Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
Soluţie acceptată

Trafic inclus mai mare la Cartela Internet Vodafone

[ Editat ]

Salutare!

Astazi(cu putin peste o ora in urma),Vodafone a lansat "un nou portofoliu de extraoptiuni pentru Cartela Internet Vodafone."

Detalii ,aici.

Selection_210.png

De retinut,ca la fiecare reincarcare facuta la maxim 30 de zile de la anterioara,se ofera un bonus de 25% din traficul national inclus(oricand) si 25 % din traficul de noapte.

Acum cartela poate fi folosita si in Roaming.Detalii ,aici.

Selection_211.png

Pana acum nu era posibil

ScreenShot008.gif

Ionut

Vodafone
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Re: Trafic inclus mai mare la Cartela Internet Vodafone

Aceeaşi Mărie, cu altă pălărie !

mai scurt, zic eu!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP

[ Editat ]

Salut Matei!

Daca esti atent ,topicul acesta a fost deschis cu o ora,inainte de al Laurei.

Am trimis un mesaj privat catre dansa,ca sa-l stearga pe cel facut de mine.

Selection_212.png

Cand va binevoi,o va face.

Ionut

Vodafone
De-al casei
Postări: 94
Înregistrat: ‎21-03-2012
0

tot 10 zile la 5 euro?

sa il pastrati sanatosi ! la providerul meu de internet mobil 

am 14.4 la sat com farcas dolj trafic necontorizabil intre orele 00-07 

10 gb in timpul zilei cu 25 de euro si ntbk asus oferit la 1 euro

tardiva atitudine ca de obicei 

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎18-07-2012
0

Din mesajul postat de Laura reiese ca: "utilizatorii cu nevoi avansate de comunicare online pot alege extraoptiunea Internet 30 zile Super¸ce aduce, pentru 15 Euro credit, 5GB trafic disponibil oricand, alaturi de 10GB trafic nocturn." Poate ca ar trebui sa modificati tabelul de aici: https://www.vodafone.ro/personal/internet-oriunde/internet-pe-laptop-sau-PC/cartela-internet/index.h... /TARIFE, coloana 3, "Trafic total
inclus (oricând)" 15 GB si sa scoateti acel ORICAND din tabel ca induceti clientii in eroare in special ca urmeaza inca 2 coloane cu trafic diferentiat pe "oricand" sau "de noapte".
Membru VIP
0

Salut CristianVlad,si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Daca termenul "oricand" este inteles in raport de "00:00-07:00",nu are de ce sa fie cineva confuz.Cel putin eu,nu m-am simtit indus in "eroare"

Ionut.

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎18-07-2012
0

Prin Trafic total inclus (oricând) 15 GB, in acel tabel, eu inteleg ca pot utiliza 15 GB cand doresc, la orice ora, ORICAND!
In realitate traficul total de 15 GB nu este ORICAND ci diferentiat pe zi si noapte, 5 GB sunt ORICAND (sa inteleg ca atat ziua cat si noaptea?) iar 10 GB sunt DOAR noaptea.
Ce se intampla cand termin 5 GB ziua? Pai simplu, astept noaptea. Noaptea devine oricand in cazul asta.
Ce inseamna Trafic NATIONAL inclus (oricand)? Valabil doar pe pagini din Romania? Sa inteleg ca ala de noapte este international?
Consecventa bat-o vina!
Astept un raspuns de la un reprezentant Vodafone.
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut CristianVlad.

In realitate traficul total de 15 GB nu este ORICAND ci diferentiat pe zi si noapte, 5 GB sunt ORICAND (sa inteleg ca atat ziua cat si noaptea?) iar 10 GB sunt DOAR noaptea.

Termenul de ORICAND este mentionat aici pentru a face diferenta de ordine de consum si pot exista doua situatii:

• traficul de 5 GB este terminat inainte de 30 de zile si nu se mai fac alte reincarcari/activari de optiuni, se va mai putea naviga pe internet doar in intervalul 00:00-07:00.
  • traficul de 10 GB nocturn este terminat inainte de 30 de zile dar a mai ramas trafic din cel disponibil ORICAND, atunci se va retrage din acesta, indiferent de ora.

Ce inseamna Trafic NATIONAL inclus (oricand)? Valabil doar pe pagini din Romania? Sa inteleg ca ala de noapte este international?

Trafic national inseamna trafic efectuat pe teritoriul Romaniei sau conectat pe un BTS din Romania. 

Tudor. 

Vodafone
Înţelept
Postări: 121
Înregistrat: ‎27-04-2012
0

Placut ar fi sa beneficiem de traficul de noapte ca trafic national
Membru VIP
0

[ Editat ]

Salutare!

Cat priveste oferta de date la Cartela Internet,nu sunt modificari.Doar data valabilitatii promotiei.

Pentru a te bucura de cele mai bune tarife, îți recomandăm una din noile extraopțiuni cu mai mult trafic inclus! Ofertă valabilă până la 31 decembrie 2012.

OpțiuneCost (EUR credit)Trafic total inclus (oricând) Trafic național inclus (oricând) Trafic de noapte inclus (00:00 - 07:00) Valabilitate Viteza maximă

Internet 10 zile51.5 GB0.5 GB1 GB10 zile21,6 Mbps
Internet 30 zile96 GB2 GB4 GB30 zile21,6 Mbps
Internet 30 zile129 GB3 GB6 GB30 zile21,6 Mbps
Internet 30 zile1515 GB5 GB10 GB30 zile

21,6 Mbps

Vodafone