HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎13-07-2015
0

HTC One M8s cu probleme

Buna ziua

Acum aproximativ o luna si jumatate am achizitionat un HTC One M8s la prelungirea unui abonament. In prezentarea telefonului de pe site-ul vodafone scrie "aplicaţia Sense TV îl transformă oricând într-o telecomandă compatibilă cu majoritatea Smart TV-urilor". Trecand peste faptul ca nu imi amintesc sa fi avut aceasta aplicatie preinstalata, din cate imi dau seama (dat fiind ca am incercat sa instalez alte aplicatii pentru a transforma telefonul in telecomanda), nu am modul infrared in telefon astfel ca nu-l voi putea niciodata folosi ca si telecomanda. Cum ar trebui sa procedez in acest caz? Trebuie sau nu sa aiba infrared HTC One M8s?

Moderator
Postări: 346
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Re: HTC One M8s cu probleme

Salut, alin_datcu!

Conform cu informatiile gasite pe internet aici, aplicatia Sense TV a fost inlocuita cu Peel Smart Remote. Aplicatia a functionat pana pe data de 30 aprilie 2015. Incearca te rog sa instalezi aplicatia Peel Smart Remote si sa verifici daca functioneaza.

Multumesc,
Ana

Vizitator
0

Am incercat deja. "Your device isn't compatible with this version". Oricum am incercat mai multe aplicatii si una dintre ele (nu-mi mai amintesc numele ei) mi-a spus ca telefonul pare sa nu aiba modul IR

Moderator
Postări: 346
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

[ Editat ]

Salutare,

In cazul acesta iti recomand sa iei legatura cu cei de la HTC prin canalele lor de suport (chat, email, telefon) disponibile pe aceasta pagina: http://www.htc.com/ro/support/ .

Am observat pe site-ul lor faptul ca pentru M8 apare in descreiere si Senzor IR iar pentru M8S nu apare:

M8-http://www.htc.com/ro/support/htc-one-m8/howto/cat_73481.html

M8.JPG

M8S-http://www.htc.com/ro/support/htc-one-m8s/howto/cat_105222.html
M8s.JPG

Multumesc,
Ana

Vizitator
0

Ca sa fiu foarte sincer ma intereseaza mult prea putin sa ma adresez HTC atata vreme cat eu am cumparat telefonul de la Vodafone si nu de la HTC, iar in descrierea produsului pe site-ul Vodafone este trecut IR ... deci ... vreau ca telefonul meu sa aiba ce scrie in descriere pentru ca existenta modului IR este unul dintre motivele pentru care l-am achizitionat. As fi putut foarte bine sa cumpar alt telefon, de pilda LG G3 care are IR ... sau e trecut si la acesta doar in descriere pe site?

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎18-11-2012
0

Mai fratilor, trebuie sa-i faceti omului de un an, de cand asteapta raspusul vostru. O fi dureroasa este clipa cand clientul te depisteaza ca l-ai mintit si nu ai argumente sa-l lamuresti dar nu realizati ca exact astfel de situatii va arunca cu totul in penibil...practic, te-a prins omul cu mana in buzunarul lui, ca despre asta vorbim(hotie, inselatorie) si tu companie, te faci ca ploua si totul e normal. Jenabil pentru voi...dezgustator.

Highlighted
Vizitator
0

L-am trecut demult la pierderi, dar da, ai dreptate în ceea ce spui 100%. O să fiu mai atent pe viitor când cumpăr ceva.