Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎17-09-2015
0

Nelamurire TRAFIC

Inteleg ca la abonamentul WIFI 4G ACASA, si banuiesc ca mi s-a terminat traficul, dar asta inseamna ca nu pot sa intru pe siteuri? 

Cand incerc sa intru pe anumite site-uri imi apare aceasta eroare 

Untitled.png

Inteleg ca traficul imi este limitat dar de ce imi apare asta cand incerc sa intru pe urmatoarele site-uri: YOUTUBE, TIMESNEWROMAN, FILELIST, URBAN.RO, PCGARAGE.RO, INSTAGRAM.COM, 9GAG.COM sau multe altele.

Adica nu mi se pare normal ca sa mi se limiteze si accesul la anumite site-uri.

Astept raspuns...

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Re: Nelamurire TRAFIC

Salutare.

Deoarece sunt necesare verificari ale contului iti recomand sa accesezi chat-ul online pentru a intra in legatura cu un consultant vodafone si pentru a primi asistenta necesara. Fereastra de chat apare pe orice pagina a site-ului Vodafone si arata ca in imaginea de mai jos.

In situatia in care nu poti intra in legatura cu un operator cu ajutorul chat-ului online, poti contacta departamentul Relatii cu Clientii, folosind una din metodele de aici.

CHAT.jpg

Succes!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Vizitator
0

In momentul in care incerc sa deschid chat-ul imi apare asta : 

Capture.PNG

*222 nu pot apela pentru ca eu nu sunt in reteaua VODAFONE cu nr meu de telefon, iar site-ul care mi l-ai recomandat cu alte metode de contact nu mi se incarca pentru ca primesc eroarea de mai sus cu " Viteza ta de navigare pe internet a scăzut din cauza depăşirii traficului inclus în abonament. " cum pot sa iau legatura cu cineva sa ma ajute? Si un interval orar in care pot suna te rog

Vizitator
0

Tin sa mentionez ca nici dupa ora 12 noaptea cand am trafic nelimitat indiferent, nu imi merge nici un site... 

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

[ Editat ]

Salutare.

Aceasta situatie cu siguranta se va rezolva cu interventia unui moderator.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012

Salut, newfolder !

Ai incercat sa apesi pe butonul pe care scrie Mergi mai departe? Apare chiar sub chenarul de notificare. Daca nu functioneaza, te rog sa ne oferi numarul tau de telefon prin email pe adresa forumsupport_ro@vodafone.com.

Multumesc,
Ana

Vizitator
0

Ana-M, multumesc pentru sugestie dar cand apas butonul de " Mergi mai departe " ma duce pe o pagina unde pot sa imi achizitionez alt pachet de trafic...
Vizitator
0

A inceput sa se conecteze si la alte pagini inafara de Facebook.com si Vodafone.ro dar merge execrabil de greu, chatul de pe facebook mi se deconecteaza singur, pozele nu mi se incarca, pe youtube nu pot viziona nici un clip si nici macar preview-urile nu mi se incarca, abia imi merge mailul... sunt foarte nemultumit de lucrul acesta desi.

Am semnal 4G ...

Capture.PNG

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut, newfolder!

Poti face cateva teste de viteza pe http://www.speedtest.net/ si sa revii mai apoi cu rezultatele aici? Conform contractului tau, ar trebui sa obtii 0.50-0.51 Mbps pe download si 0.24-0.25 Mbps pe upload. Poti face un test si dupa ora 0?

Tudor

Vodafone