Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator debutant
Postări: 49
Înregistrat: ‎23-04-2013
0
Soluţie acceptată

Nu ma lasa sa intru pe alte pagini

Azi am fost avertizat ca am depasit traficul lunar de 4gb si ca viteza a scazut la 128Kb. Nimic nou pana aici, cand am incercats a intru pe o pagina de net, am fost redirectionat catre pagina standard unde imi arat mesajul ca am viteza scazuta.. etc. Am dat sa meara mai departe dar..  ma dus pe pagina cu oferte.. sa activez de acolo daca vreau sa  am viteza la net si trafic.

Nu vreau sa activez nimic. Am abonament,  de 2 ani, si nu am mai patit asta sa nu ma lase sa  trec sau sa vad vreo pagina. Imi tot da pagina cu mesajul   cu Notificarea ca viteza de internet a scazut.

Daca vreau sa imi deschid mailul merge, se deschide pagina, insa cand ma duc in alt tab sa deschid orice altceva.. apare redirectionarea. Practic nu pot face nimic.

Cum pot sa revin la  normal? 

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Nu ma lasa sa intru pe alte pagini

Trebuie anulata alerta Notificare Internet, la trecerea pe limitare de viteza.Eu am anulat-o de pe toate abonamentele,ca sa nu am surpriza de a ramane fara net,cand mi-e lumea mai draga.  Emoticon fericit

Vodafone
Colaborator debutant
0

Bun... si cum imi rezolv "buba" ?  sa scap de acel mesaj si sa imi mearga si alte pagini. Momentan nu mai merge niciuna. Doar vodafone.

Ma pune sa aleg optiuni ca si cum as avea cartela, nu abonament.

\\Merci.

Colaborator debutant
0

Pana si aici cand vreau sa postez un mesaj ma duce acolo.
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut, Claudiuccc!

Am sa te rog sa imi confirmi daca situatia a fost solutionata intre timp, iar de nu, sa imi lasi un mesaj privat cu numarul abonamentului.

Un weekend frumos!

Tudor

Vodafone
Membru de bază
Postări: 191
Înregistrat: ‎15-03-2012
0

[ Editat ]

Ceva nu e bine aici.

De ce exista acea limitare daca nu se plateste nimic in plus ?

Notificare e una, limitare e alta.

Membru VIP

Salut unukvoi!

Nu știu dacă deții un abonament VMB, dar lucrurile sunt clare. 

Pana in 15 noiembrie 2012,dupa epuizarea traficului inclus in abonamentul de date, clientul era trecut pe limitare de viteza(pana la acea dată limitarea de viteza a fost unica, 128 kbps) fără a fi notificat, in prealabil. De aici,multe neînțelegeri ce ridicau întrebarea, de ce merge slab internetul?  

Pentru o experienţă mai buna a clientului, odată cu lansarea promoției  de date, la data mai sus amintita, s-a implementat  alertă Notificare Internet, ce anunță în timp real clientul ca a trecut pe limitare de viteza.La nivelul acesta:

1. Navighezi mai departe cu 128/256 kbps, in funcţie  de planul tău de date. 

2. Alegi sa activezi una din cele 3 tipuri de extraoptiuni, ce-ți  oferă trafic suplimentar la viteze permise de reţea. Ca o informaţie  suplimentara, extraoptiunile amintite au fost lansate tot începând  cu 15.11.2012,si pot  fi activate oricând, pentru  30 de zile minim.

Partea neplăcută este ca, există  o disfunctionalitate cu alerta aia, astfel ca nu îți  permite  sa navighezi mai departe. Se anulează, iar pentru restul lunilor nu mai sunt probleme

Vodafone
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎04-03-2014
0

de ieri a aparut si la mine problema si nu mai scap de ea
inainte la notificare aparea si un link cu mergere la pagina dorita acum acest link e disparut si notificarile is tare inervante
nu merge decit facebook yahoo in rest nam incercat ca Acea Notificare ma cam scos din sarite
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎04-03-2014
0

Intrebare de unde dezactivezi nenorocita d notificare ca in MyVodafone am cautato .........
Membru VIP
0

Din sistem se efectueaza dezactivarea,optiune ce nu-i disponibila clientului.Pe mine m-a ajutat un moderator.Dar,la fel de bine puteam apela la *222,prin serviciul CHAT,etc.

Vodafone