip ruleta si ti se poate arata ca esti aproape de a castiga un premiu mare, ca mai apoi sa ti se afiseze premiul final. Alocarea tuturor Premiilor Zilnice (inclusiv a Marilor Premii Zilnice) se face în mod aleatoriu utilizându-se mijloace electronice automate, iar factorul uman nu poate interveni în desemnarea câștigătorilor. Iti recomandam si parcurgerea regulamentului de aici https://www.vodafone.ro/libs/documents/digital_asset/v358412.pdf

De asemenea, in situatia in care ati intampinat erori la activarea anumitor premii ce constau in beneficii de date sau de voce, avem rugamintea sa luati legatura cu noi. Va recomandam sa faceti aceasta fie apeland *222, fie completand acest formular: https://goo.gl/cZe1gP.

Madalina
Vizitator
Înregistrat: ‎16-05-2018
0

Eu am primit o gramada de detergenti biologici. Care erau sansele in lumea asta sa imi pice acelasi lucru fara valoarea (15% reducere). Daca tot e o extragere de tip ruleta cum de nu castiga nimeni? Si nici nu ar avea cum sa fie asa, deoarece Samsung Galaxy S9 pica doar unei persoane pe zi, ori el apare acolo la "ruleta tuturor" si ar trebui sa pice mai multora. Mai pe scurt sansele sa castigi 15% reducere la toate porcariile ale sunt 600%, iar sa it pice un premiu mare, excluzand Samsungul care nu va pica niciodata, este de 0,5‰ . Toata chestia asta e doar sarlatanie mascata de multe erori. Voua va convine sa fie asa de multe erori ca tot noi avem de pierdut si voi nu sunteti trasi la raspundere niciodata.
Vizitator
Înregistrat: ‎19-02-2018
0

Sincer, mai bine nu raspundeati...
Din punctul meu de vedere este o crasa lipsa de respect fata de client si de profesionalism.
Cum spuneam, am inaintat o sesizare referitoare la mecanism concurs.
Pana atunci, daca sunteti de buna credinta si transparenti, publicati lista cu numele celor care au castigat premiile ''consistente'', nu minute si Mega/Giga...
CE posibilitate statistic vorbind exista sa pice, la rand de 7 ori acelasi ''beneficiu'' (pe care oricum nu l mai poti activa)
Nu sunt singurul, vezi exemplul de mai jos.

Jenant si rusinos!
Moderator
Postări: 650
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

La finalul campaniei vom afisa o lista cu castigatorii Marilor Premii. De asemenea, va recomandam sa ramaneti alaturi de pagina noastra de Facebook intrucat mai sunt persoane care aleg sa impartaseasca bucuria castigului si cu noi. Un exemplu ar fi acesta: https://www.facebook.com/tirnoveanu.constantin/posts/1816332281743723

Multumim pentru mesaje,
Madalina