HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎26-11-2012
0

Re: Rog asistenta HTC ONE S

In primul rand va multumesc pentru asistenta.

Ma uit la software update de cand l-am luat, dar nu am primit nimic pana in prezent.

Acest update il preia de la HTC direct, sau prin intermediul Vodafone? HTC-ul am inteles ca l-a lansat. (sau gresesc?)

Ma gandesc poate ceva din setarile telefonului nu permite sa primeasca update-ul. Am cautat poate gasesc setari pe site-ul Dvs. dar nu am gasit. 

Va intreb toate acestea deoarece vreau sa incerc tot ce se poate, ultima solutie sa fie trimisul in service.

Multumesc,

Tiberiu

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salutare!

Spune-mi, te rog, ce numar de soft ai pentru telefonul tau. Voi lua legatura cu colegii de la suport mai apoi. Afli asta in setari exact ca in imaginea de mai jos.

ScreenShot014.jpg

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎26-11-2012
0

Buna ziua,

Software version : exact cel din post-ul Dvs. de mai sus, si anume

Android version 4.03

Sense    4.0

Soft. nr.  1.11.401.110

HTC SDK API level 4.21

HTC Extension_403_1_GA_9

In plus de asta, daca este util:

IMEI : 352762057207994

Multumesc si astept cu mult interes raspunsul Dvs.

Tiberiu

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎08-11-2012
0

[ Editat ]

Buna seara,

Exact aceeasi problema o am si eu. Am cumparat telefonul acum 3 saptamani de la Vodafone Cotroceni. Versiunea de Android este 4.0.3, iar telefonul expus in magazin avea 4.0.4.

Cand ii dau sa caute actualizari, imi spune ca nu exista actualizari pentru telefonul meu. Am gasit tot felul de teorii.. cum ca HTC "impinge" update-urile treptat, in functie de operator... modelul telefonului, lotul de fabricatie, etc.

Unde este problema?

Multumesc frumos pentru raspunsul dvs.

Florin

Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎07-06-2012
0

Salut,

@Moderatorii Vodafone:

Avem dreptul sa testam telefonul cumparat in magazin inainte de achizitie? Nu ma refer la cel expus ci chiar la cel adus de consultantul de vanzari. Altfel e ca si cum as cumpara on-line si legal am dreptul sa-l returnez in 30 de zile; parca asa este legislatia.

Multumesc pentru raspuns.

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna oz666,

In momentul in care te afli in reprezentanta poti testa telefonul expus. Detaliile sunt urmatoarele:

Ordonanta 21/1992 privind protectia consumatorilor.
Art. 22 - Operatorii economici sunt obligaţi să demonstreze consumatorilor, la cererea acestora, cu ocazia cumpărării, modul de utilizare şi funcţionalitatea produselor ce urmează a fi vândute; la lansarea pe piaţă a produselor, aceştia sunt obligaţi să efectueze demonstraţii de utilizare.

De asemenea, te mai anunt ca daca vei cumpara un telefon din magazinele reprezentanta si constati un defect te poti deplasa la acel magazin si sa fie inlocuit in primele 24 de ore de la achizitie. Asta se intampla pentru a imbunatati experienta ta si a altor clienti si dupa cum vezi, asa ceva nu este mentionat in legea de mai sus.

In cazul in care au trecut mai mult de 24 de ore, se aplica procedura de service .

Daca mai ai si alte intrebari ne gasesti aici.

O zi placuta,
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎06-12-2012
0

Buna ziua,

Este posibil ca unul dintre moderatori sa ne ofere un raspuns referitor la disponibilitatea versiunii de Android 4.0.4 pe HTC One S?

Daca nu ma insel, aceasta actualizare este oferita de catre HTC din data de 24 Octombrie.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salutari tuturor si va multumesc pentru informatiile pe care ni le-ati transmis mai sus!

Am transmis mai departe colegilor si vom reveni aici atunci cand vom avea un raspuns, cel mai devreme luni.

Sfarsit de saptamana placut tuturor!

Tudor.

Vodafone
Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎08-11-2012
0

Salut! 

Multumim! Ceva noutati despre versiunea de Android?

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Buna shimrut,

Recomandarea mea este sa iei legatura cu cei de la HTC Support accesand pagina http://www.htc.com/ro/contact/email/ sau apeland numarul de telefon +40-215-291-323. Dansii vor verifica daca sunt probleme in livrarea update-ului pentru telefonul tau pe baza IMEI-ului si iti pot da mai multe informatii in legatura cu acesta.

Multumesc,

Roxana