Fundaţia Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Build 4 Tomorrow-voluntariat Vodafone

[ Editat ]

Salut

Intre 17-20 iulie Fundatia Vodafone ,construieste in comuna Cristian,judetul Brasov,case pentru 4 familii nevoiase.

La Cristian, prima zi de voluntariat a inceput in forta, cu energia si veselia voluntarilor de la Vodafone. Timp de o saptamana vom construi 4 case in sistem duplex pentru 4 familii beneficiare ale Asociatiei Diaconia Ajutor International. Voluntarii vor fi indrumati si supravegheati pe santier de personal calificat de la Asociatia Habitat for Humanity Beius."

Astazi este ultima zi,in care locuintele urmeaza sa fie date in folosinta.

Eu am urmarit zilele acestea ,aici,evolutia lucrurilor privind activitatea voluntarilor.Vorbim totusi de punerea in aplicare a unor tehnologii  care reclama o oarecare experienta.Dar asta poate fi o dovada in plus ca, daca faci cu placere si esti un pic atent,se poate;astazi mai bine ca ieri si maine mai bine ca azi.

Iata ce fericita este Georgiana,ca are posibilitatea sa spacluiasca. Emoticon fericit

rty.jpg

Imagini din cele 4 zile de voluntariat.

Probabil l-ati vazut pe amicul nostru Tudor,la poza de profil cu casca de protectie.Va asigur ca nu este purtata gratuit.

ert.jpg

599529_391081424274359_1795434546_n.jpg

Pare el un pic,detasat de ce este acolo,dar nu este asa.In acelasi timp il framanta si problemele de pe forum,care reclama solutii.  Emoticon fericit

Am postat acest subiect,caci din experientza stiu, ce satisfactii poti avea lucrand, pentru a da o mana de ajutor in situatzii ca acestea.

Daca priviti fotografiile,se vede clar,ca e diferentza intre conditiile din birouri si "vitregiile" intampinate in santier.Si cu toate acestea...

...FUNDATIA VODAFONE

Ionut

Vodafone
Membru VIP
0

Re: Build 4 Tomorrow-voluntariat Vodafone

Cea mai asteptata parte de lucru  Emoticon foarte fericit

http://www.facebook.com/photo.php?v=391801037535731

Vodafone
Highlighted
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Si anul acesta vom fi pe santier. Revenim cu detalii zilele urmatoare Emoticon foarte fericit

Vodafone
Membru VIP

[ Editat ]

E timpul sa scoatem straiele de la naftalina.S-a odihnit destul echipamentul de ...voluntarist.  Emoticon foarte fericit

Vodafone