Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

feedback si sugestii

[ Editat ]

Stiu ca nu am cont de mult timp (tocmai m-am inregistrat), dar sunt anumite aspecte de care m-am lovit de la inceput:

1) organizarea mai eficienta (pt utilizatori) in categoria Telefoane, echipamente și accesorii . Sectiunea dedicata producatorilor este foarte greu de urmarit. Multe topicuri care se repeta, aceleasi informatii in topicuri denumite diferit (asta din cauza concursului) ceea ce pt un utilizator sau moderator chiar este un infern. Cum gasesti o informatie utila daca ea este intr-un thread care are 1 singur raspuns prin zecile (si in perioada care va urma) sutele de threaduri noi care vor aparea? Ar trebui totusi o comasate in threaduri importante, iar restul sa se inchida si posturile sa se mute in cele importante, mari. Cam toate sectiunile existente au aceasta problema. A fost primul lucru de care m-am lovit cand am intrat si am cautat informatii, de unde sa le iau? Intru pe toate topicurile ca sa citesc cate o informatie?

2) folosesc aplicatia MyVodafone pt Android, se poate updata sa contina si forumul sau acest forum poate fi updatat la o versiune compatibila cu TapaTalk? Ar fi mult mai eficient pt noi utilizatorii sa putem intra de pe smartphone-urile noastre direct pe forum.

3)optimizarea forumului: se misca destul de greoi

4)optiunea de quote/citeaza nu am gasit-o

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎16-01-2012
0

Re: feedback si sugestii

@simut a scris:
 ..............

2) folosesc aplicatia MyVodafone pt Android, se poate updata sa contina si forumul sau acest forum poate fi updatat la o versiune compatibila cu TapaTalk? Ar fi mult mai eficient pt noi utilizatorii sa putem intra de pe smartphone-urile noastre direct pe forum.

..........

4)optiunea de quote/citeaza nu am gasit-o

Buna,

Forum-ul functioneaza si de pe telefon. Trebuie sa scrii in browser:  forum.vodafone.ro. Am incercat eu de pe androidEmoticon care face cu ochiul

Dupa cum vezi, optiunea de "citeaza" apareEmoticon fericit In momentul in care dai click pe butonul de "raspuns", chiar deasupra casutei in care scrii raspunsul, ai butonasul cu "citeaza".

O zi frumoasa!Emoticon fericit

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna. Multumim pentru feedback, sugestiile tale ne sunt de un real folos.

Ramona

Vizitator
0

Un lucru bun ar fi o optiune de quick-reply.

Practic, un multi-line textbox ce apare la sfarsitul topicului deschis cu un buton de reply si care sa adauge direct reply-ul, fara a fi nevoit sa intri pe o pagina separata

Vizitator
0

[ Editat ]

quick-reply este: in drepata butonului raspunde ai raspunde rapid

@Deme

Este evident ca poti intra din browser de pe telefon, dar nu este optimizat pt telefon ! Una este sa deschizi forumul prin tapatalk sau prin aplicatia deja existenta MyVodafone si una e sa deschizi prin browser. Daca interfata se misca greoi pe desktop, pe un 3G vei astepta mult si bine pana te vei conecta->autentifica->posta.

Membru de bază
Postări: 196
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Intradevar, simuttrebuie comasate topicurile in sectiuni importante, insa acest lucru nu se intampla, asa cum spui si tu, din cauza concursului. Te asiguram ca ne notam toate topicurile deschise, iar in momentul in care se va finaliza acest concurs, totul va avea sens! Emoticon care face cu ochiul Vom avea grija sa le imbinam cat mai bine si sa vedem ce topicuri trebuie adaugate, astfel incat sa incadram postarile mai eficient.

Cat despre propunerea de optimizare a forumului, cred ca este o idee foarte buna. Ramane sa vedem ce putem face in acest sens. Propunerea a fost inaintata si revenim cu informatii tot pe forum, daca vom avea noutati.

Multumesc,

Valentina

Highlighted
Începător
Postări: 16
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Desi ideea concursului a fost buna intr-un fel pentru a promova forumul eu unul nu cred ca forumul va fi foarte vizitat dupa incheierea concursului.....poate doar threadurile de ajutor Emoticon care face cu ochiul :d( parera mea )

Membru de bază
Postări: 222
Înregistrat: ‎26-01-2012
0

[ Editat ]

nu gasesc:
-multiquote
-mesaj privat

-report

butonul "citat" , ar trebui plasat sub fiecare mesaj. in momentul de fata, parca ati dori sa-l ascundeti Emoticon care face cu ochiul