HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎29-03-2012
0

HTC One probleme update 4.4.2 Kit Kat

A mai patit cineva la HTC One sa nu poata face update la 4.4.2? De fiecare data cand imi apare fereastra cu update, ii dau download si iti spune sa verific progress bar, cand dau sa verific progresul download-ului imi spune "download unsuccessful. Daca selectez mesajul de mai sus imi apare o alta fereastra care imi spune: "There was a problem downloading the software updates. Try installing the update manually from Settings -About -Software updates. Confirm mesajul, ma duc la software updates....checking.....Apare fereastra cu update-ul selectez download si o ia de la capat cu cele mentionate mai sus. Infinite loop..... Ce pot face in cazut asta. Mentionez ca am incercat si prin Wi-fi si prin 3g si tot nu functioneaza. Va rog ca cineva sa imi raspunda urgent...

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Re: HTC One probleme update 4.4.2 Kit Kat

Salut Spykehellboy,

Te rog sa incerci efectuarea update-ului mai tarziu deoarece exista o probabilitate a aglomerarii server-ului. In cazul in care nu functioneaza, recomandarea mea este sa predai telefonul in cel mai apropiat magazin Vodafone, impreuna cu certificatul de garantie si factura fiscala, pentru a se efectua update-ul intr-un service autorizat.

Acest raspuns ti-a fost oferit si pe pagina oficiala a Vodafone Romania.

Multumesc,
Adrian
Începător
0

Daca as trimite telefonul la garantie de cate ori mi-ati zis voi pana acum, cu toate ca in majoritatea cazurilor nu a fost necesar pentru ca s-au putut gasi si alte rezolvari, nu cred ca as putea sa ma bucur de el. Sa presupunem ca nu exista nici o rezolvare si ca trebuie neaparat sa il duc in service. Tinand cont ca am asigurare ar trebui sa primesc alt telefon la schimb pe durata in care telefonul este in service? Si din cate mi s-a comunicat cand mi-am facut asigurarea am inteles ca trebuie sa mi se inlocuiasca in maxim 24 de ore nu ? 

Începător
0

Inca astept un raspuns din partea ta Adrian.....

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut Spykehellboy,

In cazul in care te decizi sa predai telefonul intr-un magazin Vodafone pentru a fi trimis in service, imi poti trimite un mesaj privat cu numele sau adresa reprezentantei pentru a solicita informatii cu privire la stocul telefoanelor disponibile pentru astfel de situatii. Telefonul se va inlocui doar in urma deciziei service-ului.

Pentru a afla toate informatiile cu privire la Termenii si Conditiile asigurarii mobile, te rog sa apelezi Marsh, la unul din numerele de telefon +(40)021.380.85.00 sau +(40)0372.744.872. Programul de contact al acestora este de Luni pana Vineri in intervalul orar 09.00-18.00.

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎17-02-2014
0

[ Editat ]

Buna ziua,

Am un HTC One cumparat acum 3 saptamani prin vodafone online. Am android 4.3 si nu gaseste nicicum update-ul la 4.4.2.

Cum as putea rezolva problema asta?

Multumesc,

R

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, skywalker1!

Update-ul Android 4.4 pentru telefonul HTC One este disponibil incepand cu data de 29 ianuarie. Daca pana in acest moment nu ai primit update-ul, recomandarea mea este sa trimiti telefonul in service de unde sa ti se instaleze ultima versiune de soft si ca pe viitor sa se primeasca si urmatoarele versiuni direct OTA. Poti sa imi lasi totusi si un mesaj privat cu un IMEI-ul telefonului tau si un screesnhot din Setari - Despre telefon.

Pentru service poti lasa telefonul la orice magazin Vodafone, sa ai la tine certificatul de garantie si dovada achizitiei(factura).

O zi frumoasa!
Tudor

Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎20-03-2014
0

Hello,

Banuiesc ca si pentru HTC One Mini update-ul este disponibil tot de atunci?!

Pe site-ul HTC UK apare in proces de integrare android 4.4: http://www.htc.com/uk/go/htc-software-updates/

Ma puteti lumina, va rog?!?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, MiniB!

Pentru HTC One Mini, update-ul nu este inca disponibil, dar in proces de testare si in curand va fi public. Ai vreun feedback pentru versiunea curenta de soft, ne poti da mai multe detalii despre cum se comporta acum?

Multumesc,
Tudor

Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎04-12-2012
0

Buna ziua,

Saptamana trecuta am primit update-ul de soft si l-am instalat. Mentionez ca detin un HTC One. Acum 2 zile insa a inceput sa aiba probleme. Bara de notificari nu se mai deschide, se incinge foarte tare cand este utilizat si bateria se descarca foarte usor.

Android 4.4.2

HTC Sense 6.0

Software number 5.11.401.10

HTC SDK API level 6.20

Am rugamintea sa-mi spuneti ce as putea face.

Multumesc