HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎12-06-2012
0

Re: HTC One Mini - fisuri in carcasa laterala

Update 2:  azi am fost sa ridic telefonul dar lucrarea celor din service-ul Regenersis evident ca a lasat de dorit. Plasticul inlocuit , la colturi pur si simplu nu face contact cu carcasa, avand un mic "gap", care se vede cu ochiul liber. La coltul drept in jurul camerei frontale, deoarece marginea este lipita mai jos, este expus geamul display-ului. In concluzie , l-am refuzat a 2-a oara. Am sa le scriu celor de la HTC Romania sa vad ce parere au si dansii, urmand ca la urmatoarea venire din service, in cazul in care nu sunt rezolvate aceste probleme, sa apelez la ANPC.

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎20-06-2014
0

Sa inteleg ca tu ai trimis a doua oara telefonul in service. Hmm... dupa un calcul simplu vei sta o luna de zile fara telefon si apoi o alta perioada de timp pana HTC/Vodafone/ANPC va/vor rezolva problema. Si toate astea pe banii tai! Inteleg perfect prin ce treci pentru ca si eu am un M8 care se va plimba prin service-uri o luna de zile si sper sa mi-l schimbe in cele din urma. Ce ma ingrijoreaza cel mai tare e ca si HTC si Vodafone ridica din umeri si paseaza problema in curtea Regenersis, iar astia nu mai pot de telefoanele noastre.

Începător
Postări: 27
Înregistrat: ‎10-10-2012
0

Pe perioada in care nu folosesti telefonul, daca cei de la Vodafone nu ti-au dat un telefon similar cu al tau, cere sa nu mai platesti abonamentul, intenetul...atata timp cat nu ai cum sa beneficiezi de el. Eu asa am facut, mie imi dadusera la schimb un telefon pe care nu putea fi folosit internetul, si in cele doua saptamani cat am stat fara telefon am primit reducere de abonament. Nici eu nu inteleg de ce Vodafone accepta mizeriile celor de la Regenersis !!!!
Începător
0

Le-am zis celor din magazin de telefon, dar au dat din umeri. Noroc ca mai aveam vechiul smartphone. Le-am cerut un adaptor de micro sim -> sim ca sa imi pot folosi sim-ul in telefonul vechi.

Pana nu primesc un telefon impecabil din service, asa cum era el cand l-am cumparat, nu-l voi accepta.

Am citit si eu patania cu M8-ul trimis in service. Atatia bani dati pe un flagship si el e plin de probleme. Probabil intr-o tara vestica, nici nu se punea problema inlocuirii telefonului.

Începător
0

Povestea continua. Telefonul a venit din service cu "defectul nu se constata" pentru a 2-a oara.

L-am trimis inapoi (deja joc pingpong cu Regenersis) si intre timp am scris si la HTC Romania si astept un raspuns in 5 zile lucratoare.

Moderator
Postări: 2.554
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, RAYNOR!

Regret si situatia ta. Iti recomand ca dupa ce se intoarce telefonul din service, in cazul in care totusi nu esti multumit de rezultat, sa iei legatura cu colegii din echipa de la Chat online pentru mai multa asistenta si suport.

Te asteptam cu update aici.
Tudor

Vodafone
Începător
0

Multumesc Tudor, am sa revin cu update. 

Începător
0

Revin cu un update. Aseara a ajuns telefonul trimis de HTC in reprezentanta Vodafone.

A fost inlocuit cu o alta unitate, tot modelul alb. Sper sa nu mai apara probleme. Multumesc pentru solutionare.

Moderator
Postări: 2.554
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, RAYNOR!

Ma bucur ca ai reveni cu noutati pentru solicitarea ta si ca telefonul a fost adus la conformitate prin inlocuirea acestuia. Te mai asteptam pe forum si cu alte solicitari.

O zi placuta!
Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎09-01-2015
0

Salutare tuturor, din pacate si eu am avut aceasta experienta nefericita cu Renegersis. HTC-ul meu a fost trimis de 4 ori in service pentru acele fisuri pe carcasa. O data l-au trimis tot cu defect si l-am refuzat, apoi de 3 ori a fost reparat sau inlocuit. Ultima oara mi-au trimi un model negru. Mentionez ca de fiecare data am asteptat 2-3 saptamani din momentul predarii la Vodafone pana in momentul ridicarii de la Vodafone. La regenersis lucreaza o anumita doamna pe nume Andreea Ciobanu cu care am discutat ca de cate ori se va fisura carcasa voi fi nevoit sa-l trimit in service. Ei il vor repara si imi vor prelungi garantia atat cat a stat telefonul in service. HTC-ul negru pe care il am acum a crapat la cateva saptamani dupa ce a venit din service (cica ar fi fost produs nou dar nu inteleg de ce nu a venit sigilat) si pentru ca m-am saturat sa il tot trimit in service si sa tot raman cate 2-3 saptamani fara telefon am ales sa il folosesc asa in continurare. Cea mai mare greseala. Din cauza fisurii, exact in dreptul ei, telefonul a inceput sa se curbeze in conditii normale de utilizare. Prin conditii normale de utilizare ma refer la faptul ca telefonul a fost tinut in buzunar si nu a fost lovit sau calcat. Din cauza curburii m-am hotarat sa trimit telefonul in service. Astazi cei de la Regenersis m-au sunat si mi-au spus ca mi-au anulat garantia si nu-l vor repara deoarece telefonul este torsionat iar daca vreau sa-l repare sa platesc 1302 lei. Le-am explicat ca e curbat strict din cauza ca a crapat carcasa. Degeaba. Nu m-au inteles si mi-au anulat garantia urmand ca in zilele urmatoare sa-l primesc nereparat. Ce credeti ca pot sa mai fac in aceste conditii. Este intradevar corect ce au facut ei si este vina mea ca s-a curbat telefonul?!?!