HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 29
Înregistrat: ‎16-01-2012

HTC vs. Samsung

Doua brand-uri extrem de puternice si foarte bine vandute. Am deschis acest subiect pentru a vedea care este in opinia voastra cand vine vorba de a alege un smartphone bine cotat pe piata.

Deci ce spuneti: HTC sau Samsung ?

Ar fi de preferat sa va si motivati alegerea Emoticon fericit

Highlighted
Sfătuitor

Re: HTC vs. Samsung

Personal prefer HTC-ul. Sunt telefoane foarte bine definite, mai rotunjite si mai placute ca forma fata de Samsung. Materialul din care sunt facute carcasele dau senzatia de calitate superioara celui utilizat de competitor.

Un alt plus pe care il are HTC este Sense-ul, o interfata grafica extrem de agreata si placuta de catre multi utilizatori.

Astept parerile voastre, pro si contra, legat de ceea ce am metionat mai sus!

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎17-01-2012

Intradevar ambele branduri sunt extrem de puternice si bine vandute, dar personal as alege Samsung pentru ecranul super amoled.

Sfătuitor

claudiubv a scris:

Intradevar ambele branduri sunt extrem de puternice si bine vandute, dar personal as alege Samsung pentru ecranul super amoled.

Ai dreptate Clau aici. Ecranul super amoled are un plsu fata de celelalte, dar asta insemna si o risipa foarte mare de energie, consumand mai mult cu 30% din baterie.

Un efect foarte bun al culorilor il ofera si HTC-urile cu Corning Gorilla Glass, il poti vedea pe al meu Desire S ca si exemplu Emoticon cu limbă scoasă

Vizitator
Postări: 8

Mereu mi-au placut mai mult HTC-urile insa avand in vedere diferenta de pret cred ca daca as fi pus in situatia de a alege as opta pt un Samsung Emoticon fericit

Vizitator
Postări: 2
0

Eu prefer HTC-urile pentru design-ul placut si calitatea materialelor, dar trebuie sa admit ca la capitolul hardware, telefoanele Samsung par sa fie deasupra HTC-urilor.

Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

da par a fi peste htc-uriEmoticon LOL de fapt este ca si cu iphonurile o moda sau un moft.citi dintre detinatorii de smartfonuri le folosesc la capacitatea lor nu ca sa joace nu stiu ce joc de care au auzit pe internet si nici nu stiu sa il joaceEmoticon LOL sau sa arate la prieteni ce au ei?

Înţelept
Postări: 146
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Am detinut 3 telefoane HTC si doua Samsung pana acum. Parerea mea este ca HTC sunt net superioare din punct de vedere al experientei software pe care ti-o ofera. Samsung insa sunt superioare hardware (cu toate telefoanele HTC am fost in service - dar poate am avut eu ghinion) insa la soft stau foarte prost.

O solutie buna e sa-ti iei Samsung si sa-i pui un ROM custom. Altfel votul meu merge catre HTC.

Bineinteles, exceptie de la comparatia asta face seria Nexus, care merita oricum.

-----------------------------
Nexus 5 @ LP 5.1.1
VDF Smart Tab 3 10.1" @ KK 4.2.2
De-al casei
Postări: 69
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

HTC clar au un design incredibil.

Nou venit
Postări: 2
Înregistrat: ‎12-02-2012

Dupa parerea mea HTC da clasa celor de la Samsung, nu doar design-ul telefoanelor este imbunatatit ci si interfata Sense care aduce foarte mult imbunatatiri si trick-uri ajutatoare.

Inafara de asta , multi nu stiu de serviciu htcsense.com unde utilizatorii isi pot inregistra telefoanele Android produsede HTC noi, si iti poti vedea unde se afla telefonul, daca iti este furat poti suna pe el, poti trimite mesaj automat, iti poti bloca telefonul, sau poti sterge tot ce este pe el si asta fara sa faci reclamatie la politia sa caute ei dupa IMEI, asta daca o fac !

HTC isi merita toti banutzi