Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 3
Înregistrat: ‎19-06-2015

Re: feedback www.vodafone.ro

Nu o sa aduc in discutie decat calitatea semnalului in zona comunei Scorteni jud.Prahova. Este DEPLORABILA!!! Am facut cateva reclamatii in decursul a aproape13 ani de abonament la 2 si apoi 3 telefoane..Nici o imbunatatire!! Dai un apel si daca ai noroc te poti intelege cu cel pe care l-ai sunat asta daca nu se incheie convorbirea ...si o iei de la capat
....De internet nici nu poate fii vorba...Deci reclama cu 4G toata Romania....O mare Frectie...Factorilor responsabili de calitatea acestui serviciu....RUSINE!!!!!
Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

@Gabyolt a scris:
Nu o sa aduc in discutie decat calitatea semnalului in zona comunei Scorteni jud.Prahova. Este DEPLORABILA!!! Am facut cateva reclamatii in decursul a aproape13 ani de abonament la 2 si apoi 3 telefoane..Nici o imbunatatire!! Dai un apel si daca ai noroc te poti intelege cu cel pe care l-ai sunat asta daca nu se incheie convorbirea ...si o iei de la capat
....De internet nici nu poate fii vorba...Deci reclama cu 4G toata Romania....O mare Frectie...Factorilor responsabili de calitatea acestui serviciu....RUSINE!!!!!

Buna,

Imi pare rau pentru situatia intampinata, te rog sa adresezi solicitarea catre echipa de chat.

Multumesc pentru intelegere!

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎24-11-2015
0

Am depus o cerere de portare online in reteaua Vodafone si nu am fost contactat de nici un reprezentant Vodafone.Cererea a fost refacuta de vreo 3 ori pana acum in decurs de 2 saptamani , mai are rost sa astept?

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

@andrei1231 a scris:

Am depus o cerere de portare online in reteaua Vodafone si nu am fost contactat de nici un reprezentant Vodafone.Cererea a fost refacuta de vreo 3 ori pana acum in decurs de 2 saptamani , mai are rost sa astept?

Buna!

In vederea clarificarii acestei situatii este necesar sa accesezi chat-ul pentru a discuta cu un reprezentant Vodafone.

In mod normal, colegii care se ocupa de portari dau e-mail sau suna. Nu ai primit niciun e-mail pe adresa trecuta in comanda?

Multumesc!

Irina

Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎26-12-2015
0

Salutare intregii comunitati !

Am si eu o nelamurire , anume de ce nu adaugati extraoptiunea cu internet nelimitat?

Ma conectez la internet prin intermediul unei cartele care o introduc in stick-ul Vodafone. Chestia este ca activitatea mea pe internet nu se limiteaza doar la navigarea pe acesta ci si descarcarea insa asta este un impediment pentru mine din moment ce pachetul cel mai mare care il oferiti dumneavoatra este de 11 GB trafic.

Nu stiu cum este in alte retele,poate ca este prematur din partea mea ca spun asta insa numai in Romania intalnesc asa ceva.

In orice tara m-am dus,mi-am gasit cartele de internet cu stick ,pentru laptop , la toti existand posibilitatea de a achizitiona pachetul de date cu internet nelimitat la pretul de 20-25 euro .

Intr-un fel inteleg si psihologia dumneavoastra , presupun ca este vorba de marketing , poate ca ati ajuns la concluzia ca e mai profitabil sa vindeti internet limitat,obtinand un profit mai mare insa macar pentru un minut,incercati sa va puneti si in pozitia mea,a celor ca mine pentru a vedea lucrurile din punctul nostru de vedere.

In opinia mea o miscare inteligenta de marketing este ceea de a oferi diversitate,o gama cat mai larga de pachete, al dumneavoastra se limiteaza din pacate la 11 GB .

Mai degraba ati fideliza clientii daca ati implementa pachetul de date nelimitate si nu numai ca i-ati fideliza,ati si atrage mai multi clienti .

Va scriu aceste randuri cu speranta ca o sa se schimbe ceva,cu speranta ca pastrati o minte deschisa in privinta sugestiei mele.

Va spun sincer , daca nu o sa se schimbe ceva si se continua tot asa cu internet limitat , voi fi nevoit sau imi caut un alt furnizor de internet si sunt cel putin sigur ca nu doar eu ma regasesc in situatia asta, de nemultumire cu privire la pachetele de internet oferite de dumneavoastra.
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Emoticon surprins Emoticon surprins Trafic nelimitat, FĂRĂ SCĂDEREA VITEZEI, la prețul de 20 - 25 euro?? Incredibil! Doar Telekom are la abonamente ofertă cu 100 GB trafic la 30 euro TVA inclus. Aceasta este oferta românească cu cea mai mare cantitate de trafic.

Dacă de vreo doi ani Vodafone a făcut update-uri la echipamente încât serviciile de voce nu s-au mai blocat la Paști, Crăciun și în noaptea de Anul Nou, serviciile de date încă sunt departe de această performanță. Deși orașul unde locuim este 90% „portocaliu”, totuși am simțit ceva scădere a vitezei de când cu „Vorbești, Net primești”. La testele de viteză efectuate pe singura stație care există aici, ziua am văzut în medie 8 Mbps, iar la orele 2-3 noaptea, viteza este dublă față de viteza de ziua, însă nu am văzut niciodată 21,6 Mbps. Deci bănuiesc că dacă s-ar oferi la noi trafic nelimitat la viteză nelimitată, rețeaua nu ar face față, scăderile vitezei ar fi mari și s-ar isca scandaluri deoarece nimănui nu i-ar conveni să plătească 25 de euro și să aibă mai mereu viteză sub 10 Mbps.

Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Salut, IPSEC!

Multumim pentru feedback-ul oferit, l-am adresat colegilor mei.

In momentul de fata pentru cartele reincarcabile nu avem o astfel de oferta, internet nelimitat oferim doar pentru abonamente. In cazul abonamentelor cu trafic nelimitat, viteza de conectare scade dupa un anumit consum.

Multumesc,
Ana

Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎26-12-2015
0

@sarighiol Stii ce gasesc amuzant? In statistici suntem pe locul 5 cand vine vorba serviciile de internet oferite de catre furnizorii nostri . Pe cand Austria,tara unde lucrez , se afla pe locul 35.

Acolo platesc 20 euro pentru internet nelimitat pe cartele prin USB , similar cu cel de la Vodafone .

Nu am retinut cifrele exacte cu care se promoveaza ei insa pentru mine singurul fapt care este relevant ramane viteza de download si upload , nu imi pasa mie ca imi spune acolo internet de 100 mbps .

Ceea ce pot sa iti spun este ca pot sa descarc zilnic folosind torrentul , avand o viteza constanta de 1,3 mb/s la descarcare si incarcare de 200 kb/s . Pot sa descarc nelimitat fara sa mi se reduca viteza.

Ma frustreaza faptul ca nu putem avea parte de aceeasi chestie si aici in tara . Sper ca una din companii sa sparga gheata si sa ofere aceleasi servicii ca si dincolo , daca tot suntem pe locul 5 macar sa ne ridicam la inaltimea pozitiei care o ocupam. Internetul  limitat o mare tampenie pentru mine .

Inteleg ca activitatea utilizatorului tipic pe internet se limiteaza la facebook , youtube si alte site-uri in functie de preferintele acestuia insa unii doresc mai mult de atat si aici nu vorbesc neaparat numai de activitatea de descarcare .

Un alt exemplu ar fi vizualizatul filmelor online.  Acum cateva zile mi-am propus sa vad un serial intreg,cap-coada in cateva zile.

Am urmarit 8 episoade si poc,ma trezesc ca nu mai am suficienti MB disponibili pe stick . Iritant !

Abonamentul nu e o optiune pentru mine , lucrand in strainatate vin casa foarte rar si nu pot stii din timp cand am concediu sau nu. Sunt perioade in care ajung in tara mai mult de 2 ori pe an.

Acasa nu mai am pe nimeni,rudele,prietenii sunt toti acolo,  nu ar avea cine sa imi plateasca abonamentul pe perioada sederii in tara .

Nici plata in avans nu e tocmai o solutie , teoretic as plati pentru ceva ce nu folosesc  .

Aici intra o gramada de alte detalii despre viata mea si sederea mea in tara , long story short posibilitatea de a plati pentru internet nelimitat pe stick ar fi mana cereasca pentru mine.

Acum ramane de vazut care companie va fi cea care o sa implementeze chestia asta .

Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Emoticon fericit Suntem pe locuri de frunte la serviciile de Internet deoarece la noi toate abonamentele și ofertele prepaid au Internet inclus și se socotesc la numărătoare, deși majoritatea au o cantitate infimă de trafic inclus în abonament sau opțiune, urmând ca după consumarea acestei cantități, să plătești pentru traficul suplimentar efectuat. Aici e de fapt targetul: majoritatea covârșitoare a abonamentelor de voce nu au trafic nelimitat cu scăderea vitezei după un anumit consum, ci cu plată după consumarea traficului la viteza maximă disponibilă. Telefoanele iPhone și cele cu Android prin aplicațiile prezente în ele consumă mereu internet, iar dintre utilizatorii lor doar un procentaj mic știu să închidă aceste aplicații bloatware, să le dezinstaleze sau alte metode prin care să nu facă trafic. Da chiar și așa tot „scapi boii pe gheață”. Eu am conectat de două ori telefonul la calculator și până am apucat să setez conexiunea să nu se facă actualizări Windows prin ea, deja mi-a consumat odată vreo 3 euro, apoi vreo 5 euro.

Ingenios, nu?

Utilizatorul tipic de Internet, care nu are Internet în scop profesional, care nu navighează pe site-uri de toate felurile și nu face download, ci are doar mail și mai ales Facebook, este totdeauna privitor de filme, care știm că sunt printre cele mai mari consumatoare de trafic. În ultimul timp ANCOM oferă niște informații precum că numărul utilizatorilor de Internet prin cablu este în scădere, iar al utilizatorilor de Internet mobil este în creștere. Pentru mine însă Internetul prin cablu rămâne valabil din cauză că traficul este nelimitat. Internetul mobil rămâne doar ceva ocazional. Degeaba am 1 GB de trafic inclus în abonamentul Vodafone, fiindcă nu-l folosesc de teamă ca nu cumva să se consume accidental și să fac cost suplimentar. Doar uneori de mare nevoie îl deschid, folosind în locul lui destul de des abonamentul DigiMobil, care are trafic nelimitat cu scăderea vitezei, fără tarifare suplimentară.

La noi doar Telekom Mobile are opțiuni de Internet cu trafic nelimitat, dar cu scăderea vitezei. Cea mai scumpă: 15 euro fără TVA pentru 13 GB. Problema e că Telekom Mobile România nu are 3G în toate zonele rurale, ci doar acolo unde au avut clienți mulți și apăreau congestii de rețea au montat echipamente 3G.

Nu am ieșit până acum din România decât în Republica Moldova. Rețeaua lor Moldcell are opțiuni de Internet cu trafic nelimitat, dar cu scăderea vitezei. La prepaid, 10 GB cu 140 lei moldovenești (aproximativ 7 euro) înseamnă preț la jumătate comparativ cu România. La abonament, au unul cu minute nelimitate naționale, 30 GB la viteză maximă și trafic nelimitat la viteză scăzută la preț de 350 lei moldovenești (aprox. 17 euro). Au însă acoperire în orice văgăună și capacitate cel puțin dublă comparativ cu Vodafone și Orange România din toate punctele de vedere ale rețelei. Deci rețeaua ar „duce” traficul nelimitat la viteză maximă măcar la abonamente, însă nu am deloc idee de ce nu se oferă.

Altceva interesant am observat la ei pe site: reîncărcare lunară programată la prepaid direct de pe card, fără să fii abonat și să ai un cont de abonat + cont bancar + card. La noi nu are nimeni așa ceva.

Deci din această cauză nu am de unde să știu vreo altă țară în care să fie trafic de Internet mobil nelimitat la viteză nelimitată.

Dacă știe cineva astfel de exemple, să le posteze aici, ca să le dăm idei celor de la Departamentul Marketing Vodafone RO.

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎10-10-2015
0

1.Samsung Galaxy S6 Edge Plus nu e de gasit la telefoane cand bifezi SAMSUNG???!!! Ma rog nu stiu daca mai are importanta,caci observ ca nu prea mai e pe stoc...
2.Semnalul in localitatea Cumpana,judetul Constanta e jalnic!!! Si este la 5 minute de Constanta....Inacceptabil!!!