Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎25-01-2012

Ce imi recomandati?

Tinand cont de raportul Calitate -Pret mi as dori daca ati putea sa ma ajutati cu ceva sfaturi referitor la alegerea unei retele  pentru internet pe mobil.Emoticon trist

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎26-01-2012
0

Re: Ce imi recomandati?

Exista pe piata foarte multe produse romanesti net superioare celor importate. Trebuie cautate si trebuie sa le acordam atentie.

Începător
Postări: 12
0

ms

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎27-01-2012
0

Daca tinem cont de semnal,cred ca vodafone detine suprematia,deci sunt cei mai buni!

Vizitator
Postări: 8
0

Vodafone a fost certificata ca fiind cea mai buna retea de date mobile din tara noastra. Recomand!

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎28-01-2012
0

Raportul calitate-pret cel mai bun ar fi cel de la Vodafone. Au si pe date servicii foarte bune.

Vizitator
Postări: 7
0

La fel cum spune si Loredana ...si eu sunt de aceeasi parere- Vodafone -nr one

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Eu personal  am abonament de internet si la Vodafone si la Orange. In Rosiorii de Vede sunt multumit  de tehnologia 3G HSPA si stabilitatea retelei de la ambele.Pacat ca acolo sunt doar in trecere,de aceea am cea mai mica optiune activata(si aceea mi-a fost oferita si gratuit,pana voi avea si in zona de domiciliu acoperire HSPA,asa cum am de la Vodafone).

Daca serviciul de internet  il folosesti intr-o locatie unde exista acoperire 3G HSPA ORANGE,atunci iti recomand sa accesezi de la ei un abonament.Optiunile sunt mai avantajoase(pentru 1euro mai beneficiezi de 1 GB in plus fata de ce ofera Vodafone.Si mai bucuros as fi sa platesc 25 euro+1euro modemul HUAWEI E367 pentru cei 30 GB de la Orange,decat cei 19 euro+0 euro pentru E3765 platiti pentru 18 GB de la Vodafone).

Dar daca esti intr-o locatie unde Orange nu are decat acoperire EDGE,atunci iti recomand sa iti faci un abonament la Vodafone.

Desi" Vodafone a fost certificata ca fiind cea mai buna retea de date mobile din tara noastra",pe tine te intereseaza ca si serviciile oferite sa fie cat mai avantajoase.

Vodafone
11
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎18-04-2012
0

Modificare abonament sau adaugare extraoptiune?

[ Editat ]

Buna ziua. 

Prietenul meu are abonamentul Mega 8 cu 80 Mb trafic internet si deoarece foloseste mai mult internetul acum dorim ori sa schimbam aboanmentul cu unul mai mare si cu mai mult trafic inclus sau cu adaugare de extraoptiune de internet. Ce recomandare ne faceti? Mentionez ca de curand s-a facut prelungire de abonament... nu mai stiu exact dupa cat timp se poate face modificarea de abonament...

Daca ati putea verifica, v-as fi recunoscatoare. Nr de telefon vi-l pot trimite oricand prin mesaj privat.

Va multumesc anticipat

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Modificare abonament sau adaugare extraoptiune?

[ Editat ]

Salutare!

Daca nevoia de minute si SMS-uri nu este mai mare decat beneficiile incluse in Mega8 ,ci doar de trafic de internet,poate activa una din extraoptiunile de internet pe mobil ,de aici

Un screen al acestora ,mai jos:

Selection_320.png

Daca se doreste trecerea la un abonament mai mare ,se poate face oricand.

Ionut

Vodafone