HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎12-06-2012
0

HTC One Mini - fisuri in carcasa laterala

Buna ziua,

Am descoperit la aproximativ 2-3 luni de la achizitionarea telefonului ca au aparut fisuri fine pe laterala carcasei. Mai exact intre cele 2 butoane pentru volum si mai jos de acestea.

Precizez ca telefonul a stat tot timpul in husa achizitionata din reprezentanta Vodafone.

Din cate am vazut aceasta problema a mai fost intalnita si in afara:

1. http://crowdsupport.telstra.com.au/t5/Android/HTC-One-Mini-Cracks-on-side/td-p/210105

2. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2423339

Am citit de pe diverso forumuri ca aceasta problema apare la primele serii de telefoane. Seriile mai noi , nu mai prezinta aceasta problema.
Telefonul merge fara probleme dar nu stiu daca va fi afectat pe viitor de aceste fisuri. Avand in vedere dificultatile in solutionarea garantiilor de catre cei de la Regenersis, ce imi recomandati? La cerere pot incerca sa fotografiez acele fisuri. Momentan am nevoie de telefon si abia peste 2 saptamani il voi putea duce in service.

Multumesc, 

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

Re: HTC One Mini - fisuri in carcasa laterala

Buna dimineata, RAYNOR!

In momentul in care ai aceasta posibilitate, iti recomand trimiterea telefonul intr-un service autorizat pentru expertiza. 

Poti preda terminalul in orice magazin Vodafone, pe baza facturii de achizitie si a certificatului de garantieiar colegii mei te vor ajuta cu preluarea si trimiterea acestuia in service.

Multumesc,
Roxana

Începător
0

Buna Roxana,

Mersi pentru raspuns, am sa duc telefonul peste o saptamana intr-un magazin Vodafone.

Am sa revin cu detalii despre cele constatate.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎07-02-2014
0

Am si eu aceeasi problema (8-9 fisuri in rama laterala )Emoticon furios,probabil ca multi alti utilazatori de pe alte forumuri.....

Am sesizat problema la hTC Romania si au zis ca vor semnala problema inginerilor din Taiwan..!!!!???Emoticon furios(de parca nu stiau)..si sa trimit telefonul la garantie

Telefonul a fost tinut din prima zi in carcasa originala hTC,nu suferit socuri ,etc...

La service probabil se va schimba rama cu alta din acelasi plastic alb lucios si casant de proasta calitatate care se va crapa din nou....ceea ce la un telefon considerat unibody rezultatul  interventiei la un service generalist (Regenersis Romania nu are acreditare OEM hTC ca sucursala din Polonia de ex.) NU cred ca ar fi satisfacator...si nu rezolva problema,plus ca dupa reparatie telefonul nu cred ca va mai arata la fel ca inainte.---Nu degeaba hTC One (ca si One mini de altfel are cel mai slab scor --1--de reparatie pe ifixit.com ,prin comparatie  cu BlackBerry Z10 care a obtinut 8 !!!!

Modelul One mini varianta neagra se pare ca nu prezinta acest defect de fabricatie...Corect ar fi ca hTC sa-si recunoasca greseala si sa retraga telefoanele cu aceste probleme si sa le inlocuiasca....nu sa le trimita in garantie

"Amuzant" este ca dupa ce am cumparat telefonul am vazut  ca si in showroomul Vodafone din Mall AFI Palace telefonul sample avea 4 fisuri cam ca la mine....

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, fl_em!

In cazul acesta, trimitand deja telefonul in service, te vom astepta cu update dupa receptionarea si utilizarea lui pentru cateva zile.

Toate cele bune!
Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎26-08-2013
0

Salut,

Am si eu aceeasi problema. Tel. este luat in Noiembrie, ieri i-am dat husa jos sa-l curat si am observat ca rama este plina de crapaturi...L-ai dus in service? Cum s-a rezovat pana la urma?

Toate bune!

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna Polizu

Fisurile carcasei pentru acest model de telefon se trateaza in garantie in service-ul nostru. Te poti prezenta in orice reprezentanta Vodafone cu certificatul de garantie si factura fiscala si te vor ajuta colegii mei cu preluarea telefonului. 

fl_em nu a revenit cu detalii legate de modalitatea de rezolvare, astfel, am rugamintea sa ne oferi tu informatii dupa ce il primesti din serviceEmoticon care face cu ochiul.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator

Neata,

Ieri l-am lasat la reprezentanta, va tin la curent cand/cum se rezolva.

Toate bune.

Începător
0

Polizu , astept si eu vesti de la tine cand va fi gata. Eu inca n-am reusit sa-l las la reprezentanta deoarece am avut nevoie de telefon. Bafta !

Vizitator

Salutare,

Ieri am ridicat telefonul, care a suferit o schimbare de carcasa in service -nu m-am edificat daca lucrarea a fost efectuata la noi sau in Polonia. Pentru moment nu am nimic de reprosat, arata impecabil. Singura "problema" pe care am remarcat-o este ca a intrat destul de greu in husa double dip de la HTC. Sper sa nu mai am probleme cu el -apartine sotiei si l-a luat la recomandarea mea, asa ca n-as vrea sa dorm pe canapea-Emoticon care face cu ochiul

Toate bune!