Internet

Afi┼čeaz─â rezultate pentru┬á
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
R─âspuns
Membru VIP
Post─âri: 6.910
├Änregistrat: ÔÇÄ31-01-2012
Soluţie acceptată

Abonamente si optiuni internet pe mobil cu acces VoIP inclus.

Salutare!

De ceva timp,Vodafone,a facut gratuit accesul VoIP pentru unele abonamente si optiuni de internet pe mobil.

La abonamentele de date(cu modem,tableta,laptop)

Internet Nelimitat Plus

Internet Nelimitat Extra

Internet Nelimitat Turbo 75

Internet Nelimitat Turbo 100

La optiuni de internet pe mobil

Extraoptiunea Smartphone 600 MB

Extraoptiunea Smartphone      1 GB

Extraoptiunea Smartphone  1,5 GB

Daca mai sunt si altele...  Emoticon fericit

Ionut

Vodafone
Moderator
Post─âri: 2.729
├Änregistrat: ÔÇÄ12-01-2012

Re: Abonamente si optiuni internet pe mobil cu acces VoIP inclus.

Salut Ionut!

Informatiile de mai sus sunt in continuare cele corecte. Daca vom avea noutati le vom anunta pe toate aici. 

Zi placuta in continuare!
Tudor.

Vodafone
Moderator
Post─âri: 2.729
├Änregistrat: ÔÇÄ12-01-2012

Salut!

Adaug la lista noile abonamente RED, atat cele din promotia pentru persoane fizice cat si cea pentru persoanele juridice.

Tudor.

Vodafone
Membru VIP

Salutare!

Se adauga listei noile abonamente Internet Tab Plus si Internet Tab Turbo.

Ionut

Vodafone
Sf─âtuitor
Post─âri: 37
├Änregistrat: ÔÇÄ12-02-2012

Internet Premium (VoIP) 1,04ÔéČ Se activeaz─â dac─â dore╚Öti s─â efectuezi apeluri telefonice via Internet (folosind aplica╚Ťii precum Skype, Yahoo Voice etc.) Op╚Ťiunea VoIP nu ofer─â trafic suplimentar sau vitez─â mai mare, ci doar acces la serviciile VoIP.

Nu am reusit sa inteleg, tariful este pe luna?
Daca am Internet Nelimitat pe PC si activez extraoptiunea la doar 1,04ÔéČ, am acces VoIP?
Ar fi super!
Nu mi-am pus internet pe mobil deoarece nu pot folosi Viber-ul.
Membru VIP

[ Editat ]

Buna catalina018!

Costul pentru optiunea Internet Premium ,ce ofera acces VoIP ,este de 1,04 euro /luna.Extraoptiunea se pastreaza obligatoriu minim 30 de zile.

In cazul tau(stiu ca abonamentul de date,Plus Nelimitat a fost prelungit in prima jumatate a lunii februarie 2012) trebuie activata aceasta optiune,pentru a efectua apeluri video si de voce prin internet.

Pentru abonamentele de Internet Nelimitat activate/reinnoite dupa 15 noiembrie 2012,accesul VoIP este inclus,exceptie facand Internet Nelimitat Standard.

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Post─âri: 1.205
├Änregistrat: ÔÇÄ17-01-2012

[ Editat ]

Buna catalina018

Confirm informatiile oferite de Ionu┼úEmoticon care face cu ochiul. Daca doresti activarea optiunii pe contul tau trimite-mi, te rog, un mesaj privat care sa contina numarul serviciului de internet si il voi verifica.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Highlighted
Sf─âtuitor

Multumesc frumos Ionut.
Deci trebuie sa cer reinnoirea contractului la care sa adaug extraoptiunea de VoIP.
Daca tot te deranjez as mai avea doua intrebari:
1. Internet pe mobil, cu VoIP, fara taxare suplimentare la depasirea traficului (nu stiu cand il depasesc­čśŐ).
Precizez ca 90% dint timp sunt la servici sau acasa unde folosesc Wi-Fi.
Ce abonament imi sugerezi si cat costa?

2. Internet pe mobil international (Turcia in special) exista? Si daca da, cat costa? Poate fi activat pentru o perioada scurta, doar cand sunt in afara tarii?

Multumesc frumos.

Stiu ca as gasi informatiile pe site dar cu toata sinceritatea nu prea am timp si mi-e mai usot sa intreb.

Weekend placut.

Catalina Necibe ├ťst├╝nsoy
Membru VIP

[ Editat ]

Cu placere!

Activarea optiunii  Internet Premium se face fara a fi nevoie de reinnoire contractuala.Doar soliciti activarea ei pe numarul respectiv si imediat vei avea acces VoIP.

1.Exista doar optiuni de internet pe mobil,dupa consumarea carora traficul suplimentar va fi taxat suplimentar.Plus  ca accesul VoIP nu este inclus.Trebuie activata optiunea Internet Premium ,pentru internet pe mobil ,de 3,13 euro/luna.

2.  Nu exista optiuni de internet pe mobil special pentru acces international.

Poti activa una din extraoptiunile de Internet pe mobil,din oferta curenta,apoi activezi optiunea Internet Premium(pentru optiunile de Internet pe mobil este 3,13 euro/luna). Cu optiunea Roaming pe zi(3,99 euro/zi) poti folosi traficul si pentru acces in Turcia.

Taxarea standard pentru conexiune la net este foarte costisitoare(in roaming),astfel ca nu este recomandata.

Weekend placut si tie Cristina!

Ionut

Vodafone
Sf─âtuitor

Multumesc Ionut!!!
Multumesc Cristina!!!

Excelent ajutorul vostru!