HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎12-06-2012
0

HTC Desire 500

Deoarece vad ca nu a fost deschis niciun topic legat de acest terminal , deschid eu deoarece in viitorul apropiat m-ar tenta sa achizitionez unul , probabil la reinoire de abonament de la Vodafone daca voi primii o oferta avantajoasa (cu toate ca sunt foarte sceptic in privinta asta).

Deci pareri ale posesorilor privind : autonomia bateriei , software , finisaje , marime terminal , multumiti / nemultumiti de terminal ?

Membru
Postări: 31
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Re: HTC Desire 500

[ Editat ]

Am acest telefon de cateva luni si nu sunt asa de impresionat de el. Pozele sunt ok, muzica super buna, navigare pe net e ok, calitatea convorbirilor e satisfacatoare, dar durata bateriei e cam varza. Daca nu te joci sau folosesti netul te tine o zi.

Intre acest telefon si un Samsung Galaxy S2 Plus, mai bun e Samsung.

In afara faptului ca Desire 500 are un design frumos,meniu f usor de folosit si un sunet audio f bun, Samsung S2 Plus este mai destept.

Din punctul meu de vedere:

-minusuri: - bateria, gpu, spatiu stocare

-plusuri: design, muzica, usurinta in folosire.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎19-02-2014
0

nu am o impresie buna despre acest telefon. poate am fost eu ghinionista. cand mi s-a terminat bateria s-a inchis complet fara sa mai aiba vreo functiune. m-am gandit ca e de la baterie, sim etc. am vrut sa ii deschid carcasa din spate, mi-a plesnit touchscreenul. are un mecanism ciudat de scoatere a carcasei dar totusi ca femeie nu am forta in degete cat sa imi plesneasca ecranul. nu am mers la un sediu vodafone pentru ca astia se misca greu, pana fac constatarile etc., oricum pe garantie nu imi schimba nimeni touchscreenul si nici nu ma cred ca mi-a plesnit la scoaterea unei simple carcase. m-am interesat la cei care se ocupa cu repararea telefoanelor mobila si costul inlocuirii touchcreenului cu totul ma costa aproape 5 mil. oare se merita cheltuiala in conditiile in care pe ansamblu nu este un telefon reusit?

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Buna adh_15

Am solicitat informatii service-ului nostru partener si mi-au spus ca poti trimite telefonul la ei pentru verificari/reparatii. Costul estimat pentru inlocuirea touchscreen-ului este de aproximatv 450 Ron si iti vor oferi mai multe detalii telefonic in momentul in care receptioneaza telefonul.

Garantia oferita de producator este anulata in situatia prezentata de tine.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

intrebare

modelul din magazinul online este dual sim?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: intrebare

Salut, j0ystick!

Versiunea de HTC Desire 500 comercializata de Vodafone Romania este cea cu un singur SIM. Daca mai ai si alte intrebari, iti stam oricand la dispozitie. 

O seara frumoasa!

Tudor

Vodafone
Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎21-08-2013
0

Buna ziua,

Am un HTC desire 500, am copiat citate,paragrafe,poze....etc si imi spune ca sunt salvate in clipboard.

Nu stiu sa gasesc acest program,aplicatie....

Am pierdut ce am salvat???

ma poate ajuta cineva cu un raspuns mai detaliat cum intru in clipboard???

multumesc anticipat!!

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

[ Editat ]

Buna carmens,

O aplicatie foarte buna de gestionare a Clipboard-ului pe care am testat-o este ClipNote. Aceasta iti importa automat si informatiile din clipboard stocate inainte de instalarea aplicatiei.

In cazul in care mai ai intrebari cu privire la modalitatea de functionare a acesteia, iti stau la dispozitie.

Multumesc,
Adrian
Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎21-08-2013
0

Multumesc frumos Adrian

Am instalat si este ok, imi place...

Sigur voi mai veni cu intrebari, sunt incepatoare cu HTC...

O zi buna

Nou venit
Înregistrat: ‎04-06-2015
0

Salut,

Eu am un HTC Desire 500 achizitionat in Decembrie 2014.

Nu sunt extraordinar de multumita de el deoarece: 

1- am tinut 1 saptamana telefonul fara husa si s-a zgariat lentila de la camera fiind mai iesita in afara fata de carcasa

2-Se incalzeste foarte tare cand se incarca si cand ai o convorbire mai lunga de cateva minute

3-De aproximativ 1 luna de zile au inceput sa se ingalbeneasca doua zone ale ecranului ,cineva mi-a spus ca ar fi datorita faptului ca telefonul se incalzeste foarte tare ecranul se arde.

As apela la garantie, dar sincera sa fiu mi-e frica sa ma gandesc ca nimeni nu iti da telefon la schimb pana vine din service (intre 2-3 saptamani) si risc sa raman tot eu in paguba......

Daca aveti ceva sfaturi, va astept cu drag!