Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 27
Înregistrat: ‎24-12-2012

Re: utilizare date ...trafic internet,,,din retea cu SGS2..nu sant la fel...

Scuze ca scriu cu intarziere, dar de, Boboteaza, Sf. Ion, altele Emoticon LOL ...Tudor, in urma competentei postarii tale am descoperit care era problema, s-a rezolvat si acum totul este ok .

Multumesc, Dan

Membru de bază
Postări: 326
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Buna ,,daca Athos a rezolvat problema ..eu nu am primit raspuns dupa care ...cost control... sa ma iau,,,multumesc frumos astept raspuns ....indifernt de ce zile sant ,,,factura merge zile calendaristice,,,,multumesc,,,

Înţelept
Postări: 103
Înregistrat: ‎17-11-2012

claudiu,informatiile de la cost control nu sunt in timp real deoarece cost ctrl. se actualizeaza de 3-4 ori pe zi....iar in cazul informatiilor din telefon iti spuneam ca se inregistreaza tot traficul pe care il faci chiar daca intri pe site-uri sau aplicatii pentru care vodafone nu iti scade din trafic si teoretic ar trebui sa iti arate consumul in timp real,adica cat ai consumat pana in momentul in care verifici

pentru mai multa siguranta poti sa iei de pe market o aplicatie de monitorizare trafic,exista o gramada de astfel de aplicatii...fara numar Emoticon foarte fericit ,de exemplu : traffic monitor,network monitor,3g watchdog,onavo,etc...utilimele doua iti permit si sa setezi o limita de trafic la care daca se ajunge care sa se dezactiveze automat internetul.

eu sincer as merge mai mult pe mana aplicatiilor de monitorizare decat pe informatiile de la cost control.

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Salut!

Iata un tutorial: Contorizeaza-ti traficul cu 3G Watchdog pentru Android

Ionut

Vodafone
Membru de bază
0

Buna..da Ionut am descarcat aplicatia pe mobil si urmeaza sa ma obisnuiesc cu ea...in catava zile cand voi fi pe retea cu net-ul...daca e m-ai buna ,,o sa va las mesaj pe aici....deocamdata multumesc ..frumos...revin...

Membru VIP
0

Salut claudiuu,

Asteptam feedback-ul tau. Emoticon fericit

Weekend placut si...trafic intens si fara probleme.  Emoticon care face cu ochiul

Ionut.

Vodafone
Membru de bază
0

Buna ..am luat aplicatia 3g watch,,,urmeaza sa vad in functie de setari...si trafic de retea,,in cvateva zile...cost control-ul Vodafone ami arata ...ca m-ai am...destul....o sa va las mesaj sa vad....mereci...

Membru VIP
0

[ Editat ]

Salut Claudiu!

Vor fi afisate usoare diferente intre traficul inregistrat in myvodafone si aplicatiile de monitorizare trafic pe telefon(in cazul tau 3G Watchdog), granularitatea sau unitatea minima de taxare a traficului fiind un motiv.Aceasta este de 10 KO.

De exemplu,intr-o sesiune,daca ai consumat 383 KO  in myvodafone se vor taxa  390 KO.

daca ai consumat 179KO  in myvodafone se vor taxa  180  KO.

Ionut

Vodafone
Membru de bază
0

Salut Ionut...acum la ora actuala m-ai am 840mb...de utilizat pana in 23 Ianuarie...unde pun aceasta limita pe aplicatie?ca momentan nu sant activ date mobil..eu am 1 gb/luna +3 luni 250mb...ma intereseaza ..cand activez date mobil sa vad aceasta problema ...din 104...mb m-ai am 840mb..ca dezactivarea este la 99%...

Membru VIP

Salut Claudiu!

Am putina treaba acum,dar te sun eu in vreo 30 de minute si stabilim la telefon detaliile.

Ionut

Vodafone