Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎06-05-2013
0

codul culorilor caracterelor din e-mail-uri

Am purtat de curand o discutie prin e-mail despre posibilitatea schimbarii unuia dintre abonamentele mele cu un abonament din clasa RED. Dupa vreo  4, 5 e-mail-uri scrise cu culoarea default (negru- daca imi permiteti termenul de culoare), au inceput sa-mi vina e-mail-uri cu caractere colorate in albastru.

Voi ati primit e-mail-uri cu caractere colorate (rosu, verde etc) ?

Ce inseamna scrisul colorat in albastru?

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Re: codul culorilor caracterelor din e-mail-uri

Bun venit pe forum!
Banuiesc ca expeditorul a vrut sa alunge monotonia. Culoarea scrisului nu are vreo semnificatie precisa, doar ca imaginatia expeditorului l-a determinat sa schimbe culoare pentru a fii mai atractiv textul , atunci cand il citesti!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna vodafonsucks!

Culoarea textului nu are o semnificatie anume. Daca ai o solicitare cu care te pot ajuta, nu ezita sa imi lasi mesaj privat.

Pentru a imi lasa mesaj privat, da click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde vei avea posibilitatea aceasta.

Irina MP.jpg

Multumesc,

Irina

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎06-05-2013
0

Salutare la toata lumea.

Nu am nimic personal de rezolvat prin acest post. Vreau doar sa stiu cat de utila este folosirea fontului colorat in e-mail-urile oficiale. Banuies ca o firma mare cum este Vodafone are stabilit un standard in ceea ce priveste modului de a coresponda cu clientii.

Voi ce culori folositi cand scrieti e-mail-uri?