HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

Re: HTC One Mini - fisuri in carcasa laterala

Salut, sortel!

Pentru a primi informatiile necesare cu privire la situatia intampinata, te rog sa accesezi site-ul Vodafone si sa selectezi optiunea de a intra in legatura cu un operator, prin serviciul Chat online.

Chat online.JPG

Multumesc,
Adrian
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎11-02-2015
0

HTC One Mini - fisuri in carcasa laterala

salut

in ianuarie 2014 am achizitionat un HTC ONE MINI Silver si am aceeasi problema.Au aparut fisuri desi am folosit o carcasa.

o mica parte chiar iese, cade.

cum pot rezolva si eu (intrucat am observat ca nu sunt singurul care a atras atentia) aceasta problema?

daca se va inlocui marginea cu alta, cea noua va fi din acelasi material si deci problema va reaparea.Nu as vrea sa am aceeasi problema exact cand telefonul iese din garantie...

Membru de onoare
0

Salut, user14!

Ti-am modificat numele de utilizator deoarece acesta continea o informatie care nu trebuie facuta public.

Recomandarea mea este sa predai telefonul intr-un magazin Vodafone, impreuna cu certificatul de garantie si factura fiscala, iar colegii mei te vor ajuta cu trimtierea acestuia intr-un service autorizat, care te va ajuta cu remedierea situatiei intampinate.

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎24-02-2012
0

Buna.

Si eu am un HTC One Mini si de o luna e tot in service. Prima data am avut probleme cu semnalul apoi l-am trimis pentru fisurile din carcasa laterala. Mi-a fost inlocuita carcasa, telefonul a ajuns inapoi insa nu era pusa bine carcasa. Am hotarat sa il retrimit in service dupa ce am luat legatura cu cei de la HTC. Mi-a fost aprobata inlocuirea insa surpriza! Cand am fost sa ridic telefonul, noul telefon prezenta aceeasi problema ca si cel trimis anterior: carcasa nu era imbinata bine. Am refuzat sa il ridic si am luat legatura cu cei de la Regenersis insa mi s-a vorbit rastit, s-a si tipat si inca nu am un raspuns. Mentionez ca "noul" telefon a venit impachetat intr-o punguta de doi bani, ca si cand ar fost luat de pe un raft si trimis ca sa inchida gura clientului.

Sunt foarte dezamagita si as vrea sa se rezolve problema cat mai repede posibil. Nu se poate sa ramai atata timp fara telefon....

Membru de onoare

Buna, Cristina_H!

Te rog sa accesezi site-ul Vodafone si sa selectezi optiunea de a intra in legatura cu un operator, prin serviciul Chat online.

Vei primi informatiile necesare cu privire la situatia telefonului, precum si o ajustare corelata cu perioada in care nu ai beneficiat de telefon.

Chat online.JPG

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎27-03-2015
0

Salutare,

azi trimit si eu telefonul HTC one mini in service pt fisuri in carcasa laterala, probleme cu semnalul si pentru ca se blocheaza foarte des( ecran negru doar cele 2 butoane de pe touch clipocesc).

Il duc oarecum cu inima stransa si am amanat cat am putut trimiterea in service, tocmai pe baza celor citite aici pe forum.

Daca va fi trimis la service-ul "autorizat" Regenersis (cum e specificat pe certificatul de garantie), chiar ma astept sa il ridic intr-o stare mai proasta decat l-am lasat...

Membru de onoare
0

Salut, fairyfootsteps!

Regenersis este autorizat de HTC pentru a oferi servicii de reparatii (asamblare, reconditionare, testare, configurare software) si service pentru echipamente de comunicatii electronice.

Ne poti tine la curent cu evolutia situatiei, iar in cazul in care ai nevoie de asistenta, te rog sa accesezi site-ul Vodafone si sa selectezi optiunea de a intra in legatura cu un operator, prin serviciul Chat online.

Chat online.JPG

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎22-11-2013
0

Buna ziua,am achizitionat si eu un HTC One Mini ,am aceasi problema cu banda alba de la carcasa,a inceput sa apara fisuri peste tot mai ales pe langa butoanele de pe marginea carcasei si in coltul din dreapta de sus unde ai gaura de jack si pana la colt a picat o bucatica din carcasa alba.La inceput nu am dat importanta am zis ca nui nimic rau dar cu timpul cand l-am scos din buzunar m-am trezit cu o bucatica din carcasa si nu l-am trantit si mai am garantie pana in luna Decembrie,in fine l-am trimis la service in data 07.07.2015 si dupa o saptamana am primit raspuns adica azi 15.07.2015 sa-mi spuna ca nu intra in garantie si ma costa vreo 450 ron ei zic ca lam scapat pe jos,nu l-am scapat pe jos apar ciocniri pe colturi din cauza cai material slab,cand al pun pe o suprafata tare de exemplu masa atunci se ciocneste un pic.

Acest model ai prost facut din fabrica ar trebui acest lot sa se schimbe fara pretenti sau intrebari atat timp cat sunt in garantie,eu am avut si alte modele htc si nu am avut probleme,daca stiam de aceasta problema ca nu intra in garantie nu l-as fii cumparat.

I-am zis la baieti de la service ca nu voi plati si voi merge mai departe cu certificatul de garantie,nu voi plati atat timp cat ai in garantie,cam mult a durat sa-si dea seama,dupa o saptamana sa ma sune.

Cei care au aceasi model si sunt in garantie de fiecare data cand apare o fisura sa mearga urgent sa schimbe,eu am facut greseala sa nu merg,eu nu am vrut sa-i stresez pe cei de la service dar vad ca nu-i asa,baga motive nu-mai sa nu schimbe

Moderator
Postări: 346
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Salut, djmario_mix !

Daca  rezolutia service-ului te nemultumeste, poti sa trimiti telefonul la un alt service din cele enumerate pe certificatul de garantie, pentru o contraexpertiza

Multumesc,
Ana

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎22-11-2013
0

Telefonul ai inca la reparat din data 07.07.15, mau contactat in data de 10.07.15 sa-mi zica ca nu intra garantie si sa platesc 450 ron,am refuzat si le-am zis sal trimita inapoi,telefonul a ajuns luni in data de 13.07.15 si am constatat ca nu era complet lipsea bucatica care sa rupt si l-am trimis inapoi,noroc ca iam facut poza la telefon cum era cand l-am trimis .Acuma astept telefonul deja au trecut 2 saptamani si nu am telefon dar abonamentul trebuie platit,a cui vina?