HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Re: HTC One

[ Editat ]

Buna cosmin_ciuc

In momentul actual avem mai multe tipuri de sim-uri: sim postpaid 3G, sim postpaid 4G(USIM) si nano-simuri (sunt compatibile 4G si se poat utiliza doar cu iPhone).

Simul 3G este cel standard oferit. In situatia in care ai terminal si abonament compatibil cu serviciile 4G in orice reprezentanta Vodafone se face schimbarea gratuit.

HTC One functioneaza si cu simul 3g cat si cu sim-ul 4G.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Membru de bază
Postări: 230
Înregistrat: ‎05-02-2012
0

Buna CCristina,

Multumesc pentru clarificari. Atunci as avea si eu o sugestie pentru Vodafone. Atunci cand un client cumpara online un smartphone compatibil 4G impreuna cu un abonament compatibil 4G, poate ca ar fi bine ca Vodafone sa puna in cutie SIM-ul potrivit acelui abonament si acelui smartphone. Ce rost are sa trebuiasca clientul sa schimbe SIM-ul imediat ce a primit pachetul?

Eu asa inteleg ca fost cazul utilizatorului Seba. A cumparat online un HTC One impreuna cu un abonament 4G. Daca nu achizitiona si abonamentul presupun ca nu-i mai punea Vodafone in cutie micro-SIM-ul si-i livra doar terminalul. Din moment ce Vodafone stia la ce abonament corespunde acel micro-SIM pe care l-a pus in cutie, si din moment ce Vodafone stia ca terminalul HTC One este compatibil 4G nu ar fi fost minunat daca ar fi inclus in cutie un micro-SIM compatibil 4G?

Cosmin
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎28-01-2012
0

@cosmin_ciuc 

doar ca sa fim clari, nu am scris in necunostinta de cauza, inainte sa postez am incercat sa-mi activez 4G pe telefon si exact ce am scris au fost cuvintele operatorilor de la vdf!!

micro-sim-ul din telefon nu e compatibil cu 4G si trebuie inlocuit cu un nano-sim. 

acum ca am clarificat cu 4G-ul haideti sa analizam putin si micro-nano-sim.

dimensiunea totala este mai mica la nano dar din cauza ca s-a eliminat marginea din carton sau din ce e. in rest, chipul are aceeasi dimensiune.

am atasat o poza edificatoare.

acum, daca luam un nano-sim si il punem cu un adaptor de micro-sim in htc one, va merge? eu zic ca da. dvs?

nu stiu de ce puneti dvs semnele de punctuatie in frazele altora. daca mai cititi odata veti observa ca sunt dezamagit ca trebuie sa schimb micro-sim-ul cu "u-sim-ul" ca sa am acces la 4G.

aveti totusi dreptate in ceea ce priveste  "u-sim". nu se va mai repeta Emoticon fericit

solutia dvs ca sa merg la primul magazin vdf si sa schimb sim-ul este pertinenta dar nu asa de usoara precum pare.

am fost la baneasa mall la magazinul vdf unde se poate testa htc one si nu au sim-uri nano, iar cei de la relatii clienti nu au revenit cu un telefon sa ma ghideze spre un alt magazin.

o seara placuta!

Începător
0

@cosmin_ciuc
merci de sustinere dar nu mi-am luat telefonul cu ab 4G, am vrut doar sa activez o optiune 4G.
in momentul respectiv nu am stiu de nano-sim pt 4G.

Seba
Membru de onoare
0

[ Editat ]

Buna @Seba

@Tudor a verificat stocul reprezentantelor noastre pentru nano-sim in topicul de aici:

@Tudor a scris:

Salut @adrianmadalin!

Gasesti cartele nanoSIM 4G pentru schimbat in Vodafone Experience Store (Afi Palace Cotroceni) si Plaza Mall(Bd.Timisoara nr.26, Complex Comercial Plaza Romania, Sector 6). Sa ai la tine actul de identitate.

Zi frumoasa!

Tudor.

Daca doresti sa faci modificarea te poti prezenta intr-una din aceste locatii. Personal cred ca o sa functioneze u un adaptor de micro-sim, insa ma interesez si revin cu un raspuns. 

Am solicitat informatii in magazinele noastre din Bucuresti privind USIM, iti voi comunica maine locatiile in care poti face modificarea.

Am rugamintea sa imi spui, de ce doresti nano-sim, care este pentru iPhone cand telefonul utilizat este compatibil cu USIM, ambele fiind 4G.

Multumesc, 
Cristina

Începător
0

buna cristina,

multumesc pt info si am sa incerc maine sa ajung la AFI.

nu doresc EU acest nano-sim ci colegii tai mi-au zis ca trebuie sa schimb sim-ul cu unul nano ca sa imi mearga 4G-ul.

merci,

seba

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎15-05-2013
0

Am facut azi o trecere la Red29 si am precomandat htc One la magazinul din vasile milea (Apaca) si am auzit un zvon destul de nasol cum ca producatorul nu ar mai livra catre magazinele vodafone astfel nu mi s-a putut estima o data cand voi primi telefonul. Voi ce stiti despre asta?

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎15-05-2013
0

[ Editat ]

cand va fi disponibil in showroom'uri vodafone prin tara??

Membru de onoare
0

Buna Seba

Pentru modelul tau de telefon, este necesar sa iei o cartela sim 4G (care are denumirea de USIM). Nano-simurile 4G se ofera pentru utilizatorii de iPhone.

alinarp si HDavid voi solicita informatii privind disponibilitatea telefonului si in reprezentantele noastre si revin cu un raspuns.

Multumesc
Cristina

Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎07-06-2012
0

[ Editat ]

CCristina pana la urma cum e. Stiu ca marti era stoc 0 dar mi s-a spus ca incepand cu 16 sau 17  mai, 90% va reveni in stoc. Acum vad ca s-ar putea sa nu mai vina deloc sau nu prea curand oricum.