Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎06-03-2012
0

Re: Blocare router 4G DLink DWR 921 pe Vodafone WIFI acasa 4G

Eu astept un raspuns de la VDF de peste o luna in legatura cu aceste probleme,sunt curios ce raspuns o sa primesti tu!

Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎18-05-2015
0

@Vodafone - Aveti ceva infromatii cu privire la acest router? Din cauza functionarii defectuoase, nu ma pot folosii de serviciile incluse in abonamentul de internet.

Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Salutare tuturor!

Inca investigam problema deconectarilor care apar pe acest model de router chiar si dupa ultimul update de firmware.

In cazul in care inca nu aveti ultimul update de firmware, va recomand sa il instalati de pe pagina www.oriunde.net. O alta recomandare este trimiterea dispozitivului in service pentru mai multe verificari si eventual inlocuire. Pentru perioada de servisare veti primi reducere aferenta abonamentului de internet.

Vom avea si alte dispozitive in portofoliu insa nu avem mai multe informatii despre data la care vor intra in oferta sau ce modele vor fi.

Multumesc,
Ana

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎07-09-2014
0

intradevar problema cu deconectarile persista si cu ultimul firmware....ce facem? trimitem toti utilizatori routerele la service??

Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Salut, srg_arad!

In cazul in care si dupa ultimul update de firmware intampini deconectari frecvente, recomandarea noastra este trimiterea dispozitivului in service pentu mai multe verificari si eventual inlocuire.

Multumesc,
Ana

Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎20-04-2015
0

Am inlocuit routerul dar probleme sunt la fel.

Huib

Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎20-04-2015
0

BRAVO e bricked! #$!!&*^!!@
A ramas blocat la incarcare de firmware la 90 la sute.

Nici hardreset in fata aparatului mai merge.
Nici wifi.
Trebuie inapoi la Vodafone sa stau frumos la coada, trezeci de KM dus zi trezeci intors. Si min doua saptamani fara vodafone.
Bec Wifi si bec 3g nu ia merge, dar cand bag ceva cu utp merge becul de por respectiv.

BAH

Huib

Începător
0

@Vodafone -  Ceva vesti? Veti schimbat modelul routerului? Avand in vedere ca serviciile furnizare te dumneavoastra au de suferit din cauza acestui echipament, vandut tot de dumneavoastra, se poate sa reziliez contractul fara consture adaugate?

Moderator
Postări: 56
Înregistrat: ‎06-01-2013
0

Salut, duffus!

Multumim mult pentru feedback-ul acordat, il vom avea in vedere. Cat despre schimbarea dispozitivelor din portofoliu, acest lucru ramane de vazut. Nu putem promite ceva in momentul de fata.

Multumesc,
Andreea

Începător
0

Pai si eu ce ar trebui sa fac? Spre exemplu acum nu imi merge conexiunea de la internet. Cand am incheiat contractul am fost asigurat de stabilitatea conexiuni. Alte raspunsuri in afara de cele standard nu aveti? O solutie? Ceva?  Ma gandeam ca pe forum veti coopera mai mult, dar se pare ca nu  vreti sa va indepartati prea mult de solutiile.....simpliste ( ca sa nu le zic cum sunt de fapt).