HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Re: HTC One Mini - fisuri in carcasa laterala

Buna Polizu

Multumim pentru informatiile oferite. Ma bucur ca situatia a fost rezolvata si esti multumit de interactiunea cu service-ul nostru partener.

O zi frumoasa!

Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎08-04-2014
0

Buna ziua!

Si eu am ac. problema de vreo luna; am luat tel. in ianuarie si m-am trezit cu 2 fisuri pe ambele laterale la vreo luna ! iar de curind am vazut unele foarte fine linga volum! e tare ciudat! pot sa-l duc orice magazin vodafone sau doar de unde l-am cumparat? deja platesc la el vreo 2 ani de aici in colo.........sper sa nu ma coste ceva! si eu il tin in husa!

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

Buna, diana2014!

Poti preda telefonul in orice magazin Vodafone, iar colegii mei te vor ajuta cu preluarea si trimiterea acestuia in service. In situatia descrisa, reparatia nu va fi contracost, intrucat telefonul se afla in garantie.

In momentul predarii terminalului, trebuie sa ai la tine factura de achizitie si certificatul de garantie.

Multumesc,
Roxana

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎19-04-2014
0

As dori sa imi cumpar si eu un HTC ONE mini,imi puteti spune va rog in caz ca voi avea si eu aceste probleme e mai ok sa cumpar varianta Black pt a nu se vedea asa bine fisurile sau se vad ca fel ca pe varianta Silver?multumesc.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎04-07-2012
0

Eu nu inteleg , daca acest telefon prezinta aceasta problema (am vazut si eu in showroom la Mall Plaza expus cu aceleasi crapaturi) , de ce nu se iau masuri si sa nu se mai comercializeze ; preferati sa puneti oamenii pe drumuri sa piarda timp si incredere ? 

Mentionez ca si eu detin un asemenea telefon si are aceiasi problema , si nu mi se pare normal sa alerg de colo colo pentru un produs pentru care am platit destul de mult .

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

Salut Alin83,

HTC One Mini Black este EOL (End Of Life), ceea ce inseamna ca nu mai este comercializat activ de Vodafone Romania. Achizitionarea acestuia se poate efectua doar din magazinele in care se mai regaseste.

Recomandarea mea este sa optezi pentru varianta Silver, iar in cazul in care vei observa fisuri pe carcasa laterala, te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu magazinul in care poti preda telefonul pentru a fi trimis in service, iar eu voi solicita informatii cu privire la stocul terminalelor care pot fi oferite ca inlocuitor.

Multumesc,
Adrian
Membru de onoare

Salut georgeionut,

Problema cu fisurile ce apar pe carcasa acestui model de telefon sunt aferente unui lot foarte mare oferit de HTC companiilor de telefonie mobila. Avand in vedere ca producatorul este constient de situatie, a decis remedierea acestui defect estetic pe baza garantiei.

Vodafone Romania comercializeaza acest model de telefoane deoarece ele vin sigilate, iar noi nu putem preconiza care din acestea vor prezenta fisuri in viitor.

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎19-04-2014
0

Mersi Adrian,spune-mi te rog aceste probleme au fost constatate si la HTC one?si inca ceva te rog..daca cumpar telefonul de la dvoastra la liber,se poate folosi direct in orice retea sau mai trebuie platit si pt decodat?multumesc.

Membru de onoare
0

Salut Alin83,

Aceste probleme nu au fost intampinate la modelul HTC One deoarece beneficiaza de o carcasa construita din metal si material ceramic.

De asemenea, telefonul HTC One Mini este comercializat in varianta deblocata de Vodafone Romania.

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎15-04-2014
0

[ Editat ]

Buna ziua.

Am achizitionat in data de 8 Aprilie 2014 un HTC ONE MINI cu abonament si deja are o fisura pe partea cu tastele de volum, undeva la coltul superior. Am anuntat la Vodafone si m-am ales cu un raspuns aproape ciudat as spune. Au spus ca ei se ocupa doar de fisurile aparute in zona tastelor de volum si au insinuat ca eu am provocat acea fisura. Mentionez ca telefonul are husa de silicon care ii acopera si marginile si nu a fost aruncat nici macar pe ceva moale.

Ce e de facut in cazul asta?

La fel, am avut o situatie cu Sound-ul la telefon...nu l-am dat niciodata la maxim pt ca nu a fost necesar si am tinut cont de avertizarea aparuta cand dai volumul mai tare si am renuntat si la boom sound deoarece s-a intamplat de doua ori sa se auda foarte prost, ragusit as putea spune. A mai avut cineva de-a face cu asa ceva?

Si, pentru ca tot am vazut review-uri despre HTC One mini ca are gorilla glass si ca nu se zgarie nici daca tai cu cutter-ul hartie pe ecranul sau, surpriza! am descoperit zgarieturi fine, banuiesc ca sunt de la cercei. E normal? A mai intampinat cineva lucrul asta?

Ce e de facut?

Ca si altii, am platit destul si platesc destul 2 ani de acum incolo ca sa am deja probleme cu el.

Multumesc.

P.S. Telefonul achizitionat de mine este blocat in reteaua Vodafone. Este normal? Si daca este normal, de ce?