HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 74
Înregistrat: ‎27-01-2012
0
Soluţie acceptată

HTC EXPLORER

Ce parere aveti despre acest model ?

Ce putem nota la "plusuri" ? - ce putem nota la "minusuri" ?

Membru cu acte în regulă
Postări: 350
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Re: HTC EXPLORER

[ Editat ]

HTC Explorer Android smartphone.  3G, 3.2″ TFT capacitive touchscreen, 3.15 MP camera, Wi-Fi, GPS, Bluetooth.

este un  smartphon bun si la un pret accesibil din punctul meu de vedere are nota 10

Highlighted
Sfătuitor
0

HTC Explorer are o optiune "Instrument de gasire a telefonului: va permite sa gasiti telefonul daca l-ati pierdut sau afost furat"

Poate sa-mi spuna cineva cum functioneaza practic acest instrument ?

Sa presupunem ca s-a intamplat unul din  aceste evenimentele neplacute si instrumentul de pe telefon era activat. Cum se procedeaza in continuare ?

Membru de bază
Postări: 196
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna,

Poti folosi HTCSense.com pentru a afla locatia aproximativă a telefonului. Pentru ca această funcţie să fie posibilă trebuie sa ai opţiunea Instrument de găsire a telefonului selectată în Setări/ Locaţie.

Pe HTCSense.com, trebuie sa dai click pe hartă pentru a vedea unde se află telefonul si apoi pe Reîmprospătare locaţie.

Daca ai pierdut telefonul il poti bloca si poti seta sa iti afiseze pe ecran un mesaj astfel incat persoana care il gaseste sa te poata contacta. Pentru a face acest lucru trebuie sa dai click pe Blocare dispozitiv. Iti va cere un cod pin, un număr alternativ de telefon pe care îl poate apela persoana care găseşte telefonul impreuna cu mesajul care va apărea pe ecran.

Dacă nu reusesti sa recuperezi telefonul, poti sterge continutul acestuia. Trebuie sa dai click pe Ştergere dispozitiv, astfel încât să nu aiba acces nimeni la informatiile personale. In acest caz, nu vei mai putea recupera datele stocate pe telefon.

Multumesc,
Valentina 

Sfătuitor
0

Am inceput sa descopar acest telefon si ...sa incep sa ma indragostesc de el ! Emoticon LOL

Si ca orice indragostit, vezi pentru inceput "plusuri" :

Este rapid, ram-ul de 512 se cunoaste, daca nu as sti as spune ca procesorul este de 1 G si nicidecum de 600 M.

Bateria tine foarte bine, aproximativ de 2 -3 ori mai mult fata de alte telefoane pe Android.

Se aude bine.

Meniuri si personalizare interesante; vine cam cu tot ce-i trebuie si din altele, majoritatea chiar merg !

Aparent mic, dar te poti baza linistit pe el.

Este vazut de calculator ca o unitate separata.

Sfătuitor

Emoticon fericit Multumesc Valentina pentru lamuriri !

Sfătuitor

Emoticon foarte fericit Vreau sa precizez ca am intrat in posesia unui telefon HTC  A310e EXPLORER datorita unei oferte speciale de la Vodafone Romania.

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎13-06-2012
0

Stie cineva daca se mai fabrica? Ca vad ca Vodafonul nu-l mai are pe stoc de ceva timp.....

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna coana_andreea.

Inca se mai afla in stoc in Magazinul Online la pagina https://www.vodafone.ro/shop/htc-explorer-negru.pr pe negru si https://www.vodafone.ro/shop/htc-explorer-albastru.pr cel cu culoarea albastru.

Celelalte telefoane HTC sunt cele de mai jos si le gasesti pe pagina https://www.vodafone.ro/shop/telefoane selectand producatorul dorit.

htx.PNG

Multumesc si te mai asteptam pe aici,

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎01-09-2012
0

Am un htc explorer si dupa ce am instalat yahoo messenger (5.16 mo), whtsapp(8.96 mo),facebook (18.81 mo) imi mai ramin liberi 10.57 mb. Este normal sa se intimple asa??? mentionez ca sterg cache-urile ca altfel nu mai pot face naviga pe net din cauza spatiului f mic...mentionez ca am mai avut probleme cu telefonul la 2 saptamini dupa ce l-am cumparat a fost in service...Va rog sa imi spuneti daca e normal sau daca iar telefonul meu are o problema...nu am niciun joc instalat.....si nici alte programe decit cele mentionate mai sus.

Va multumesc,