LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: LG Optimus SOL E730

Salut vasilemata!

Detalii poti gasi in documentul disponibil la pagina https://www.vodafone.ro/frauda#tab-5

Acolo iti sunt prezentate urmatoarele informatii:

1. În perioada de până la 12, respectiv 24 luni de la achiziționarea terminalului (în 
perioada contractuală), deblocarea se poate efectua în service-ul autorizat 
Vodafone, sau prin cod de deblocare, contra taxei de 52,10 euro (TVA inclus). 
2. După 12, respectiv 24 luni de la achiziționare (după terminarea perioadei 
contractuale), deblocarea terminalului se poate efectua în service-ul autorizat 
sau prin cod de deblocare, contra taxei de 10,42 euro (TVA inclus). 
3. Deblocarea terminalelor achiziționate împreună cu Cartela Vodafone se poate 
efectua în service-ul autorizat sau prin cod de deblocare, contra taxei de 10 Euro 
(TVA inclus). 
4. Deblocarea terminalelor achiziționate independent de serviciile de comunicații 
Vodafone va fi efectuată gratuit, fără achitarea vreunei taxe de deblocare. 
5. Deblocarea va fi solicitată în scris, în magazinele Vodafone România. Clientul va 
prezenta un document justificativ, care să ateste faptul că terminalul pentru care 
se solicită deblocarea a fost achiziționat de la Vodafone România (de ex. factura 
de achiziție). Obligativitatea stabilirii eligibilitatii clientului pentru deblocarea 
terminalelor din rețeaua Vodafone revine magazinului unde s-a înregistrat 
solicitarea. 
6. Deblocarea terminalului se va efectua în maximum 15 zile lucrătoare de la data 
solicitării. 
7. Deblocarea va fi oferită pe durata medie de utilizare a terminalului menționată în 
certificatul de garanție. Ulterior, deblocarea va fi oferită în măsura în care există
resurse tehnice disponibile pentru deblocare. 

In cazul tau, deblocarea va costa 52,10 euro (TVA inclus), pentru ca perioada contractuala initiala nu a fost incheiata.
Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎05-11-2012

va multumesc pentru raspuns

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎02-03-2012
0

Am observat un update nou cu 10j...ce aduce nou fata de v10j?
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Salut claudiu_iacob!

In general, update-urile sunt menite sa rezolve diverse bug-uri. Este recomandat sa efectuezi actualizarile pe care le primesti pentru telefonul tau, intrucat acestea aduc imbunatatiri ale softului anterior si cosmetizari la nivelul interfetei. Spre exemplu, update-ul catre versiunea 10j a imbunatatit performanta procesorului, a remediat unele probleme legate de semnal si de intreruperea apelurilor.

Imi poti spune, te rog, daca telefonul pe care il utilizezi a fost achizitionat de la Vodafone Romania? Daca ai posibilitatea, te rog sa atasezi un screenshot similar cu cel de jos, cu informatiile pe care le gasesti in meniul telefonului la Setari - Despre telefon:

About Phone.PNG

Multumesc,
Roxana

Vizitator
0

Da, este luat de la vodafone,am vazut ca pentru italia a aparut 4.04 ...la noi cand apare.?

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

Buna dimineata claudiu_iacob!

Pentru Romania nu se afla in plan update-ul catre versiunea 4.0 Icecream Sandwich pentru acest model de telefon.

Te rog sa ai in vedere faptul ca, tinand cont de specificatiile telefonului, actualizarea in cauza ar putea sa aduca o performanta mult mai scazuta pentru acesta.

Multumesc,
Roxana

Vizitator
0

Emoticon fericit) sunt telefoane mult mai slab dotate decat lg e730 si au deja android 4.1 sau 4.2

Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎11-03-2013
0

LG Optimus SOL E730

Salut,saptamana trecuta am fost la service la Regenersis cu telefonul meu LGE730 pentru ca se bloca din cind in cind sau se reseta.La receptionarea telefonului am constatat ca au facut update de soft la versiunea 4.0.4 de Android si in acest moment pot spune ca telefonul functioneaza perfect fara sa se mai restarteze si autonomia bateriei a mai crescut putin.

Buna treaba LG!