HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎09-11-2012
0

SIM

Am comandat acest telefon si in asteptarea lui am o intrebare. Ce SIM utilizeaza acest aparat? Ma refer la cartela telefonului, nu la cardul de memorie. In specificatiile de pe site-ul Vodafone nu apare nimic in acest sens, dar pe alte site-uri apare ca telefonul foloseste microSIM. Sa inteleg ca este vorba despre un SIM de dimensiuni mai reduse? Daca eu am un SIM obisnuit, ce trebuie sa fac pentru a primi un SIM compatibil cu aparatul? Ce implica asta si cat poate dura?

Multumesc.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: SIM

[ Editat ]

Salut mmbrata si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Ce SIM utilizeaza acest aparat? Ma refer la cartela telefonului, nu la cardul de memorie. In specificatiile de pe site-ul Vodafone nu apare nimic in acest sens

Salut!

Pe HTC Desire X se utilizeaza o cartela SIM obisnuita.

Iata un video elocvent.

dar pe alte site-uri apare ca telefonul foloseste microSIM. Sa inteleg ca este vorba despre un SIM de dimensiuni mai reduse?

Se poate folosi si un microSIM ,pe un astfel de telefon,dar numai cu un adaptor.

Detalii aici.

Daca eu am un SIM obisnuit, ce trebuie sa fac pentru a primi un SIM compatibil cu aparatul? Ce implica asta si cat poate dura?

Daca ai un SIM obisnuit,nu se justifica schimbarea cu un microSIM.Dar ca informatie pentru viitor:

"Daca ti-ai schimbat telefonul, iar SIM-ul vechi nu se mai potriveste cu el, poti merge la orice reprezentanta Vodafone pentru a-l inlocui, pe loc, cu un microSIM.

Este necesar ca tu sa fii titularul de contract si sa ai cartea de indentitate la tine."  Paul

Ionut.

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Re: HTC Desire X

[ Editat ]

Review GSM Arena

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎21-11-2012
0

rog daca se poate cineva care are acest telefon sa spuna o parere in legatura cu telefonul... cum il foloseste,ce plusuri si minusuri ar avea...
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Salut. Poti gasi aici cateva pareri despre acest model.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Highlighted
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎21-11-2012
0

ms. daca totusi cineva vrea sa imparta ceva info nu m'ar deranjaEmoticon cu limbă scoasă