HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru cu acte în regulă
Postări: 276
Înregistrat: ‎01-02-2012
Soluţie acceptată

HTC One S

[ Editat ]

Chiar daca nu mai stim cum sa distingem  un One X de un One S sau de un One V Emoticon fericit  ,

poate un detinator ne ajuta cu un mic review real al acestei bijuterii (inca una) de la HTC.

Este un low-end ? Daca da,  va fi la un pret mai accesibil decat fratele lui mai mare  One X ?

hTC ONE S

Membru cu acte în regulă
Postări: 276
Înregistrat: ‎01-02-2012

Re: HTC One S

Pana una alta am rugat un amic, detinator de vreo luna al unui  One S sa ne faca un mic review,deci iata-l :

"Salut, pot spune despre baterie ca tine pasu 2 zile,cu o utilizare normala ,un pic de net,vorbit la el, ceva jocuri, sunt multumit ; de gps pot spune ca se conecteaza aproape instant,am ramas placut surprins,mai exact in 30 de secunde se conecteaza gps-ul ,eu zic ca e destul de rapid ; am coleg ce are One X-ul, pot spune ca are un randament mai bun One S decat X cu tot cu cele 4 nuclee ale lui X, iar asta o spune chiar si colegul cu X-ul ; de manevrat cu o singura mana ,nici nu se pune problema, nu iti trebuie ambele maini pe el,doar la jocuri,bineinteles, e foarte rapid, indiferent ce faci cu el,foarte fluid, am citit multe critici asupra lui,vis-a-vis de wifi,de carcasa...etc,pot spune ca poate ma numar printre norocosi ,nu am nici un fel de probleme cu el,nu am aproape nimic sa reprosez la tel asta,am zis aproape,pt ca ma deranjeaza ca nu are slot de micro sd card, dar ma pot obisnui si fara el,si uite asa am ramas cu carduri de 8 GB pe birou  .De camera pot spune ca e una din cele mai rapide,in 0,7 secunda a facut poza,are un mod de rafala de 20 de poze in 3 secunde,se vad foarte bine pozele,si filmeaza la 720p si 1080 p fara nici cel mai mic lag,am facut sharing prin DLNA la televizor ca sa vad o filmare facuta cu el si nu ai spune ca e filmat de un telefon; in cazul memoriei,mai poti dispune de 25 de GB in Dropbox,ceea ce am si facut,macar sa ma folosesc de ei,dar din pacate e valabil doar pt 2 ani,dupa asta daca vrei sa-i mai ai trebuie sa platesti..(nu stiu cat e) ; sunetul este de calitate,am primit si castile de la Beats Audio by DR DRE, se aud excelent si credeti-ma ca am o groaza de perechi de casti,....sony,philips,panasonic...etc,nici unele nu se aud ca astea,basul e bas ,iar restul va imaginati. De zgarieturi pe display ,inca nu am ,nici folie nu i-am pus,iar ca sa va mai marturisesc ceva ,nici HD2-ul meu nu a avut protectie pe el,iar dupa 2 ani inca e curat ca lacrima display-ul,sa speram ca si asta va fi la fel. Ecranul se vede bine din toate unghiurile,lumina buna,dar parca mi se pare mie ca unele culori sunt prea stridente,oare cum vin de la un ecran LCD-TFT de la HD2 la un super-amoled....sa fie neobisnuinta?- in fine...ce mai pot spune,poate momentan nu imi aduc aminte , dar nu imi pare rau de alegerea facuta,iar ca un mic amanunt....in 85% din testele facute pe One S si One X , One S-ul bate X-ul,sunt doar 85% ,de restul de 15% raspunde tegra 3 si exinos-ul de pe One X,dar nu imi este rusine nici cu Adreno 225 si nici cu Snapdragon S4 Krait. Respect! "

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎25-09-2012
0

Este absolut genial acest telefon!!! Am avut iPhone 4s si este mult peste!!!
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎20-11-2012
0

Am inteles ca cel putin la inceput s-a vandut versiunea cu procesor Scorpion de 1.7...Acum a venit versiunea cu procesort Krait de 1.5 sau tot modelu vechi este?
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna Lascupaul

Varianta comercializata este de 1.7 GHz .

ScreenShot063.jpg

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎21-12-2012
0

Aceeasi intrebare o am si eu ca si Lascupaul referitoare la procesor lui One S si as dorii un raspuns mai clar pentru ca nu cunosc un anume detaliu poate ma lamuriti. Procesorul Scorpion S3 este modelul vechi si are 1.5 ? si Krait S4 este modelul nou pe One S de 1.7? daca Krait S4 este procesorul cel nou atunci acesta este in  momentul de fata in vanzare la Vodafone?nu-mi dati va rog acelasi raspuns ca cel mai de sus pentru ca nu stiu daca procesorul S3  e de 1.5 sau 1.7 tocmai de aceea nu-s lamurit.astept un raspuns pt ca doresc sa-l achizitionez in cel mai scurt timp

Sfătuitor
Postări: 33
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

[ Editat ]
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎23-12-2012
0

Vodafone va aduce pana la urma si aparatul cu procesor S4, sau se castiga mai mult la cel cu S3 (banuiesc ca este putin mai ieftin)?

Stiu ca au fost probleme in aprovizionarea cu procesoare dar a trecut ceva timp de atunci, banuiesc ca aceasta  a fost rezolvata. 

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salutare Razvan,

Modelul de HTC One S, comercializat in reteaua noastra, va fi numai cu procesor S3. M-am interesat de lucrul acesta si modelul cu procesor S4 nu va fi livrat de catre Vodafone.

Multumesc,

Paul

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎23-12-2012
0

Multumesc pentru informatie, trebuie sa ma reorientez catre altceva.