LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎24-01-2012
0
Soluţie acceptată

Ce card de memorie este recomandat pentru LG OPTIMUS SOL

Va salut ,am cumparat un tel LG OPTIMUS SOL  si intentionez sa schimb cardul de memorie cu unul mai mare de 8sau de 16 giga.Din discutiile de pe forumuri am inteles ca acest card ar da probleme telefonului : blocaje sau  

restarturi.    Ce card ma sfatuiti sa cumpar?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Ce card de memorie este recomandat pentru LG OPTIMUS SOL

Salut floryan si bine te-am gasit.

Iti pot recomanda orice card, insa cu cat e mai mare capacitatea lui de stocare, cu atat mai bine. Un lucru de asemenea important este clasa acestuia. Acestea pot fi 2, 4, 6 si 10. Asta se traduce prin viteza de scriere pe card si anume 2, 4, 6 sau 10 MBps pe secunda. Cu cat mai mare, cu atat mai bine, mai ales cand telefonul tau, LG Optimus Sol, poate filma la o rezolutie de 720p.

Daca intampini probleme la un moment dat, il poti trimite oricand in garantie, aceasta fiind de obicei de 5 ani.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

multumesc pt mesaj l-am vazut acum, in schimb intre timp au aparut probleme, daca ai vreo solutie sau sfat inainte sa ajung la service . vezi ce am postat.Multumesc

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut floryan.

Ti-am raspuns la intrebarea pe care ai adresat-o in topicul tau, LGE730 Se opreste in timpul convorbirii.

Daca esti interesat de stiri direct pe mobil, iti pot recomanda aplicatia Adevarul.

O poti descarca scanand codul QR de mai jos:

Multumesc,

Tudor.

Vodafone