HTC

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎28-12-2015
0

htc one m7, probleme service regenersis

Va salut! Cu o luna in urma mi s-a defectat un Htc One, cumparat chiar de nou din magazin, mai in amanunt camera acestuia, sa vedea mov, iar difuzoarele incepusera sa gajaie, asa ca m-am decis sa merg cu el la acest service care nu este sincer prea accesibil pt multi. Am fost si am declarat defectele acestea, iar dupa 5 zile, intr-adevar telefonul a venit pe o parte reparat, iar pe de alta parte nu, si anume: i-a fost schimbata placa de baza, si curatata sita difuzoarelor. Ma bucura faptul ca acum camera merge in parametrii normali, dar gajaitul difuzoarelor nu a incetat, si pe langa aceasta problema, a scazut semnalul destul de mult, de cand cu noua placa de baza, iar astazi, datorita acelui gajait al difuzoarelor, a trebuit sa ajung iar in service deoarece nu mai aud cand vorbesc cu cineva la telefon, participantul la apel nu ma aude nici el, telefonul se blocheaza in timpul apelului, semnalul cade, iar mai nou, am observat ca daca suflii pur si simplu in microfon, face o mica atingere cu touch-ul, si anume se apasa touch-ul singur, fara al atinge, iar bateria sub procentajul de 20% in maxim 5 minute se duce instant. Inteleg ca acesta este un service autorizat si ca are parteneriat cu voi cei de la Vodafone si celelalte firme de telefonie, dar sincer nu mi se pare normal sa duc un telefon cu un anumit defect, si sa il iau de acolo cu neremediat total si cu inca alte 4 defecte.

Credeti ca se poate face ceva? Tinand cont ca, sincer sa fiu, telefoanele "le tin in puf" (vorba romaneasca)

Highlighted
Moderator
Postări: 2.554
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: htc one m7, probleme service regenersis

Salut, Andrei95!

Nu ne putem pronunta acum, insa te asteptam cu noutati dupa ce vei prelua telefonul din service. Sper sa poata fi confirmate usor toate observatiile tale si sa fie adus la conformitate.

Tudor

Vodafone