Internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Sfătuitor
Postări: 97
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

@xnet.ro mai multe detalii

salutari stimate moderatori,

fiti amabil( e ) sa mi comunicati adresa de email oferit gratuit pt ab. vf ro @xnet.ro in ce difera fata de alti operatori, pt ca:

pot sa folosesc cu OIutlock , cu mobil / aplicatia e mail si cu orice fel de conexiune internet, fie mobil fie wi fi fie fix, pt ca as dori sa folosesc un IP din CR  o2active.cz / mail dar nu functioneaza cu internet mobil nici cu vf ro, nici vf hu , nici orange ro Emoticon trist deci stiu toate setari.

multumesc foarte frumos,

Sandor 

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: @xnet.ro mai multe detalii

[ Editat ]

Salutare argo28,

Pentru a putea accesa adresele de email sub forma email@xnet.ro, trebuie să intrii pe această adresă, unde iţi poţi introduce credenţialele de acces. Nu am înţeles exact dacă ai nevoie de setările pentru POP3 sau IMAP4, în vederea configurării unui telefon sau a unui client de email. Îţi las oricum mai jos setările de configurare:

Incoming mail server

• POP3: pop.vhsmail.vodafone.com (se va folosi SSL cu portul 995)
  • IMAP: imap.vhsmail.vodafone.com (se va folosi SSL cu portul 993)

Outgoing mail server

• SMTP: mail.vhsmail.vodafone.com (se va folosi SSL cu portul 465)

Mersi,

Paul

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎25-01-2013
0

Buna ziua, 

Cei de la yahoo mi-au blocat contul de mail si mi-au lasat optiunea sa trimit un cod la idul:

monixxxxxxxx@xnet.ro

Imi poate spune cineva care estesolutia in acest caz si cum pot sa o remediez?

Multumesc.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna CarmenCaun

Adresa de xnet mentionata mai sus <monixxxxxxxx@xnet.ro> nu figureaza in baza noastra de date. Am rugamintea sa imi trimiti un mesaj privat cu adresa de email completa pentru a te putea ajuta.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

pal
Vizitator
Înregistrat: ‎08-04-2013
0

Buna ziua, 

Am si eu aceeasi problema cu resetarea contului Yahoo. Mi se spune ca trebuie sa imi accesez contul xnet.ro in asa fel incat sa pot primi informatiile necesare resetarii contului, insa nu mai stiu parola contului respectiv. 

Daca mi-ati putea oferi informatii referitoare la aceasta problema, v-as fii foarte recunoscatoare. 

Multumesc,

Renee Constantin

Membru de onoare

[ Editat ]

Buna pal

Am primit mesajul privat cu adresa de xnet inregistrata la noi si voi efectua verificarile necesare.

De regula daca adresele de email care nu au fost utilizate o perioada lunga de timp sunt sterse de pe platforma noastra.

Multumesc, 
Cristina

Vizitator
Înregistrat: ‎09-10-2013
0

Buna ziua !

Va rog sa ma ajutati cu recuperarea parolei pentru contul meu de xnet.

Cu respect.

George Arsene

Membru de onoare
0

Buna geoars

Trimite-mi, te rog, numele casutei de xnet intr-un mesaj privat si voi verifica situatia. 

De cat timp nu te-ai mai logat pe platforma? Te intreb acest lucru deoarece am mentionat in postarile precedente ca adresele de xnet neutilizate o perioada indelungata de timp au fost automat sterse de pe platforma noastra si adugarea de noi adrese nu este posibila.

Multumesc, 
Cristina

Vizitator
Înregistrat: ‎29-10-2014
0

[ Editat ]

Buna,

As dori sa recuperez un cont de xnet.

Se pare ca nu mai stiu eu parola corecta sau contul e dezactivat.

Am incercat sa trimit numele contului cu mesaj privat dar nu este acceptata adresa CCristina.

Multumesc,

Cristi Radulian

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, cristi_radulian!

Te voi putea ajuta eu, insa mai intai de toate am sa te rog sa imi trimiti printr-un mesaj privat numarul de telefon al acelei casute de mail, data activarii abonamentului si adresa aferenta contului MyVodafone existent.

Daca informatiile sunt corecte, vei avea acces la acea casuta de email. Ti-am editat postarea si eliminat numarul de telefon, nu recomandam asta.
Tudor

Vodafone