Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎13-02-2014
0

Internetul imi merge foarte greu

Internetul imi merge foarte greu in ultima vreme ... pana si pe facebook se incarca cam greu de youtube nici nu mai vorbesc... iar noaptea de la 11 incolo cand trec pe trafic de noapte la fel ... am observat ca a inceput sa mearga asa cam de o saptamana ... inainte merge foarte bine... pe youtube mai ales puteam sa ma uit si in 1080 ca nu aveam probleme acuma daca merge 360 e ok ... si am uitat sa mentionez ca inca am trafic ...

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012

Re: Internetul imi merge foarte greu

[ Editat ]

Salut justme4us,

Internetul poate functiona greu daca stick-ul este conectat pe reteaua 2G si nu pe 3G.

Verifica te rog in aplicatia de conectare reteaua pe care se realizeaza conexiunea de date, iar in cazul in care este 2G, seteaza pe 3G Exclusiv. Daca nu reusesti sa setezi doar pe 3G, spune-mi ce model de aplicatie folosesti si te ajut eu.

Multumesc,

Ana

Vizitator
0

Este conectat pe 3G si intotdeauna am semnal maxim si hsdpa 

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

O situatie similara am intampinat,si eu,in primavara. Viteze foarte scazute,deconectari.Cum am mai multe dispozitive cu servicii separate nu se pune problema la mine. Numai ca,pe aici se efectuau lucrari de upgrade de la7,2 Mbps la 14.4 Mbps. Dupa aceea situatia s-a remediat,vitezele de trafic devenind duble.

Poate se lucreaza la statia ta.Altcineva ,in zona,are aceeasi experienta in utilizare?

Vodafone
Membru cu acte în regulă

Salut justme4us.

Este necesara o verificare mai amanuntita a contului tau ca nu cumva problema intampinata sa fie generata de un parametru setat gresit in sistem. Te rog astfel, sa accesezi site-ul Vodafone si sa selectezi optiunea de a intra in legatura cu un operator, prin serviciul Chat online.

Multumesc,

Ana

Vizitator
0

Au mai intampinat problema asta si alti amici de ai mei ... dar astazi am vazut ca si.a revenit... ramane de vazut pe viitor, multumesc de raspunsuri Emoticon foarte fericit

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Ne prezentam scuze pentru orice inconvenient creat, ma bucur ca acum ai revenit cu confirmare si ca totul este in regula.

Te mai asteptam pe forum.
Tudor 

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎09-10-2013
0

Din pacate si mie a inceput sa imi mearga foarte greu (12-16kbps) si luna aceasta inca am trafic. Noaptea dupa 23 tot greu merge. Eu fac thetering hotspot de pe o tableta pe wi-fi. Oricum merge greu si pe tableta.

Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎11-02-2015
0

Aceiasi problema o am si eu..dar presupun ca este o problema temporara.. pentru ca si pe alte dispozitive este la fel.. (lopatareasa/bisoca/buzau) . poate va urma o surpriza si voi avea un semnal mai bun si un trafic pe masura.. 

Membru cu acte în regulă
0

Salut, vsebas!

Daca situatia mai este de actualitate te rog sa ne trimiti mai multe detalii pe formularul de email https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contact/index.htm. Sa incluzi te rog numarul de telefon al abonamentului de internet si un numar de telefon de contact.

Multumesc,
Ana