HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎13-07-2015
0

Inlocuire lentila camera HTC desire 500

[ Editat ]

Buna ziua!

Acum cateva saptamani am scapat telefonul HTC desire 500 pe jos , a cazut pe spate, dar problema care a aparut este ca lentila de la camera din spate s-a zgariat, iar cand intru in camera foto, apare un punctulet undeva in partea de sus. M-ar interesa cat ar costa inlocuirea/reparatia gemuletului camerei de pe spate. Multumesc!

Membru veteran
Postări: 656
Înregistrat: ‎17-04-2012

Re: Inlocuire lentila camera HTC desire 500

[ Editat ]

Salutare.

In primul rand nu cred ca acest incident face obiectul garantiei, iar pretul inlocuirii/reparatiei il poti afla doar in urma unei expertize in service.

Pentru a-l trimite in service poti preda telefonul in orice magazin Vodafone, iar actele necesare sunt factura si certificatul de garantie (nu stiu sigur daca mai este necesar in situatia ta, dar este bine sa il ai la tine).

Succes!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎13-07-2015
0

Nici nu se mai pune problema garantiei, deoarece telefonul are aproape 2 ani si n-as vrea sa stau prea mult fara telefon, cu el prin garantie. Pe mine m-ar interesa un pret estimativ pentru reparatie de inlocuire a lentilei camerei foto

Highlighted
Membru veteran
Postări: 656
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Salutare.

Costul etimativ il poti afla doar de la cineva care a mai avut o problema asemanatoare (eventual cauta si pe alte forumuri despre aceasta situatie) sau daca mergi cu el intr-un service.

Ar mai fi si varianta unui service de "cartier" daca are referinte bune.

Succes!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone