Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Re: CRe: Noua oferta de date(internet mobil-15 nov 2012)

asta e ca nu mi se pare corect sa reinoiesc abonamentul cu inca 24 luni(in cazul meu ar fi 3 trei ani si ceva de contract), logic ar fi fost ca aceasta optiune sa fi fost introdusa automat in abonament din moment ce platesc aceiasi bani ca si cel care a facut abonament dupa 15 nov 2012 singura mea vina fiind aceia ca m-am grabit cu un an sa devin client vodafone(la internet profesional,client vodafone sunt de 7 ani).

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

App nu stiu ce pierdea vodafone in cazul in care introducea aceast optiune cu traficul de noapte si la abonamentele vechi(fara resemnare )?Dar pentru aceasta magarie sigur m-a pierdut de client,in vara imi expira abonamentul de voce iar in decembrie 2013 imi expira si cel de internet si
nimeni si nimic nu ma va convinge sa mai raman pe vodafone.
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

@sorinmb a scris:

asta e ca nu mi se pare corect sa reinoiesc abonamentul cu inca 24 luni(in cazul meu ar fi 3 trei ani si ceva de contract), logic ar fi fost ca aceasta optiune sa fi fost introdusa automat in abonament din moment ce platesc aceiasi bani ca si cel care a facut abonament dupa 15 nov 2012 singura mea vina fiind aceia ca m-am grabit cu un an sa devin client vodafone(la internet profesional,client vodafone sunt de 7 ani).

Cele 24 de luni nu se adauga la contractul existent.Din momentul in care ai ales sa faci resemnare de contract,ai 2 ani de perioada contractuala obligatorie.Trecerea la oferta actuala,anuleaza contractul avut inainte,implicit si perioada de timp.

Din istoria ofertelor de date Vodafone(In 2008 am avut internet cu 2 GB trafic inclus ,pentru care plateam 80 ron),acestea au fost din ce in ce mai bune.Oferta de acum este mai buna decat cea de acum 1 an,iar peste 1 an va fii mai buna decat cea de acum.

Tie nu iti ramane decat sa te bucuri de fiecare la timpul ei,iar daca tot ai de gand sa folosesti internetul in continuare,resemnarea nu poate fi decat un beneficiu.

Vodafone
Membru VIP
0

@sorinmb a scris:
App nu stiu ce pierdea vodafone in cazul in care introducea aceast optiune cu traficul de noapte si la abonamentele vechi(fara resemnare )?Dar pentru aceasta magarie sigur m-a pierdut de client,in vara imi expira abonamentul de voce iar in decembrie 2013 imi expira si cel de internet si
nimeni si nimic nu ma va convinge sa mai raman pe vodafone.

Salut!

Nu stiu sa-ti raspund la intrebarea aceasta,dar eu ma gansesc la mine.Daca tot am interesul sa folosesc netul de la Vodafone,pe o perioada mai mare decat cea contractuala obligatorie,resemnarea o pot considera un beneficiu.Eu oricum folosesc internetul lor.Cum tu mai ai 1 an din contractul actual(pana in decembrie 2013),resemnarea in momentul acesta (10 ian 2013)va fi cu perioada obligatorie pana in 10 ianuarie 2015.

Eu zic ca merita.Si stii pentru ce merita cel mai mult?Pentru faptul ca in sesiunile de noapte   traficul efectuat este la vitezele pemise de retea,indiferent daca mai ai trafic inclus sau esti pe limitare de viteza.Mai adaug si limitarea  de viteza dela 128 kbps la 256 kbps,cat si altele aratate in topicul de mai sus.

Ramane la latitudinea ta ce sa faci si cum sa fructifici aceste "ingrediente".

Succes!

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Buna sorinmb

Astept un mesaj privat cu numarul serviciului de internet pentru a verifica posibilitatea modificarii abonamentului de date si voi reveni aici cu detalii legate de optiunile care se pot aplica in contului tauEmoticon care face cu ochiul.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Membru VIP
0

Re: Noua oferta de date(internet mobil-15 ian 2012>>>)

[ Editat ]

Salutare!

Iata noua oferta de date,incepand cu 15 ianuarie 2013.La abonamentele exstente se mai adauga doua:Internet Nelimitat Turbo 100 si Internet Nelimitat Turbo 75.  Detalii aici.

Ionut

Vodafone
Membru VIP

[ Editat ]

De astazi este  pe "plecare" din oferta de internet mobil a abonamentului Internet Nelimitat Profesional (18 GB trafic inclus la 19 euro TVA inclus).Mai poate fi achizitionat,in paralel cu noile abonamente ,pana pe data de 31.01.2013

Reteaua 4G Vodafone este disponibila in Arad, Bacau, Brasov, Bucuresti, Cluj, Constanta, Craiova, Iasi, Galati si Timisoara.

Ionut

Vodafone
Membru VIP
0

...si modemurile care pot fi achizitionate in baza lor.

Favoritul meu:Huawei R205.

Ionut

Vodafone
Înţelept
Postări: 121
Înregistrat: ‎27-04-2012
0

@Ionuţ a scris:

Salut!

Pentru cei interesati si nu numai,sunt cateva modificari la abonamentele de Internet Nelimitat:

* La Internet Nelimitat Standard abonamentul este de 8 euro TVA inclus(pana acum a fost 9 euro TVA inclus/luna) cu 3 GB trafic inclus(pana acum au fost doar 2 GB)

*La Internet Nelimitat Plus abonamentul este de 11 euroTVA inclus/luna(pana acum a fost 12 euro TVA inclus/luna).

Tarifele nu sunt actualizate la pagina aceasta.
insa aici si la adaugarea in cos a produselor apar detaliile.

Ionut

Imi pare rau ca nu am profitat de oferta de mai sus,cand a fost.Am ezitat ,iar acum platesc 1 euro mai mult pentru un trafic mai mic.  Emoticon trist

Membru VIP
0

Re: Noua oferta de date(internet mobil-15 nov 2012)

[ Editat ]

@Tudor a scris:

noi optiuni.png

Salutare!

*Intr-adevar,utilizatorul este notificat la scaderea vitezei de navigare prin depasirea traficului inclus.

Notificarea se face in browser.Cand se acceaseaza o pagina,aproape orice pagina,utilizatorul va fi directionat in pagina Notificari Internet,care arata cam asa:

Notificarea se face si prin SMS,de la numarul 4979.

Vodafone