HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎19-04-2014
0

Htc One Mini , Regenersis cel mai slab service !

Buna Ziua , am cumparat in luna Decembrie 2013 un telefon Htc One Mini Silver , dupa o scurta perioada de timp s-a crapat marginea , l-am trimis la garantie , s-a inlocuit carcasa .Am observat urmatoarele defecte : 1. Telefonul nu a fost asamblat corect , 2. in partea din spate nu a fost inlocuita si banda alba de jos ,care era crapata , 3. in partea din fata se vad urme de fortare la marginea de jos dreapta si in partea stanga este iesita , eu am vazut defectele astea , dar la sfatul vanzatorului Vodafone , am acceptat sa il folosesc asa inca cateva zile , deoarece chiar aveam nevoie de el , L-am trimis a doua oara la garantie , telefonul a fost inlocuit , cu "unul nou" ( fara cutie ) , am folosit telefonul nou 1-2 saptamani si s-a crapat iar carcasa + am observat ca iesise iarasi ecranul in stanga jos . L-am trimis la garantie iar , cu specificatia ca nu mai doresc acest model , deoarece este pentru a 3 oara trimis cu aceleasi defecte , M-au sunat cei de la regenersis sa imi spuna daca vreau Htc Desire 500 , am inceput sa rad , pana la urma mi-au trimis Htc One M7 Silver 32GB . Cand m-am dus sa il ridic , avea o urma de uzura pe carcasa in partea dreapta sus , camera nu era centralizata corect , iar display-ul in partea stanga sus era putin ciobit , am refuzat sa il ridic din magazin , a fost trimis la garantie iar . A venit telefonul de la garantie , iar mufa de incarcare nu era asezata bine , slotul de sim nu se inchidea complet , carcasa si display-ul stanga sus erau iesite , l-am trimis dinou la garantie cu specificatia ca nu mai doresc nici aceste telefon , deoarece este chiar bataie de joc ce mi s-a putut intampla  , + ca eu am luat telefonul la abonament , am platit abonementul degeaba din decembrie si pana in ziua de azi , + toate drumurile si timpul pierdut ?  . Am primit telefon de la service ca sa ma duc cu cutia telefonului la Vodafone , ca mi se va inlocui telefonul ! Am fost la Vodafone , Domnisoara mi-a scos o lista cu telefoane si mi-a spus sa ma gandesc 2 zile ( Nu a vrut sa imi inlocuiasca telefonul pe loc ), si sa revin la colegul ei . Am fost ieri la colegul ei , am solicitat un telefon mai scump , mi s-a spus ca nu se poate asa ceva ( cum sa se poata , doar clientii sa iasa in pierdere ) , si pana la urma am cerut sa mi se inlocuiasca telefonul cu alta culoare , si reprezentantul vodafone vroia sa imi dea Htc One mini , deoarece pe acela l-am cumparat , si l-am intrebat pai imi dati Htc one M7 sa il tin numai in service si acum mi-l luati inapoi si vreti sa imi dati iar htc one mini ? + ca lui in PC nu ii aparea nimic , cum ca mi sa inlocuit cu un htc one M7 , eu am pastrat toate hartiile de fiecare data cand l-am trimis la service , si mi-a xeroxat hartiile mele , ca sa rezolve cazul ! Plus ca pe majoritatea hartiilor de trimitere in service sunt trecute imei-urile telefoanelor gresite . Concluzie trebuie sa astept acum pana dupa Paste , si mi-a spus ca va reveni el cu un telefon ! De ce sa suport eu toate greselile acestea ?

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

Re: Htc One Mini , Regenersis cel mai slab service !

Salut, 04crs!

Te rog frumos, trimite-mi un mesaj privat care sa contina IMEI-ul telefonului intial si voi verifica aceasta situatie impreuna cu colegii din service.

Multumesc,
Roxana

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

[ Editat ]

Ti-am raspuns la mesajul privat:

Am rugamintea sa-mi oferi si IMEI-ului telefonului cu care a fost inlocuit cel intitial si voi directiona mesajul catre departamentul implicat pentru mai multe detalii referitoare la situatia descrisa.

Astept informatia solicitata, tot prin mesaj privat, pentru a putea efectua verificarile necesare.

Multumesc,
Roxana

Highlighted
Membru
Postări: 31
Înregistrat: ‎24-01-2012

Sal,

La ce ai patit tu,sincer nu aveam rabdarea asta si le dadeam cu telefonul in cap. Nu se merita sa treci prin asa ceva, IAR dupa a 2-a abatere direct la ANPC si fara dureri de cap.

Vizitator
0

HRISTOS A INVIAT , Domnisoara Roxana_M , am o intrebare daca se poate , puteti sa imi dati si mie azi un raspuns in legatura cu problema mea ?
Vizitator
0

Nici un moderator nu ma poate ajuta ?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

@04crs a scris:

Buna Ziua , am cumparat in luna Decembrie 2013 un telefon Htc One Mini Silver , dupa o scurta perioada de timp s-a crapat marginea , l-am trimis la garantie , s-a inlocuit carcasa .Am observat urmatoarele defecte : 1. Telefonul nu a fost asamblat corect , 2. in partea din spate nu a fost inlocuita si banda alba de jos ,care era crapata , 3. in partea din fata se vad urme de fortare la marginea de jos dreapta si in partea stanga este iesita , eu am vazut defectele astea , dar la sfatul vanzatorului Vodafone , am acceptat sa il folosesc asa inca cateva zile , deoarece chiar aveam nevoie de el , L-am trimis a doua oara la garantie , telefonul a fost inlocuit , cu "unul nou" ( fara cutie ) , am folosit telefonul nou 1-2 saptamani si s-a crapat iar carcasa + am observat ca iesise iarasi ecranul in stanga jos . L-am trimis la garantie iar , cu specificatia ca nu mai doresc acest model , deoarece este pentru a 3 oara trimis cu aceleasi defecte , M-au sunat cei de la regenersis sa imi spuna daca vreau Htc Desire 500 , am inceput sa rad , pana la urma mi-au trimis Htc One M7 Silver 32GB . Cand m-am dus sa il ridic , avea o urma de uzura pe carcasa in partea dreapta sus , camera nu era centralizata corect , iar display-ul in partea stanga sus era putin ciobit , am refuzat sa il ridic din magazin , a fost trimis la garantie iar . A venit telefonul de la garantie , iar mufa de incarcare nu era asezata bine , slotul de sim nu se inchidea complet , carcasa si display-ul stanga sus erau iesite , l-am trimis dinou la garantie cu specificatia ca nu mai doresc nici aceste telefon , deoarece este chiar bataie de joc ce mi s-a putut intampla  , + ca eu am luat telefonul la abonament , am platit abonementul degeaba din decembrie si pana in ziua de azi , + toate drumurile si timpul pierdut ?  . Am primit telefon de la service ca sa ma duc cu cutia telefonului la Vodafone , ca mi se va inlocui telefonul ! Am fost la Vodafone , Domnisoara mi-a scos o lista cu telefoane si mi-a spus sa ma gandesc 2 zile ( Nu a vrut sa imi inlocuiasca telefonul pe loc ), si sa revin la colegul ei . Am fost ieri la colegul ei , am solicitat un telefon mai scump , mi s-a spus ca nu se poate asa ceva ( cum sa se poata , doar clientii sa iasa in pierdere ) , si pana la urma am cerut sa mi se inlocuiasca telefonul cu alta culoare , si reprezentantul vodafone vroia sa imi dea Htc One mini , deoarece pe acela l-am cumparat , si l-am intrebat pai imi dati Htc one M7 sa il tin numai in service si acum mi-l luati inapoi si vreti sa imi dati iar htc one mini ? + ca lui in PC nu ii aparea nimic , cum ca mi sa inlocuit cu un htc one M7 , eu am pastrat toate hartiile de fiecare data cand l-am trimis la service , si mi-a xeroxat hartiile mele , ca sa rezolve cazul ! Plus ca pe majoritatea hartiilor de trimitere in service sunt trecute imei-urile telefoanelor gresite . Concluzie trebuie sa astept acum pana dupa Paste , si mi-a spus ca va reveni el cu un telefon ! De ce sa suport eu toate greselile acestea ?

Buna, 04crs!

Pentru telefonul tau s-a dat dispozitie de inlocuire. Conform procedurii de inlocuire, aparatul se inlocuieste cu acelasi model de aparat, cu unul similar dintr-o lista oferita de colegii din magazin sau se storneaza factura aparatului defect si se refactureaza produsul ales de catre tine.

Asadar, te asteptam in magazin cu telefonul, de unde sa poti sa iti alegi telefonul dorit.

Iti multumesc si prezint scuze pentru situatia generata si te astept cu raspuns.
Tudor

Vodafone
Vizitator
0

Eu efectiv am cumparat Htc one mini , mi s-a inlocuit cu htc one silver , ultima oara la garantie am predat htc one silver ? cu ce mi se v-a inlocui?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, 04crs!

Acest aspect se hotaraste in magazin, cel mai probabil vei primi un telefon cu specificatii similare celui pe care il ai acum si nu celui care il aveai initial. Insa asta depinde si de stocul magazinului respectiv plus decizia service-ului. 

Te astept asadar, in magazin.
Tudor

Vodafone
Vizitator
0

Am fost la magazin , dupa o lunga conversatie in magazin cu Domnul Manager , mi s-a comunicat ca nu se poate sa imi ofere altceva decat Htc one mini , cel pe care l-am cumparat eu initial , s-au unul similar cu el  , s-au sa imi dea banii inapoi pe telefon si asta am ales , am luat banii pe care i-am platit si mi-am cumparat un Huawei Ascend P6 ! Eu am abonament la Vodafone de peste 12 ani + 2 ale sotului , dar dupa ce mi s-a intamplat voi renunta la abonamente imediat dupa ce vor trece cei 2 ani de prelungire . Am facut peste 16 drumuri la vodafone , am pierdut atata timp + bani + nenumarate greseli ale Reprezentantiilor Vodafone din magazin . Imi pare rau aveam o parere buna , dar asa ceva nu se poate ! Va doresc o zii buna !