LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎26-08-2013
0
Soluţie acceptată

LG Optimus Me P350

[ Editat ]

Buna seara!

Am acest telefon "LG Optimus Me P350" de un timp si as dori sa ridic volumul la maxim.

Exista un cod cumva ca la "Vodafone smart mini"?

Cum pot sa scap de ecrane ca imi arata doar 5 sau 7 pot pune si vreau un singur ecran.

Astept un raspuns.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Re: LG Optimus Me P350

Buna

Incearca sa tastezi codul 3845#*500# pentru a verifica daca poti modifica volumul, mentionez ca nu am testat aceasta cale si nu iti pot garanta functionalitatea.

Referitor la numarul ecranelor de intampinare poti incerca cu o aplicatie gen GO Launcher EX care poate fi descarcata gratuit din Google Play

Dupa instalare este necesar sa glisezi in sus cu degetul pe ecranul principal moment in care iti vor fi afisate informatiile din prima imagine. 

Selecteaza "edit" si vei ajunge in meniul afisat si in a doua poza unde poti adauga un alt ecran apasand pe butonul "+" sau poti sterge un ecran daca tii apasat pe el si il duci in cosul de gunoi.

ScreenShot200.jpgScreenShot197.jpgScreenShot199.jpg

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Highlighted
Începător
0

codul nu e bun...nu se intampla nimik...

ms mult.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna ViorelV

Imi pare rau ca nu functioneaza. Rog utilizatorii acestui model de telefon sa ne ajute daca au mai multe informatii.

Ai confirmat in postarea de aici ca aplicatia  GO Launcher EX te-a ajutat.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Începător
0

Buna CCristina

Da ma ajutat dar nu foarte mult deoarece la un singur ecran imaginea de fundal tot nu este fixa...daca trag de laterale tot imi mai arata putin din imagine cum e imaginea normala...acelasi lucru e si la vodafone 875.

Începător
0

Este un program anume sau pot face din setari sa schimb culoarea si mai gros contactele"ma refer in special la numere"

am alb pe negru si nu prea se cunoaste numerele ca apar ft mici scrise in agenda

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

[ Editat ]

ViorelV wrote:

Buna CCristina

Da ma ajutat dar nu foarte mult deoarece la un singur ecran imaginea de fundal tot nu este fixa...daca trag de laterale tot imi mai arata putin din imagine cum e imaginea normala...acelasi lucru e si la vodafone 875.

Buna ViorelV,

Personal, prefer ca ecranul telefonului meu sa fie flexibil, insa poti utiliza functia "Lock" din aplicatia Go Launcher EX pentru ca acesta fie fix:

Screenshot_2013-09-02-11-01-03.jpg

In cazul in care nu mai doresti Go Launcher EX , exista o aplicatie care are functia de a edita intr-un alt mod (diferit de cel default) setarea fundalului. Aplicatia se numeste Backgrounds and Wallpapers HD si se poate descarca gratuit din magazinul Play.

poti descarca si instala in telefonul tau pentru a verifica daca te ajuta. Dupa instalare este necesara cel putin o prima accesare a aplicatiei (strict accesare, nu este nevoie sa descarci imagini) pentru ca functia sa devina activa, iar dupa aceasta nu mai este nevoie sa o utilizezi. 

Dupa instalarea si accesarea aplicatiei selecteaza, te rog, din albumul telefonului imaginea pe care doresti sa o setezi pe ecran, apoi apasa butonul de meniu de pe telefon, acceseaza "Mai multe" si selecteaza optiunea "Utilizare ca" sau "Setare ca",  iar din meniul care apare ulterior selecteaza optiunea "Set as Wallpaper", ca in imaginile de mai jos:

Display.jpg

Dupa cum se vede In ultima imagine, poti alege oricare din cele trei ecrane disponibile, depinde de preferinta. Eu mereu o aleg pe ultima, intrucat cuprinde toata imaginea. Functia descrisa mai sus este "Scrollable Walpaper" care, pentru a beneficia de un ecran fix, trebuie sa fie nebifata.

ViorelV wrote:

Este un program anume sau pot face din setari sa schimb culoarea si mai gros contactele"ma refer in special la numere"

am alb pe negru si nu prea se cunoaste numerele ca apar ft mici scrise in agenda

In ceea ce priveste modificarea font-ului, am testat cateva aplicatii din magazinul Play. Cea care mi-a atras atentia si mi s-a parut cel mai usor de utilizat este Big Font, care modifica marimea font-ului din telefon:

Screenshot_2013-09-02-10-28-45.png

Sper sa-ti fie de ajutor! Emoticon care face cu ochiul

Roxana

Începător
0

Buna Roxana_M

aplicatia nu e compatibila cu telefonu pt scris

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

Buna dimineata ViorelV,

In momentul de fata nu am posibilitatea sa testez modelul de telefon LG Optimus ME.

Pentru a gasi o aplicatie care sa te ajute cu marirea font-ului poti efectua o cautare pe site-ul Google Play sau direct din telefon cu ajutorul Magazinului Playintrucat ambele metode ofera posibilitatea de a identifica aplicatiile compatibile cu telefonul pe care il utilizezi.

Rog utilizatorii acestui model de telefon care au gasit o solutie in ceea ce priveste situatia descrisa, sa ofere informatii si pareri in acest sens.

Multumesc,
Roxana

Începător
0

Buna seara

Ceva noutati legat de schimbarea marimii scrisului?