HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎28-01-2012
0

Re: HTC One

mi-a venit si mie telefonul. cutia era sigilata, telefonul stins si nu prezinta zgarieturi.

din pacate a venit cu micro sim iar ca sa activez 4G tre sa merg la un magazin vdf si sa-mi inlocuiasca sim-ul cu u-sim.

Membru de bază
Postări: 230
Înregistrat: ‎05-02-2012
0

HTC One accepta numai cartele Micro-SIM. Asa a fost el proiectat si construit.

Trebuie sa mergi la un magazin Vodafone pentru a obtine Micro-SIM-ul ca sa poti utiliza telefonul, mai precis acele functii care depind de prezenta unei cartele de telefonie mobila cum ar fi convorbirile voce, mesaje SMS sau navigare pe Internet prin intermediul conexiunii 3G/4G.

Fara cartela respectiva poti sa folosesti telefonul ca sa navigezi pe Internet prin intermediul unei conexiuni Wi-Fi, sa asculti muzica, sa stochezi diferite fisiere, sa faci fotografii sau sa te joci jocuri video.

Cosmin
Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salutare,

Doresc, in primul rand, sa va anunt faptul ca telefoanele noastre de teste nu sunt vandute catre clienti. Aceste terminale sunt unitati demo, care nu detin integral toate functiile disponibile pe terminalele comercializate public, iar ele raman in cadrul departamentului de testare pe durata vietii produsului.

Telefonul HTC One, comercializat in cadrul retelei noastre, este modelul compatibil cu reteaua 4G si odata cu comercializarea acestui telefon, este necesar sa mergeti la un magazin Vodafone si sa faceti inlocuirea cartelei SIM cu una compatibila 4G.

@Croocodillul am trimis situatia intalnita de tine catre departamentul de terminale, iar in momentul in care voi primi un raspuns din partea lor, am sa revin la tine.

Multumesc,

Paul

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salutare Croocodillul,

Am inteles ca te-au contactat colegii mei, pentru a face returul produsului. Ne poti confirma daca totul este in ordine, in momentul in care vei primi noul produs?

Multumesc,

Paul

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎15-05-2013
0

[ Editat ]

Salutare Faza patita de @crocodillul m'a determinat sa nu mai comand online si sa astept pana apare la magazin VDF. Chiar daca @Paul zice ca nu e posibil asa ceva, se vede clar ca telefonul a fost folosit inainte sa fie vandut (poate de cei de la HTC Emoticon foarte fericit de mr. Chou)

Oricum abia astept sa apara ca e peste SGS si iPhone!

Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Eu am ales să-mi fie returnaţi banii, deocamdată nu vreau să mai joc la loteria HTC.

Telefonul a plecat spre vodafone de ieri, deşi la telefon am fost informat că astăzi va veni curierul, luându-mă puţin prin surprindere.

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎15-05-2013
0

Pacat ca ai patit'o ..eu stau de 1luna fara smartfone ca l-am vandut pregatindu'ma pt ONE care atunci trebuia sa apara Emoticon foarte fericit stupid move dar cine se astepta la asa delay mare. asta e .. sper ca nu mai stau inca o luna 

Începător
0

@cosmin_ciuc a scris:

HTC One accepta numai cartele Micro-SIM. Asa a fost el proiectat si construit.

Trebuie sa mergi la un magazin Vodafone pentru a obtine Micro-SIM-ul ca sa poti utiliza telefonul, mai precis acele functii care depind de prezenta unei cartele de telefonie mobila cum ar fi convorbirile voce, mesaje SMS sau navigare pe Internet prin intermediul conexiunii 3G/4G.

Fara cartela respectiva poti sa folosesti telefonul ca sa navigezi pe Internet prin intermediul unei conexiuni Wi-Fi, sa asculti muzica, sa stochezi diferite fisiere, sa faci fotografii sau sa te joci jocuri video.

Domnule sfatuitor,

va multumesc pt sfaturile pe care mi le dati, doar ca:

1) nu e primul telefon pe care il detin

2) lucrez in telecomunicatii, deci stiu ce face un telefon cu sim si unul fara sim

3) htc one este construit pe platforma micro-sim dar asta nu inseamna ca nano-sim-ul este mai mic sau incompatibil cu acest telefon, el fiind doar o versiune imbunatatita care sa suporte LTE (conform vodafone).

4) telefonul a venit cu micro-sim in pachet, deci in acest moment pot suna, trimite sms si accesa internetul mobil dar doar prin 2g/3g.

5) data viitoare cititi mai bine mesajul inainte sa postati.

Va multumesc!

Începător
0

@Croocodillul a scris:

Eu am ales să-mi fie returnaţi banii, deocamdată nu vreau să mai joc la loteria HTC.

Telefonul a plecat spre vodafone de ieri, deşi la telefon am fost informat că astăzi va veni curierul, luându-mă puţin prin surprindere.

Am avut emotii mari dupa ce ti-am citit postul dar m-am linistit ieri cand a venit coletul.

cum am scris si mai devreme telefonul e in stare perfecta.

asta nu inseamna ca urmatoarele vor fi toate in perfecta stare dar ideea cum ca vdf trimite telefoanele de test la clienti a picat, mai ramane ideea cu lotul defect de la HTC de care a auzit toata lumea.

Seba

Membru de bază
Postări: 230
Înregistrat: ‎05-02-2012
0

@Seba:

Acum chiar ca sunt nelamurit. Se poate insera Nano-SIM intr-un HTC One? Asta in conditiile in care atat in descrierea de pe GSMArena cat si in descrierea de pe site-ul Vodafone scrie ca HTC One foloseste Micro-SIM?

Din ce am citit pe Internet despre SIM-uri, reiese ca Nano-SIM-ul (12.30x8.80x0.67 mm) dupa cum ii zice si numele este mai mic decat Micro-SIM-ul (15.00x12.00x0.76 mm) si mai subtire. Sunteti sigur ca Nano-SIM-ul e compatibil cu HTC One? Din cate vad eu pe Internet Nano-SIM-ul e folosit deocamdata de Apple la terminalele IPhone 5, dar daca stiti sigur ca pentru a accesa 4G-ul de la Vodafone e necesar un nano-SIM, si stiti sigur ca nano-SIM-ul poate fi introdus in HTC One atunci mergeti in primul magazin Vodafone si cereti inlocuirea Micro-SIM-ului cu un Nano-SIM.

Eu din postarea dumneavoastra initiala intelesesem urmatoarele:

1. sunt usor dezamagit ca in cutia in care a venit smartphone-ul este o cartela Micro-SIM

2. ma duc la un magazin Vodafone ca sa schimb cartela Micro-SIM din cutie cu o cartela u-SIM (probabil ati vrut sa scrieti litera greceasca "miu" care desemneaza "micro") ca sa pot folosi smartphone-ul in reteaua 4G.

Cosmin