HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 18
Înregistrat: ‎22-12-2012
0

Re: HTC One

@ bbmate

Eu am rezolvat-o.Am Sense 6.

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎04-10-2013
0

[ Editat ]

@ 1ngerash

Super! Ai primit updateul prin OTA?

In legatura cu raspunsul tau anterior:
Da, dar si acolo trebuie sa citesti mult si sa cauti, plus daca ai o intrebare 80% n-o sa primesti un raspuns.

Anyway, daca deja am deschis bootloaderul si am facut root, am ales sa instalez un custom ROM fara schimbari cosmetice in comparatie cu cel official. Deci am Sense 6 exact cum ar fi de la HTC, fara branding Vodafone (singurul lucru bun care aveti e MyVodafone, sorry) si imi merge si double tap2wake ca folosesc in custom kernel. (asta nu merge pe M7 oficial din pacate)

Sense 6 arata bine, seamana un pic noul design cu iOS7 (partea unde status barul schimba culoare ca sa apare integrat cu app) special daca folosesti fontul Helvetica. (in Sense 6 se poate schimba fonturi)

Mersi pentru ajutor inca o data 1ngerash.

Pentru cei care astept, aveti rabdare, o sa vine si este super Emoticon foarte fericit

Începător
0

[ Editat ]
Nu am primit OTA.am schimbat cid-ul.dar ptr asta trebuie sa faci s-off.daca vrei as stii cum, imi dai pm.ce ROM ai ales???
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎19-04-2012
0

rog un moderator ,daca se poate ,sa contacteze pe cineva responsabil din Vodafone si sa ne dea si noua un  raspuns referitor la sense 6 ptr htc one..banuiesc ca daca telefoanele sunt codate sau branduite in Vodafone exista si un departament care se ocupa de asa ceva deci informatia despre asa ceva ar trebui sa existe!!!

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

@Adrian_N a scris:

Salut @giovannni1,

Raspunsul oferit de HTC Romania este ca update-ul a fost retras in urma erorilor intampinate la descarcarea acestuia si se lucreaza pentru remedierea situatiei.

In prezent nu dispunem de o data exacta la care va fi lansat din nou update-ul, insa in momentul in care va fi disponibil, vei fi notificat pe telefon.

Salut, @elpiojo!

Ramane valabil raspunsul dat de colegul meu, Adrian, mai sus, si anume ca update-ul a fost retras de pe serverele HTC de catre acestia in urma erorilor intampinate de clienti la descarcarea acestuia. Atunci cand va fi din nou disponibil, veti primi cu totii notificari pe fiecare telefon.  

Tudor

Vodafone
Începător
Postări: 14
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Am facut acum update Emoticon fericit .

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

[ Editat ]

Actualizarea care aduce Sense 6 este disponibila OTA.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎12-08-2012
0

Eu nu am primit nimic. Si nici nu am auzit de vreun telefon locked in Vodafone care sa fi primit. I-am auzit doar pe cei care l-au cumparat neverlocked ca am primit Sense 6.

Pana la urma, cand primim updateul pentru terminalele locked? 

Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎10-12-2012
0

Da.Eu am primit update la Sense 6

Începător
0

Incearca un wipe cache,un restart si apoi #*#2432546#*#* sau *#*#CHECKIN#*#* fara sa apesi butonul de Call .