LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎24-01-2012
0
Soluţie acceptată

Ce card de memorie este recomandat pentru LG OPTIMUS SOL

Va salut ,am cumparat un tel LG OPTIMUS SOL  si intentionez sa schimb cardul de memorie cu unul mai mare de 8sau de 16 giga.Din discutiile de pe forumuri am inteles ca acest card ar da probleme telefonului : blocaje sau  

restarturi.    Ce card ma sfatuiti sa cumpar?        

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Ce card de memorie este recomandat pentru LG OPTIMUS SOL

Salut Floryan,

Cardul specific telefonului tau este Micro-SD, si poate suporta pana la 32 de Gb.

De asemenea, fiecare card Micro-SD are ca specificatie o anumita clasa. In functie de clasa cardului, acesta este mai rapid, se exclude posiblitatea de a se bloca, iar timpul transferului de date scade considerabil.

Spre exemplu un card de clasa 10 are viteza minima de scriere (transfer de date) de 10 Mb/secunda, iar unul de clasa 2 are viteza minima de 2 Mb/secunda. La o clasa superioara, dispozitivele in care se foloseste cardul devin mult mai rapide la comenzi, iar in cazul claselor minime, unele fisiere pot avea intreruperi, ruperi ale calitatii, sau se pot copia cu erori.

Recomandarea mea este ca atunci cand iti achizitionezi un card pentru telefon, camera foto, etc, sa te ghidezi dupa clasa acestuia. Este cel mai important lucru.

Sper ca informatiile mele te vor ajuta. Te astept si cu alte intrebari, daca mai doresti.

Claudiu

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎25-03-2012
0

Buna ziua, si sper am postat unde trebuia. Problema sau mai curand nelamurirea mea este urmatoarea: intentionez sa achizitionez un telefon Samsung Galaxy Ace prin magazinul online Vodafone, si as vrea sa stiu daca telefonul este livrat impreuna cu card de memorie sau doar slot pentru acesta. Multumesc anticipat.
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna julian.

Bine ai venit pe forumul Vodafone!

Pachetul Samsung Galaxy Ace nu contine si card de memorie dupa cum poti vedea si in imaginea atasata.

galaxyace.JPG

Poti verifica ce contine pachetul livrat pentru orice alt telefon te intereseaza mergand pe tab-ul din imagine.

Sper ca ti-au fost de folos informatiile.

Multumesc,

Irina.

Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎08-07-2012

Testeaza cu un program free viteza de scriere /citire a cardului telefonului si cumpara unul cu clasa corespunzatoare. Eu cred ca trebuie un card de clasa minim 8.