HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru cu acte în regulă
Postări: 281
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: HTC EXPLORER

[ Editat ]

Buna Antoanette34,

Telefonul HTC Explorer are 512 MB memorie RAM, memoria folosita de sistemul de operare si de aplicatiile software. Pe langa aplicatiile pe care le-ai instalat tu, telefonul mai are unele cum ar fi Gmail, Google Maps, Youtube, etc. care folosesc din acea memorie. Sfatul meu ar fi sa muti aplicatiile instalate de catre tine pe cardul microSD pentru a ocupa cat mai putin din memoria RAM.

htc.png

Multumesc,
Raluca
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎06-09-2012
0

Cand mai aduceti HTC Explorer in stoc?Am fost acum cateva zile la vodafone si au zis ca nu mai au.cica a fost lichidare de stoc.Vroiam tare mult sa cumpar unul la abonament si acum nu mai gasesc.Emoticon trist

Astept un raspus.

Multumesc!

Membru cu acte în regulă
Postări: 281
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna whiskey1932,

A fost lichidare de stoc pentru acest terminal, prin urmare nu va mai aparea pe site-ul nostru. Iti pot recomanda un telefon similar, cum ar fi HTC Desire C.

htc desire c.jpg

Multumesc,
Raluca
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

Draga Raluca

Apare memoria plina si toate aplicatiile sunt instalate pe cardul de memorie, nu mai am ce sa mut pe SDCard desi la download de aplicatie am setata optiunea ca sa se poata schimba locatia de pe memoria telefonului pe drive mobil de stocare.

Nu mai stiu de unde sa golesc ca sa fac loc pentru spatie, am impresia ca ultimul update la sistemul de operare in sine ocupa toata memoria telefonului pus la dispozitie.

Prima data am crezut ca ocupa prea mult contactele salvate in memoria telefonului, pentru ca la fiecare contact am si poza si toate campurile sunt complecatate inclusiv cea cu adresa. Am sters mai multe contactre ( aproximativ 25% din contacte ) insa nu se vedea nici un rezultat.

Chiar nu mai stiu de unde sa sterg, coocie golit, temporary files golit, nu am idee mai departe.

When I Do Good No One Remember...When I Do Bad No One Forget
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

[ Editat ]

Buna @greendog

@greendog a scris:

Apare memoria plina si toate aplicatiile sunt instalate pe cardul de memorie, nu mai am ce sa mut pe SDCard desi la download de aplicatie am setata optiunea ca sa se poata schimba locatia de pe memoria telefonului pe drive mobil de stocare.

Telefonul tau are memoria interna de 90 MB, aplicatiile, sunt setate sa fie instalate pe cardul de memorie, insa o parte din datele acelei aplicatii raman in memoria interna a telefonului:

afterSD mutare in telefon dd.pngastaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg

Practic in momentul in care muti o aplicatie din memoria telefonului pe cardul SD, datele nu sunt transferate in totalitate, in proportie de 50% (asta am observat in urma unor teste efectate pe telefonul personal). In cazul in care doresti mai multe informatii poti sa obtii suport aici .

@greendog a scris:

Nu mai stiu de unde sa golesc ca sa fac loc pentru spatie, am impresia ca ultimul update la sistemul de operare in sine ocupa toata memoria telefonului pus la dispozitie.

Update-ul sistemului de operare nu ocupa din memoria telefonului, aceasta find instalata pe cei  512 MB ROM disponibili.

@greendog a scris:

Prima data am crezut ca ocupa prea mult contactele salvate in memoria telefonului, pentru ca la fiecare contact am si poza si toate campurile sunt complecatate inclusiv cea cu adresa. Am sters mai multe contactre ( aproximativ 25% din contacte ) insa nu se vedea nici un rezultat..

Contactele salvate in memoria telefonului ocupa spatiu redus, eventual poti salva imaginile atasate pe cardul SD.

Ce iti recomand, este sa renunti la aplicatiile care nu le utilizezi, pentru a mari spatiul disponibil.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎01-09-2012
0

Multumesc pentru raspuns,

Dar dupa cum stii aceste aplicatii cum ar fi whatsApp, facebook, yahoomessenger nu se pot muta pe cardul de memorie,cum nici cele de sisteme de care spunei tu nu se pot muta. O alta solutie mi exista???

Multumesc frumos,

Highlighted
Sfătuitor
Postări: 33
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

din pacate, nu.. nu mai sunt alte metode oficiale.

neoficial, poti face root pe riscul tau, instalezi mai apoi titanium backup din market si mai apoi iti stergi si muti fiecare program dupa bunul tau plac insa asta implica si cunostinte in domeniu Emoticon fericit