LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎02-07-2012
0

Buna ziua

Am si eu o intrebare: daca am un telefon lg gs 290 care e inca in garantie insa am avut proasta inspiratie sa las actele intr-un loc unde pisicul a avut acces si mi le-a rontait, cat m-ar costa sa-l repar in ideea ca nu ii mai functioneaza touchscreen-ul... se aprinde merg butoanele aditionale insa nimic altceva touchscreenul e mort... as vrea sa stiu cat ma costa reparatia ecranului tactic daca e inca in garantie dar nu mai am actele... va multumesc anticipat...

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

Re: Buna ziua

[ Editat ]

Hmmm....

Cum l-ai achizitionat? Online sau dintr-un magazin Vodafone?

Cred ca in ambele cazuri exista in baza lor de date dovada datei cumpararii si a perioadei de valabilitate a garantiei.

Din pacate, la defectele mecanice, garantia nu te ajuta absolut de loc.

Va trebui sa suporti in intregime plata reparatiei.

Du-l in orice centu / magazin Vodafone si preda-l pentru a fi trimis la reparatie. Cei de acolo vor constata defectul si te vor suna sa te intrebe de esti de acord cu pretul reparatiei.

Daca nu, ti-l vor returna , platind doar constatarea defectului si curieratul

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Re: Buna ziua

[ Editat ]

Buna turianu-mihaela,

Asa cum spunea si Matei, este necesar sa te prezinti la o reprezentanta Vodafone din apropierea ta, pentru a fi trimis telefonul in service.

In cazul in care nu poti prezenta certificatul de garantie, este necesar sa suporti costul reparatiei. O sa fii contactata telefonic pentru informatii de catre cei de la service.

Multumesc,

Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg