HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎25-01-2012
Soluţie acceptată

Baterie cu probleme sau aplicații folosite greșit?

De curand am achizitionat un HTC Sensation XE,acumulatorul nu ma tine decat 24 de h,nu l am formatat la inceput este unul din motive? pentru care acumulatorul nu tine?  Un sfat util mi ar fi de mare ajutor!

Vizitator
Postări: 1

Re: Baterie cu probleme sau aplicații folosite greșit?

Nu stiu ce sa spun,eu am htc,wildfire,si sunt multumit,depinde de cat de mult il folosesti,si mie tot 24h,dar vorbesc mult la telefon,dar sunt si pe internet.Cred ca este totusi un defect de fabricatie,al acumulatorului.

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎24-01-2012

Eu nu detin un smartphone asa ca vorbesc cam in necunostinta de cauza, dar mi se pare cam putin :-s

Colaborator
Postări: 108

Mai cumpara cineva un telefon pentru a fi folosit doar ca telefon?

Eu sunt de parere ca ar trebui sa existe un telefon cu o baterie ce are autonomie de cel putin 1 luna si care sa fie destul de ieftin (aproximativ 200 lei) deoarece ar fi un telefon construit strict cu functia de a telefona si a trimite mesaje. Pentru celelalte (internet, camera, jocuri, alte aplicatii) se poate folosi o tableta.

Cine este de acord cu mine?

Scytheman
Highlighted
Nou venit
Postări: 1

am auzit pe multi ca se confrunta cu astfel de probleme, nu stiu ce sa spun ,probabil ti-ar trebui alt acumulator

Vizitator
Postări: 3

cred ca baterie nu e buna .....am mai auzit de asa ceva............. si un ex clar  si eu ma confrunt cu aceiasi problema

Vizitator
Postări: 8

parerea mea este ca daca il folosesti pe internet (sincronizare email, aplicatii de vreme, asculti muzica, tii ecranul deschis mai mult etc) utilizarea ta este una foarte buna. telefonul meu (galaxy nexus) ma tine cam 12 ore (la o utilizare intensa).

insa, daca tu folosesti telefonul fara internet, putine apeluri, in majoritatea timpului ecranul este inchis) atunci pot sa-ti spun ca intr-adevar, este o problema cu acumulatorul.

recomand sa mai faci teste, sa vezi ce aplicatii ai instalat (sunt multe care consuma resurse foarte mari) si o sa gasesti problema.

Vizitator
Postări: 7

De obicei acumulatorii acestui model tin in jur de 48 de ore ,nu e ceva de speriat.cu siguranta ca il utilizezi  foarte mult....

Vizitator
Postări: 2

Fiind un telefon nou ar trebui mers la reprezentanta ,tre bagat softul din nou sau ceva.parerea mea.

Vizitator
Postări: 3

Pentru o firma atat de buna(HTC) sa tina acumulatorul 24h,ori il utilizezi foarte mult , ori are probleme softul!