Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎19-02-2012
0

Cum schimb data primiri traficului ?

Buna, am nevoie urgent de trafic la internet am optiunea 4 gb trafic la viteze de 20 mb/s si as dori sa primesc chiar azi traficul  sau maine.Mi sa bulit windowsul si trebuie sa mil reinstalez si trebuie sai fac updateuri si nu prea ar merge cu viteza de 15 kb/s asa ca vreau sa aflu cum cer sau cum schimb data primiri traficului care este programata in 14.si eu vreau sa l primesc chiar acuma. Mentionez ca am achitat factura deci nu sar putea sa mil dea chiar azi sau maine.Vreau sa ma ajutati repede va multumesc !

Petran
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Cum schimb data primiri traficului ?

[ Editat ]

Petran_Marius_9 a scris:

"Buna, am nevoie urgent de trafic la internet am optiunea 4 gb trafic la viteze de 20 mb/s si as dori sa primesc chiar azi traficul  sau maine.Mi sa bulit windowsul si trebuie sa mil reinstalez si trebuie sai fac updateuri si nu prea ar merge cu viteza de 15 kb/s asa ca vreau sa aflu cum cer sau cum schimb data primiri traficului care este programata in 14.si eu vreau sa l primesc chiar acuma. Mentionez ca am achitat factura deci nu sar putea sa mil dea chiar azi sau maine.Vreau sa ma ajutati repede va multumesc !

Petran"

Salut Petran_Marius_9!

As fi curios  daca la Vodafone s-ar putea face o astfel de operatie(fie si in caz de exceptie).Eu ,cel putin nu am gasit nimic ,in sensul acesta,scris pe site

Insa exista posibilitatea suplimentarii traficului initial de date(in cazul tau 4 GB trafic inclus),cu 1 GB la un cost de 3 euro.

Informatia este aici,

sau dupa cum vezi in screenshot-ul de mai jos(in partea de jos):

ScreenShot006.gif

Ionut

Editare ModeratorSalutare! Optiunile care ofera trafic suplimentar pentru abonamentele de internet mobil sunt in continuare disponibile, insa in momentul de fata nu sunt prezente pe site.

Pentru mai multe detalii in acest sens, am rugamintea sa accesati site-ul Vodafone si sa selectati optiunea de a intra in legatura cu un operator prin serviciul Chat online:

Chat.JPG

Vodafone
Vizitator
0

Se poate imboibil sa nu fie oricum astept un raspuns de la un admin moderator sau de nu am sa ma adresez la assistenta online...sper sa ma ajute careva aici pe forum ca nu prea vreau sa deranjez pe domni de la vodafone 

Petran
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Chiar iti doresc succes in solicitarea ta.Stiu ce aiurea este cand ai nevoie de trafic,si nu poti dispune de el la o viteza mare.

Vodafone
Vizitator
0

Chiar am depus solicitarea la assintenta pt cei interesati voi posta aici raspunsul si vom vedea daca chiar se poate sa primim traficul cand vrem noi nu cand vor ei ca mi se pare normal sa primesti traficul dupa ce achiti factura.

Petran
Membru de bază
Postări: 196
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Petran_Marius_9 a scris:

Chiar am depus solicitarea la assintenta pt cei interesati voi posta aici raspunsul si vom vedea daca chiar se poate sa primim traficul cand vrem noi nu cand vor ei ca mi se pare normal sa primesti traficul dupa ce achiti factura.

Buna,

Traficul din abonamentul de internet il primesti in data in care se emite factura. Prin urmare, limitarea de viteza se va ridica la urmatoarea data de facturare. Iti inteleg situatia, insa doar in aceasta data se va putea aloca traficul din abonamentul pe care il detii.

Mai ai posibilitatea sa schimbi data de facturare, daca crezi ca te avantajeaza sa primesti facturile in alt mod, insa asta ar insemna ca atat taxa cat si traficul sa fie impartite la numarul de zile de la vechea zi pana la noua zi de facturare, deoarece nu ar fi o luna intreaga facturata.

micutuljhon a scris:

Insa exista posibilitatea suplimentarii traficului initial de date(in cazul tau 4 GB trafic inclus),cu 1 GB la un cost de 3 euro.

Informatia este aici,

Intr-adevar se poate activa si aceasta optiune, insa doar din data de facturare. Mai avantajos ca si pret este sa faci o modificare de abonament. Marius, daca crezi ca ai nevoie de mai mult trafic sau doresti o modificare la abonament, lasa-mi un mesaj privat si te voi ajuta eu.

Multumesc,

Valentina 

Editare ModeratorSalutare! Acum, in momentul activarii unei optiuni care ofera trafic suplimentar pentru abonamentele de internet mobil, traficul este implementat imediat si limitarea de viteza este resetata pana la consumarea acestuia (chiar daca activarea optiunii se face la mijlocul lunii de facturare).

Vizitator
Înregistrat: ‎11-10-2012
0

Exista posibilitatea schimbarii datei de facturare. Factura mea se emite acum in data de 17 a fiecarei luni si as vrea sa o modific, sa se emita in data de 8. Este posibil? Se poate direct din My Vodafone?

Multumesc pentru raspuns.

Highlighted
Moderator
Postări: 2.729

Buna IoanaM!

Aceasta modificare poate fi facuta la cererea titularului prin contactarea serviciului de Relatii cu clientii insa cum si eu fac aceasta treaba, poti sa imi trimiti un mesaj privat in acest sens cu numarul de internet si un numar de contact.

De retinut insa ca daca ai mai multe numere de telefon pe cont, data de facturare se va schimba si la acestea.

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎11-10-2012

Multumesc, Tudor, pentru modificare!
Moderator
Postări: 2.729

Cu placere, Ioana si te mai asteptam pe aici!

Am modificat asa cum ai dorit, data de facturare din 17 ale lunii in data de 8. Astfel data scadenta devine 22 ale lunii. Pentru luna curenta nu vor aparea modificari la Cost Control. 

In 17 decembrie vei primi o ultima factura emisa in aceasta zi - 17, cu minutele, traficul si costul abonamentului proportionate pentru perioada 17.12.2013-08.01.2013, urmand ca din ianuarie, facturile tale sa se emita in 8.

Multumesc,
Tudor.

Vodafone