Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator debutant
Postări: 67
Înregistrat: ‎07-06-2013
0

Clienţii Vodafone primesc bonus trafic de internet pe viaţă (www.zf.ro)

Va redau textul articolului de azi din Ziarul Financiar online:

"Vodafone România, numărul doi pe piaţa locală de telefonie mobilă, le oferă clienţilor săi – abonaţi şi utilizatori de cartele preplătite – care folosesc servicii de internet mobil bonusuri lunare de până la 3 GB pe toată durata utilizării serviciilor. Bonusurile se acordă în funcţie de vechimea în reţea şi de tipurile de servicii folosite, indiferent de valoarea acestora, se activează automat şi nu sunt condiţionate de achiziţionarea unui nou serviciu sau de reînnoirea unui contract existent. În plus, acestea sunt flexibile şi cresc odată cu vechimea în reţea a utilizatorului, ajungând până la 3 GB de date lunar. Oferta face parte din campania de aniversare de 20 de ani a Vodafone în România."

SURSA

Este adevarat si in ce conditii se va acorda pentru abonamente? Si de ce nu poate vodafone sa ne notifice despre acest lucru ci trebuie sa aflam din presa?

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Re: Clienţii Vodafone primesc bonus trafic de internet pe viaţă (www.zf.ro)

Salutare.

Se acordă un bonus de internet lunar în funcție de tipul abonamentului și vechimea în rețea.

Mai multe informații poți găsi în secțiunea Programul de loialitate.

Despre acest bonus am scris și eu aici.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Colaborator debutant
Postări: 67
Înregistrat: ‎07-06-2013
0

Ok si de cand se va aplica ? Ca am o oarecare vechime si inca nu mi s-a activat nici un fel de bonus de acest gen. Daca ar fi asa...si chiar l-ar mai mari ar fi rentabil si nu ar mai trebui sa portez in Digi Mobil...

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Din ce am înțeles eu bonusul se activează automat la data emiterii următoarei facturi și vei fi anunțat printr-un SMS de fiecare dată când valoarea acestuia crește.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎26-03-2013
0

Am primit ieri mesaje ca se va activa oferta.Astazi surpriza , nici unul dintre numere nu au activata nici o optiune de internet in afara celor din abonamente.Am sunat la relatii cu clientii si nici ei nu au prea multe detalii despre oferta sau de ce nu este activa la numerele noastre.
Poate se gaseste cineva sa imi explice de ce se trimit mesaje fara urmari efective.
Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎09-03-2015
0

Un mod neprofesionist de a pune in practica. Au trimis un mesaj ambiguu, fara sa specifice valoarea bonusului. La intrebarea pusa angajatilor vodafone din call center am primit raspunsuri mai degraba hilare, ca sa nu le numesc lipsite de logica.

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

[ Editat ]

Pe numărul meu de abonament se consumă întâi cei 800 MB de internet incluși în abonament, apoi cei 2000 MB Bonus net loialitate. De ce oare acest bonus are ordine inversă de consum decât toate bonusurile? E bonus, dar de fapt nu e bonus!
Există o dezinformare pe site acolo la detalii despre abonamentele Red, unde scrie: „Ordine de consum: beneficiile incluse în opțiuni promoționale sau bonusuri se vor consuma înaintea beneficiilor incluse în abonament”. De asemenea pe pagina care prezintă detalii despre bonusul de loialitate oferit la abonamente, nu se află nici un detaliu despre consumul acestuia, așa cum există de exemplu la bonusurile oferite la cartele. Dezinformarea se poate vedea în print screen-ul de mai jos. Ar fi decent să fie adăugat acest amănunt.
Domnul Mihai (nu și-a spus și numele de familie) care a răspuns apelului meu la *222 azi 19.06.2017 orele 16,21 nu știe ce este acela bonus de loialitate constând în trafic de date și a aflat de el de-abia când s-a uitat pe contul meu. M-a întrebat de unde știu eu că am 2 GB bonus. I-am spus că știu de bonus de la Cost Control și din aplicația MyVodafone, iar el mi-a zis că mi-am activat eu bonusul din MyVodafone! Observând că nu am cu cine discuta, am repetat apelul. Alexandra care mi-a răspuns și-a pronunțat numele de-așa fel încât să nu se înțeleagă și mi-a zis că asta e ordinea de consum a acestui bonus și așa e stabilită ordinea. Adică „taci și înghite”! Apoi m-a întrebat dacă chiar am stat eu în fiecare lună să văd care trafic de date s-a consumat primul. Deci neobrăzare la maximum!
Așa că aveți grijă să nu vă treziți cu cost suplimentar în roamingul din SEE, fiindcă din traficul de date oferit pentru vechimea în rețea nu se consumă în roaming, ci în roamingul din SEE se consumă doar o parte din traficul inclus în abonament fără taxare suplimentară. Ideea este ca atunci când plecăm în roaming într-una din țările UE să avem deja consumat o parte din traficul inclus în abonament, iar noi crezând că vom putea consuma și din acești MB oferiți pentru loialitate, să ne trezim cu cost suplimentar.
Să zicem că avem un abonament cu 1 GB de trafic inclus, din care în momentul când am plecat din țară, sunt consumați deja 800 MB. Mai avem dreptul să consumăm cei 200 MB în roaming SEE fără a fi taxați suplimentar, sau doar primii MB sunt valabili în roaming?
Habar nu avem aceste detalii, fiindcă nu sunt scrise pe site, iar cei de la *222 când se uită în baza de date, nu găsesc aceste amănunte și sunt și ei depășiți de situație.

Bonus de internet în fiecare lună (loialitate)