Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎06-12-2013

garantie telefon?

Dupa 7 ani de cartela vodafone cu acelasi nr si incarcari lunare am vrut sa trec nr pe abonament,toate bune si frumoase,corespondenta si documente trimise.Ieri sunt sunat de vodafone pt confirmarea comenzii si imi spun ca este totul ok si in 48 de ore primesc contractul si telefonul.Acum sunt sunat si sunt anuntat ca trebuie sa platesc o garantie de 600 ron.Asa se lucreaza?Acelasi telefon la orange cu portarea numarului la ei este si mai ieftin si fara garantie.Deci cu parere de rau la revedere vodafone!

Începător

Re: garantie telefon?

Politica Vodafone prevede depunerea unor garanţii în situaţiile în care clientul:

•nu prezintă securitate financiară,
•nu a plătit la timp facturile Vodafone,
•a avut un contract telecom reziliat pe motive de neplată,
•are rude care se află în situaţii asemănătoare, de neplată
•doreşte activarea mai multor numere, reconectarea unui număr deconectat pe motiv de neplată sau activarea serviciului de roaming încă de la începutul

Nu sunt in nici una din situatiile de mai sus,pt asta nu inteleg solicitarea garantiei.
Consultant
Postări: 77
Înregistrat: ‎15-04-2012
0

Salut, probabil ai vrut un abonament mare (red, ceva). Te incadrezi exact la primul punct, pentru ca nu ai un istoric in retea ca si abonat.  Succes.

Începător

la un salariu de 800 de euro un abonament de 29,era mai ok sa imi ceara o adeverinta de venit
Începător

in 3 zile se realizeaza portarea numarului la orange si acelasi telefon la acelasi abonament este mai ieftin si fara nici o garantie,sincer nu este vorba de garantie si de felul in care s-au comportat.Nu este posibil sa imi ceri documentele,sa ma suni ca este ok si ca in 48 de ore ajunge contractul si telefonul prin curier si astazi sa suni din nou sa zici ca este nevoie de o garantie.
Highlighted
Începător

si pentru raszvan,suntem toti potentiali clienti neseriosi daca nu avem istoric in retea cu abonamente?
Începător

Eu unul am rezolvat-o cu cei de la orange dar pt altii si pt neseriozitatea celor de la vodafone am facut o plangere la opc redactata de catre un avocat sa vad ce iese,nu ma pot obisnui cu ideea ca sunt tratat ca un potential client neserios.
Începător

Stiti care este partea frumoasa?Ca avocatul este baiat destept si din plangerea asta vrea sa isi faca publicitate nationala si a trimis plangerea si Oficiului pentru combaterea discriminarii si televiziunilor nationale!
Începător

In sfarsit plangere depusa de avocat si semnata de inca 12 persoane carora le-au fost solicitate garantii
Începător
Înregistrat: ‎25-11-2012

[ Editat ]

Salut.Eu am o garantie totala la vodafone de 950ron!Te sustin!