HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

Valabilitate la asigurare

Salut! Mi-am cumparat un telefon HTC One S si vreau sa merg saptamana viitoare sa ii fac si o asigurare. Stie cineva cat timp este valabila o astfel de asigurare? Nu ma refer la termenul pana la care pot sa fac asigurare. Mersi.

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Valabilitate la asigurare

Salutare fontzy,

Aceasta informatie se afla in Termenii si Conditiile cu privire la utilizarea acestui serviciu. Iti citez mai jos informatia care te intereseaza:

„Perioadă de asigurare” se referă la o lună calendaristică ce începe din ziua în care vă achitaţi prima. Poliţa dvs. este automat reînnoită pentru încă o lună, pentru o perioada de până la maxim 59 (cinzeci şi nouă) de luni, cu condiţia ca dvs. să plătiţi prima prevăzută şi ca poliţa să nu fie anulată în baza „Condiţiilor noastre” prevăzute în clauza 7 de mai jos.

Daca esti interesat si de alte aspecte cu privire la asigurarea mobila, poti accesa Termenii si Conditiile la acest link.

Multumesc,

Paul

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

Multumesc pentru raspuns. Imi poti spune cumva, in cazul in care vreau sa transfer abonamentul unei cunostiinte, asigurarea de telefon se pastreaza?

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012

Daca vei efectua un transfer de responsabilitate, persoana care va primi noul abonament are posibilitatea sa pastreze, sau nu, serviciul de asigurare.

Multumesc,

Paul