HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎25-05-2012
0

HTC One Mini - probleme semnal voce - fara solutie

[ Editat ]

Buna ziua,

Expun si aici problema mea, cu toate ca am facut tot posibilul sa solutionez cat mai discret problema pe care o am cu telefonului meu.

Detin un teleon HTC One mini, achizitionat de la Vodafone de aproximativ 10 luni. Telefonul a functionat perfect.

Incepand din dimineata zilei de 1.09.2014 (retin pentru ca a fost prima zi de lucru dupa CO) telefonul a inceput sa redea sunetul in casca si vocea mea catre interlocutor ciudat. (sunet metalic, cu fasait, multe inalte, voce ca de strumpf). Deci si eu aud ciudat si eu sunt auzit ciudat.

Am semnalat problema la HTC Romania si am fost directionat catre Regenersis.

Oamenii de acolo foarte ok, au verificat, au constatat si si-au facut treaba.

Insa probelema a continuat si am contactat iar HTC, International insa. De acolo mi-au solicitat sa schimb reteau pe GSM si sa vad daca probleme persista (deci cam stiau de problema). Surpriza, sunetul in GSM este ok. Au invocat o posibila problema de compatibilitate terminal cu 4G+

Avand in vedere ca ma lupt de o luna sa rezolv problema, ca am fost cu telefonul in service, ca am schimbat SIM-ul ca am mi-am luat cartela (nr. nou), ca terminalul mi-a fost vandut de Vodafone, codat in Vodafone, pentru Vodafone (deci ar trebui sa se stie ce compatibilitati exista), in concluzie am facut tot ce imi sta in putere ca si client civilizat, Rog Vodafone sa imi zica ce ar mai trebui sa fac eu pentru ca termninalul sa functioneze in parametrii normali?

Mai mult, azi 01.10.2014 am initiat un apel cu reprezentantul Vodafone Roxandra Sarpeteanu, care, cu o a"mabilitate iesita din comun", dupa ce i-am zis ca am fost cu telefonul in service, m-a trimis cu telefonul in service iar.... 

Multumesc si sper sa primesc o solutie....

Eugen B

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

Re: HTC One Mini - probleme semnal voce - fara solutie

[ Editat ]

Buna dimineata, Eugen_George!

Situatia descrisa necesita verificari amanuntite. Astfel, am rugamintea
 sa accesezi site-ul Vodafone si sa selectezi optiunea de a intra in legatura cu un operator prin serviciul Chat online:

Chat.JPG

Un operator te va prelua in cel mai scurt timp posibil si iti va oferi asistenta necesara.

Multumesc,

Roxana

Vizitator
0

Draga Roxana,

Acesti operatori m-au "ajutat" si in trecut. M-au trimis la service Emoticon fericit.

Eu am fost la service cu telefnul deci nu au cu ce sa ma ajute. Poti verifica ce s-a intamplat cu telefonul de pe nr. meu de telefon......

Ba mai  mult, am facut sesizare si pentru ca am vb cu un operator de chat Emoticon fericit s-a considerat cazul rezolvat. Am primit raspuns pe mail ca "problema mi-a fost solutionata prin chat".

Doresc solutii Reale.

Multumesc.

Eugen B

Vizitator
0

[ Editat ]

Felicit Vodafone pentru promptitudine! Emoticon fericit

Nici pana azi nu mi-a fost solicitata problema. Este o liniste totala si toti sunt "mirati si nu vad solutii"....

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎20-06-2014
0

Nu-mi vine sa cred ce citesc pe aici! Le-am spus si celor din magazin ca exista foarte multi oameni care se plang de acest service pe forum si pur si simplu au ridicat din umeri; ei n-au auzit de asa ceva.

Stai sa vezi cand lucrurile incep sa se miste si trebuie sa vorbesti cu un consultant care habar n-are de problema si trebuie sa explici tot timpul despre ce-i vorba ca sa te faci inteles.

Mult succes in solutionarea problemei si nervi de otel!