HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎02-12-2012
0
Soluţie acceptată

HTC Rhyme~probleme

Hello, 

recent am achizitionat un HTC Rhyme si am cerut Configurare automată pt internet si mms si cam uita sa apara mesajul...(astept de cam o ora)

telefonul mi-e setat pe 2G si 3G asa k nu cred k asta ar fi probelema!

Plz help cineva Emoticon trist

Înţelept
Postări: 103
Înregistrat: ‎17-11-2012

Re: HTC Rhyme~probleme

@biankagroh a scris:

Hello, 

recent am achizitionat un HTC Rhyme si am cerut Configurare automată pt internet si mms si cam uita sa apara mesajul...(astept de cam o ora)

telefonul mi-e setat pe 2G si 3G asa k nu cred k asta ar fi probelema!

Plz help cineva Emoticon trist

Daca nu iti vin setarile automat atunci trebuie sa le faci manual,poti sa utilizezi setarile de la Htc Sensation

In cazul in care ai facut update de soft si ai acum android 4,poti utiliza setarile de la un Samsung Galaxy S3,sau Note 2,telefoane pe care le gasesti aici

Începător
0

Ms mult! inca e cu 2.3.5 nu i-am facut update...insa urmeaza...mai incolo...Ms inca o data

Înţelept

Cu placere,uneori este necesar si un restart al telefonului.

Începător

A mers perfect... Emoticon fericit fara restart Emoticon foarte fericit mersi inca o data...sincer nici nu m-am gandit k e la fel settingul ...cu sensation... Emoticon trist

Înţelept

@biankagroh a scris:

A mers perfect... Emoticon fericit fara restart Emoticon foarte fericit mersi inca o data...sincer nici nu m-am gandit k e la fel settingul ...cu sensation... Emoticon trist

Pai eu am cautat un telefon care e pe site si care are acelasi sistem de operare cu al tau Emoticon foarte fericit eu de obicei caut informatii pe gsmarena.com.In general telefoanele cu acelasi sistem de operare au meniul de la setari asemanator sau chiar la fel.

Highlighted
Începător
0

Iarasi eu scriu...

dupa c am setat ieri ceea c trebuia, internetul imi megea struna pana azi dimineata...de cand, de la o secunda la cealalta imi scria: no internet connection...a mai patit cineva asa ceva? i-am dat restart de cateva ori si tot nu merge netul p e numa pe wifi... nu inteleg daca e problema de telefon sau de cartela...?

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Buna biankagroh

Daca ai setarile configurate corect si trafic pentru internet pe cartela conexiunea ar trebui sa fie functionala.
Te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon pentru a verifica.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg