HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎10-05-2012
0

HTC One SV

Bună ziua,
Am achiziţionat recent un HTC One SV şi am constatat că are o mică problemă...când vorbesc la telefon afară, întotdeauna se plânge lumea că mă aud cu un zgomot de fond foarte enervant cauzat probabil din cauza vântului. ştie cineva cum se poate rezolva această problemă?
Mulţumesc anticipat!
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

Re: HTC One SV

Buna zecar13,

Adrian, caruia ii multumesc pe aceasta cale, a luat legatura cu un coleg care detine un HTC One SV pentru a se interesa daca a intalnit situatia descrisa, iar raspunsul a fost negativ. De asemenea am testat si eu acest model de telefon si nu am intampinat problema mentionata.

Poti trimite telefonul intr-un service autorizat pentru expertiza, daca doresti. Predarea terminalului se face in orice magazin Vodafone, pe baza facturii de achizitie si a garantiei, iar colegii mei te vor ajuta cu preluarea si trimiterea telefonului in service.

O zi frumoasa!

Roxana

Highlighted
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎20-03-2013
0

Zilele trecute am remarcat ca HTC One SV nu mai este la vanzare pe site-ul Vodafone. Intrebarea este ceva temporar sau definitiv?
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut joey70!

Momentan, telefonul nu mai este in stoc si nici nu detin informatia cum ca va fi suplimentat sau nu. Pentru celelalte telefoane cu conectivitate LTE poti consulta lista de la pagina https://www.vodafone.ro/4g

Zi frumoasa!
Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎14-12-2012
0

Ceva vesti noi despre acest telefon ?Pe cand o sa-l revedem in oferta Vodafone ?

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna Random

Raspunsul oferit de Tudor ramane valabil:

Momentan, telefonul nu mai este in stoc si nici nu detin informatia cum ca va fi suplimentat sau nu. Pentru celelalte telefoane cu conectivitate LTE poti consulta lista de la pagina https://www.vodafone.ro/4g

Am rugamintea sa iti alegi un alt nume de utilizator pentru contul de forum deoarece in momentul actual figurezi cu numarul tau de telefon care nu trebuie sa figureze publicEmoticon care face cu ochiul Il poti trimite printr-un mesaj privat sau prin raspuns la acest post si ma voi ocupa de modificari.

O zi frumoasa!

Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎14-12-2012
0

1.Cand putem afla sigur daca va reveni in portofoliul Vodafone ?

2.Random...nu eu am vrut sa figureze public Emoticon cu limbă scoasă..si nici nu am avut  posibilitatea sa-l schimb singur Emoticon fericit

Multumesc.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna, 

Informatii cu privire la o posibila alimentare a stocului nu detinem. Vom reveni cu detalii suplimentare aici daca le vom primiEmoticon care face cu ochiul.

Am modificat numele de utilizator, noul nume este Random. L-am ales pe acesta deoarece nu avem o baza de nickname-uri pe care sa le putem aloca la intamplare.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Membru de bază
Postări: 188
Înregistrat: ‎24-01-2012

[ Editat ]

Propun sa folositi VodafoneUser???(3 cifre) pentru cei ce-si pun user numarul de telefon.
In privinta telefonului HTC One SV, eu detin (si) acest telefon luat la liber.
Desi a fost in oferta Vodafone Romania ceva timp, am constat cu surprindere ca nu exista accesorii personalizate pentru acest telefon in magazinele Vodafone (huse, carcase silicon/cauciuc, folie). SI din spusele vanzatorului, nici n-au existat vreodata pe stoc.
Majoritatea dintre noi avem folie pe telefon, si, ar fi util ca pe viitor, odata cu un stoc de telefoane, sa vina si ceva accesorii.
Clientii vor aprecia ca nu trebuie sa mai caute ei si sa piarda timpul prin diverse magazine normale si on-line.

Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎10-04-2013

Răspuns pt. OP: dețin și eu una bucată One SV și, uneori, când vorbesc la telefon dintr-o locație unde este liniște, atunci când nu zic nimic timp de câteva secunde, interlocutorul se plânge că aude pe fundal un fâsâit care dispare imediat ce rostesc un cuvânt. Eu pun chestia asta pe seama sistemului noise-cancelling al HTC și a sistemului de mic gain. Adică: dacă microfonul nu detectează semnal, încearcă să crească nivelul de amplificare în „speranța” că va „prinde” ceva sunete, în timp ce sistemul de anulare zgomot de fond îi „dă în cap”. Problema nu este deloc deranjantă și menționez că nu mi s-a semnalat așa ceva când folosesc telefonul dintr-o locație unde există zgomot de fond, cât de mic, inclusiv când vorbesc la telefon de pe stradă. Să nu fie o problemă de rețea.