LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Înţelept
Postări: 146
Înregistrat: ‎24-01-2012

LG Nexus 4

E oficial! LG a lansat noul Nexus azi: http://www.google.com/nexus/4/. Ce parere aveti despre acest telefon?

Ma intereseaza in special parerea celor care au avut sau au un telefon LG cu Android. Cum se prezinta ele din punct de vedere hardware? Cat de usor ati recomanda un alt telefon LG altcuiva?

-----------------------------
Nexus 5 @ LP 5.1.1
VDF Smart Tab 3 10.1" @ KK 4.2.2
Înţelept
0

Re: LG Nexus 4

Nu prea inteleg ce legatura are cu subiectul, insa informatiile sunt bine-venite. Totusi, poza e gresita....

Nexus 5 @ LP 5.1.1
Înţelept

[ Editat ]

Subiectul topicului pe care eu l-am deschis (nu schimbi tu subiectele dupa cum te taie capul) era noul telefon cu scopul de a obtine un feedback de la cei care au avut sau au telefoane LG cu Android. Citeste-l din nou daca ti-a scapat ideea principala. Am pus un link la pagina oficiala. De ce a mai fost nevoie sa enumeri aici specificatiile? Le-a cerut cineva?

Nu stiu ce scop ai avut cu postarea aia. Poate vrei sa obtii puncte, poate primesti vreun boost launtric daca postezi pe forum-ul asta orice te taie capul, insa tot ce-am vrut sa-ti spun era ca esti pe langa subiect. Si ai mai pus si date gresite, cum ar fi poza.  Poza de sub detaliile telefonului Nexus 4 produs de LG este a tabletei Nexus 7 produsa de Asus. Nu trebuie sa verifici nici o sursa ca sa stii asta, "domnule" membru de onoare cu 2.375 de postari (despre ce oare nu stiu, probabil tot aiureli de-astea... ).

In ce priveste sursa, mai verifica odata articolul. Ai luat poza de la punctul b. si datele de la punctul a. (http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/google/google-lanseaza-smartphone-ul-lg-nexus-4-tabletele-nexu...). Stii vorba aia: "Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!"...

Nexus 5 @ LP 5.1.1
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎30-10-2012
0

Pai este simplu, tu vorbesti de un telefon si pui poza cu tableta...

Seven inseamna sapte in romana Emoticon fericit si noi vorbit de patru aici...

nexus 7 tableta
nexus 4 telefon

Numai bine.
Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012

Saluare,

Multumim seven pentru aceste informatii si pentru ca ai hotarat sa le impartasesti cu noi. Nu consider ca este necesar ca la un asemenea post sa existe divergente intre utilizatori. Imi place sa cred ca intentiile lui Matei au fost bune si a dorit sa completeze postul tau, desi a incurcat putin lucrurile.

Matei, imi doresc sa fii putin mai atent pe viitor, atunci cand iei decizia de a extinde un subiect si sa incerci sa fii consecvent in ceea ce priveste subiectul topicului. Nu are rost sa dai dovada de o atitudine recalcitranta, pentru ca nimanui nu ii place sa se certe.

Ma bucur, inca odata ca putem afla de pe acest forum despre ultimele noutati in materie de tehnologie si exista oameni interesati sa le comunice si altora despre acestea.

Multumesc,

Paul

Membru veteran

Seven,

Am remarcat ce ai notat in semnatura ta. Imi pare rau pentru aceasta pierdere si doresc sa recomand o asigurare mobila pentru viitoarea ta achizitie. In felul acesta nu mai ai de ce sa iti faci griji daca gadget-ul tau a suferit un accident sau ai fost deposedat de el. Emoticon fericit

asigurare.JPG

Mai multe detalii, aici!

Multumesc,

Paul

Înţelept
0

Merci, dar deja e pe TO DO chestia asta. Emoticon fericit.  Asta cu conditia sa aduceti Nexus 4-ul la un pret decent a.i. sa-l iau de la voi ca sa pot beneficia de asigurare. Sper ca asa sa fie...

Nexus 5 @ LP 5.1.1
Membru veteran
0

Inca este putin prematur sa discutam despre disponibilitatea acestui produs in portofoliul nostru de telefoane, insa cu siguranta Vodafone o sa faca tot posibilul sa fie primul operator care sa il introduca la noi. Te vom tine la curent de acest aspect

Paul

Începător
Postări: 14
Înregistrat: ‎13-09-2012

@seven a scris:

E oficial! LG a lansat noul Nexus azi: http://www.google.com/nexus/4/. Ce parere aveti despre acest telefon?

Ma intereseaza in special parerea celor care au avut sau au un telefon LG cu Android. Cum se prezinta ele din punct de vedere hardware? Cat de usor ati recomanda un alt telefon LG altcuiva?

Buna ziua,

Am avut un telefon LG OPTIMUS SOL E730  cu android 2.3.4 ginger bread si credema este o adevarata pacoste, nu zic nu poate ca acest model nu este cel mai indicat dar oricum fugi de LG , eu unul nu il recomand, mai de graba dute spre samsung  sunt mai stabile si mai bine facute mai ales ca la LG nu ai sa vezi upgarde-uri de soft, se chinuie sa faca upgrade la android 4.0 ICS de mai bine de un an si nici pina in ziua de azi nu au reusit.In general ideea me despre LG este ca fac telefoane ieftine cu specificatii( caracteristici hardware ) super ok dar in viata de zi cu zi a utilizatorilor nu fac fata , pacat. Eu si in ziua de azi ma cert cu Vodafone ptr telefonul LG OPTIMUS SOL E730 care este si acum in service ( de 5 ori ) si tot degeaba. Sper  ca ti-am fost de folos cit despre recomandarea produselor LG ce sa mai vorbim.... asta este

O zi buna

Înţelept
0

Merci pentru impresii. Asata nu face decat sa-mi confirme banuielile ca LG sta prost la hardware. La soft nu pot fi probleme, pentru ca vorbim de un telefon Nexus. Poate asa e la celelalte modele....

Mi-e greu totusi sa inteleg de ce Google a ales sa faca cu ei modelul asta. Sper ca s-au implicat si la hardware. Probabil ca primele review-uri ne vor lamuri in problema asta.

Nexus 5 @ LP 5.1.1