HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎15-04-2014
0

Re: HTC One Mini - fisuri in carcasa laterala

Buna ziua, dragi utilizatori ai retelei Vodafone,

Intr-un final dupa 2 saptamani a ajuns telefonul de la service.

Este la fel cum l-am trimis! Nici o modificare! Telefonul arata exact la fel, cu aceeasi folie pusa de mine cu cateva bule mici, cu difuzorul la fel, cu aceeasi crapatura in partea dreapta sus (partea proasta e ca a mai aparut una in zona tastelor de volum), in concluzie, telefonul s-a plimbat pana la service, s-au jucat putin pe el baietii de acolo si l-au trimis inapoi.

Nu mai spun de sictirul cu care mi-a raspuns agentul din magazinul Vodafone cand am spus ca arata exact la fel si ca nu s-a facut nimic decat o resoftare, de care chiar nu avea nevoie telefonul...mi-a trantit un "Daca nu iti convine fac fisa sa il trimit inapoi." Inteleg ca el, saracul, nu are nici o vina ca cei de la service nu si-au facut treaba, dar parca mai putin sictir l-ar ajuta in comunicarea cu oamenii, parerea mea.

Dati-mi va rog o parere privind situatia telefonului. Reamintesc ca abonamentul si telefonul au fost achizitionate in data de 8 Aprilie 2014. Nici doua luni nu are si deja sunt probleme cu el.

Nu vreau sa supar pe nimeni cu ceea ce spun, dar, ca si alti oameni de rand, am incredere in Vodafone si din acest motiv am ales un abonament la Vodafone. La fel cum spunea un alt utilizator mai sus, vreau sa folosesc beneficiile care mi le ofera telefonul si abonamentul. Pentru ele platesc. Si eu sincer nu-mi doresc sa ajung la OPC. Dar daca se insista, este dreptul meu ca si consumator.

Mentionez ca in perioada cat a fost in service telefonul, mi s-a oferit un Sony Erricson pe sina unde clar nu se putea seta un mail sau un calendar de serviciu.

Parerea mea ar fi sa-l trimit iar in service peste 2 saptamani cand revin din delegatie pentru fisurile laterale aparute. Credeti ca e prea repede? Ar trebui sa stau sa mai apara niste fisuri?

Va multumesc pentru intelegere.

Yelda

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Salutare, cherimyelda!

Pentru situatia descrisa, am rugamintea sa apelezi la serviciul de Chat OnlineAcesta poate fi accesat de pe orice pagina a site-ului, iar colegii mei te vor prelua imediat pentru a-ti oferi asistenta.

chat.JPG

Multumesc,
Roxana

Începător
Postări: 27
Înregistrat: ‎10-10-2012
0

[ Editat ]

Azi am fost si eu sunat sa merg sa ridic un telefon NOU au zis cei de la Regenersis Emoticon fericit)) ( dus la service dupa doar doau zile de utilizare cu celebrele crapaturi). Am ajuns sa iau telefonul care numai nou nu era....binentees ca avea deja plasticul crapat, motiv pentru care am refuzat sa il ridic si am solicitat rezilierea abonamentului deoarece nu pot benefia de bunul cumparat. Aceeasi atitudine a avut si reprezentantul Vodafone, nu va convine il trimitem inapoi.....sau sa ma descurc eu cu cei de la Regenersis, de parca eu am contract cu ei nu cu Vodafone. Am cerut sa mi dea alt telefon sau banii pe telefonul cumparat deoarece nu imi satisface nevoile de utilizare si l-am cumparat de doar 10 zile. Binenteles ca nici asta nu se poate zice Vodafone. Nu stiu cum este posibil ca orice cumperi in Romania se poate returna in 30 de zile doar la Vodafone NU. Motiv pentru care am depus plangere la OPC. Sunt curios lor ce o sa le spuna....

Începător
0

Buna ,

Singura solutie pentru noi este OPC-ul. Azi cei din service mi-au confirmat ca singura solutie este sa mi se inlocuiasca telefonul  cu un telefon de culoare neagra (desi telefonul cumparat de mine este varianta argintie ) pe motiv ca acelea au alt plastic care nu are problema aceasta. Iti recomand sa apelezi la OPC, pana ieri nici eu nu apelasem pentru ca nu imi place nici sa ma cert nici sa fac reclamatii. Dar nesimtirea celor de la Vodafone si a celor de la Regenersis nu are limite. Sper ca OPC-ul sa aiba curajul sa le dea macar o amenda.

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎15-04-2014
0

Buna Papichulo, Emoticon fericit

Ai dreptate. Singura noastra solutie este OPC-ul.

Nu stiu cum li se pare altora, dar daca stau bine si ma gandesc noi suntem cei care platim abonamente si telefoane si cred ca din banii nostri sunt platiti si acei reprezentanti care chiar nu au "communication skills".

Eu am zis ca mai incerc o data cu service-ul cand revin si daca iar nu se rezolva nimic, imi pare rau pentru ei dar sunt in stare sa ajung si pana la judecata.

Si sunt convinsa ca mai sunt multi cu probleme de genul asta dar nu au scris pe forum.

Eu astept momentan.

Voi reveni cu amanunte si cand il bag din nou in service si cand il voi ridica.

Yelda

Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎12-06-2012
0

Azi voi duce si eu telefonul la garantie. I-am facut si niste poze ca sa ma asigur ca nu-mi vor returna un telefon plin de zgarieturi sau incorect asamblat.

Voi solicita acordarea unui telefon temporar pentru a putea primi/efectua apeluri in toata aceasta perioada.

Am sa revin cu detalii.

Highlighted
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎23-11-2012
0

Aveti mare grija cand trimiteti telefonul in service la vodafone.

Cei de la vodafone vor trimite telefoanele HTC la regenersis care nu fac decat sa isi bata joc de telefon. 

Aveti mare grija cu ce se scrie pe fisa de reparatie, obligati angajatul vodafone sa treaca acolo tot ce credeti ca va e util, nu ce vrea el sa treaca in scitir. Faceti scandal pana se va trece tot ce trebuie si nu renuntati. Tot ce scrieti va va ajuta la ANPC, apropo unde puteti face sesizare si online.

Eu in urma problemei mele am facut plangere la ANPC, Vodafone, apoi alta cerere la Vodafone pt reziliere anticipata contract pt bataia de  joc la care am fost supus, plangere la HTC romania pe siteul lor, si apoi ultima plangere la Regenersis. Deocamdata astept sa primesc raspuns la toate plangerile formulate si in functie de raspunsul lor ma gandesc foarte serios sa inaintez o plangere la instanta de judecata. Am discutat deja cu un consilier de la o firma de avocatura.

NU voi accepta sub nici o forma telefonul "reparat" de regenersis, si va sfatuiesc si pe voi sa nu acceptati telefonul primit din service decat daca este in conditie perfecta. Lasati angajatul vodafone sa testeze aparatul in fata dvs. si daca nu va convine nu-l acceptati. Faceti alta fisa de reparatie(sa scrieti clar ca nu ati preluat telefonul dupa ce a venit din service, si angajatul vodafone a testat in fata dvs aparatul si acesta nu era reparat) si tineti telefonul in service pana ANPC va va da o solutie. Eu ma gandesc ca daca voi accepta telefonul revenit din service si am iar probleme cei din service pot zice ca eu am stricat telefonul (socuri mecanice, apa, diverse motive) si nu voi putea rezolva nimic. 

Repet, aveti mare grija cand trimiteti telefonul in service vodafone.

Începător
0

Am sa ma uit foarte atent la telefon cand va veni din service. Dupa ce am vazut cele relatate pe forum si mai ales despre reputatia Regenersis, am mari semne de indoiala cand se va intoarce telefonul.

Nu am primit un telefon replacement, mi-au oferit in schimb un adaptor pentru sim. Noroc ca nu am instrainat vechiul telefon si asa ma pot folosi de el pe perioada solutionarii garantiei.

Începător
0

Regenersis nu repara, Regenersis isi bate joc. Ciudat este ca Vodafone ii accepta in continuare ca si colaboratori, ceea ce face Regenersis este greu de descris in cuvinte, isi bat pur si simplu joc de oameni.

Faceti cu incredere plangere la ANPC, la HTC Romania ( sunt foarte de treaba ) si plangere si la Vodafone (solicitati raspuns in scris ). Eu cu ANPC-ul am rezolvat problema imediat. Reziliere de abonament.

Începător
0

Update 1: Telefonul a revenit din garantie cu urmatoarele probleme:

1. Desi era mentionat pe fisa de service faptul ca sa nu se intervina asupra sistemului de operare, acesta a fost reinstalat. I-am precizat operatorului Vodafone ca am specificat pe fisa de service in clar sa nu se intervina asupra SO-ului, mi-a spus ca aceasta mentiune nu reprezeinta o obligativitate pentru service-ul Regenersis. Intrebarea este: de ce mai facem observatii catre cei de la service? Doar de dragul de a le face ?

2. Telefonul desi avea rama inlocuita, la 3 colturi nu era bine lipita, aceasta avand un mic "joc" la apasare.

3. Noua rama prezenta deja zgarieturi destul de adanci. de parca cineva ar fi prelucrat-o cu un smirghel.

Avand in vedere mentiunile 2 si 3 , am retrimis telefonul in service. Sunt curios ce o sa mai urmeze.